Във Видин се проведе протест срещу реконструкцията на автогарата в района, която е защитена зона на културното наследство. Протестиращите се организираха в социалната мрежа.
Около стотина видинчани се събраха на протест срещу изграждането на новата автогара и кръговото движение, заради които община Видин извърши ремонт около паметника „Костница – скърбящият войн“.
Този проект на общината ще затрудни движението в района, каза Красимир Михайлов, председател на Сдружение „ДНЕС“:
Ние искаме този град да има някаква архитектурна концепция, която да бъде одобрена заедно с обсъждане с гражданството.
Хората са недоволни от начина, по който се прави реконструкцията, обясни Борислав Ванков от инициативния комитет „За честа на Видин“, които са и организатори на протеста:
Всички ние искаме да имаме автогара такава, каквато трябва, а не такава, каквато в момента ни се предлага, защото тя не е съобразена със закона. Шахтите на пътя да бъдат на средата – няма в света място, на което две кръгови движения да са едно до друго.
Според общинския съветник Росица Кирова, новото кръгово кръстовище е незаконно:
Нищо от това, което някой е започнал да реализира с общински средства, които непрестанно липсват и недостигат на тази община, е незаконно и за него вече има издаден документ, че трябва да бъде премахнато и да бъде възстановено старото положение.
За строителните дейности, предприети от община Видин са уведомени две министерства – на културата и на отбраната.
За православните християни започва Рождественският пост, който ще продължи до Бъдни вечер. В църковната традиция той е установен в чест на предстоящия голям празник на рождението на спасителя на света - Иисус Христос. Постът е време за въздържание не само от храна от животински произход, но и от лоши мисли и постъпки. Християните са призовани да..
Парад, многобройни церемонии и тържества се провеждат днес в Северен Кипър по случай Деня на републиката. В честванията на 42-ата годишнина от едностранното обявяване на признатата само от Анкара Севернокипърска турска република ще участва вицепрезидентът на Турция Джевдет Йълмаз. „Кипърските турци са един от двамата равноправни..
Професор Христо Йоцов - джаз инструменталист, композитор, аранжор и педагог, автор на музика за джаз, театър, филм и симфонични състави е тазгодишният носител на държавната награда "Свети Паисий Хилендарски". На церемонията в Гранитна зала на Министерският съвет професор Йоцов благодари за оказаната чест. Държавната награда "Св. Паисий Хилендарски" е..
Повече от 200 земетресения са регистрирани в Кипър за последните 48 часа, съобщи Геоложката служба в петък. Тя отчете, че сеизмичната активност в и около острова постепенно намалява, но не може да се изключи възможността за нови силни трусове. Кипър бе подложен на необичайно висока земетръсна активност, „безпрецедентна“ за острова, идваща..
В Обединеното кралство Метеорологичната служба отново издаде оранжев предупредителен код за "продължителни и обилни" дъждове на много места, тъй като бурята "Клаудия" продължава да вилнее над страната. Пътуващите бяха призовани за повишено внимание, тъй като в някои части на Англия и Уелс се прогнозират едномесечни валежи. Няколко железопътни линии са..
В Скопие приеха решение, с което се забранява изхвърлянето на битови отпадъци в контейнери между 22.00 ч. и 6.00 ч. сутринта. Гражданите, които не спазват решението, ще бъдат глобени с 50 евро, съобщиха медиите в Северна Македония. „Графикът за сметоизвозване приключва в 22.00 часа, когато контейнерите се изпразват. Ако контейнерите се напълнят след..
Активното сътрудничество и интензивният диалог между българското правителство и американските власти през последните няколко седмици са довели до разрешителното за продължаването на дейността на групата "Лукойл" в България. Това посочи в профила си в социалната мрежа "Фейсбук" министърът на правосъдието Георги Георгиев, след като беше обявено, че..
От 5 януари зоните за платено паркиране в София ще бъдат разширени и ще поскъпнат двойно. Това прие Общинският съвет с 35 гласа "за" и 12 "против"...
Възможностите на тази партия, която ще се учреди в събота – Алианс за права и свободи (АПС), са ограничени, заяви в интервю пред БНР Гюнер..
Лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев определи като "лоша шега" избора на Румен Спецов за особен управител в "Лукойл": "Румен Спецов беше..