Броени дни преди светлия християнски празник Рождество Христово, актьорът от Народния театър Дарин Ангелов беше гост на предаването „Нощен Хоризонт”. Човек с много силна гражданска позиция и изключителен работохолик. За него изкуството е наследствената информация на нацията и, ако политиците го натикат в дълбока дупка, рискуват да загубят идентичността на нацията. Това послание отправи към политиците творецът и добави, че всеки човек не трябва да е само консуматор, а да направи нещо за страната си и да бъде полезен за другите.
Дарин Ангелов има брат близнак - Деян Ангелов, който също е актьор. Двамата са трето поколение актьори. Завършват актьорско майсторство за драматичен театър в НАТФИЗ "Кр.Сарафов" през 2004 г. в класа на проф. Стефан Данаилов. За брат си признава, той е тази половина, без която не мога. Брат му е учебник за живота, от който Дарин си „краде” непрекъснато. А авторите на този учебник са родителите им. Дарин е усмихнат, позитивен, заразяващ и мислещ човек. Приятелите го определят като човечен, емоционален и верен. А за него приятелството е особено важно и ценно нещо. То е любов, отговорност и всеотдайност.
Театърът е всичко за Дарин. Той е животът му, най-голямата му любов. Без театъра аз няма да съществувам – каза актьорът. Към работата си и към всяка роля е особено критичен. И мисли, че винаги може да се направи още и още. Всеки ден става в 07:30 и поддържа физическа форма с фитнес по час и половина. Вече няма време за карате.
Наградата „АСКЕЕР”, която получава през 2005 година за изгряваща звезда за ролята си на Моцарт в "Амадеус" на Питър Шафър, приема като отговорност. Тя стои в дома му, но понякога я наказва, като я обръща с гръб. Това е в моменти на застой, когато има нужда от нов проект, от нова задача. И когато има промяна, я обръща. И поема към новото предизвикателство.
Много бяха изненадите за Дарин Ангелов в това предаване. Имаше смях при разговорите с приятелите и много, много сълзи, когато чу какво казаха родителите му за него. Това беше една незабравима среща пред погледа на статуетката „Аскеер” с един светъл образ преди светлите празници.
Заради ударната вълна от паднала наблизо ракета, която изпочупи стъкла на сградата на Операта в Тел Авив, премиерата на “Турандот“ от Пучини – последна за сезона, беше не в края на юни, а през юли. За най-нетърпеливите в едно от фоайетата се състоя концерт-лектория с избрани арии от творбата, изпълнени от студентите в специализирания клас на..
В осмото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: Разговор със сопрана Красимира Стоянова, диригента Павел Балев и продуцента Георги Еленков за звукозаписната работа по предстоящия моцартов албум на българската оперна прима със Симфоничния оркестър..
Ако сте ценители на съвременното изкуство, до 21 ноември в къщата музей "Вера Недкова" в София, която е филиал на Националната художествена галерия, можете да разгледате новата изложба "Метафора на паметта" на художничката Деница Тодорова. Тя е завършила живопис в Кралската академия за изящни изкуства в Антверпен. От 20 години..
От днес - 18.08, на големия екран тръгва документален филм за певицата Милена Славова. Лайтмотивът "И никой не пита защо" е избран за заглавие на лентата. Ние се познаваме повече от 30 години, разказа пред БНР режисьорът Марио Кръстев. "Тя наистина си задава много въпроси и се чуди защо другите не го правят. Милена е запазила чистотата си...
В столичната галерия "Арт 158" беше открита изложбата "Да запазим "Корал": Безполезни изкопаеми 2025". В нея се срещат изкуството, екологията и протестът срещу застрояването на българското Черноморие. Тя е свързана със стремежа да запазим това място, обясни пред БНР кураторът проф. Борис Сергинов. "Показват се неща, които са намерени..
Специалисти от Регионалния исторически музей в Плевен готвят изненади за поредното издание "Лято в музея 2025". То ще се проведе от 21 до 25 юли. За заниманията разказва Елвира Конова , ръководител отдел "Връзки с обществеността и медиите". "Децата ще могат отново да се вживеят в професията на археолога, в професията на летописците, като..
В Дома на киното днес - 15.07, ще бъде почетена паметта на един от най-значимите български документалисти – Атанас Киряков. Гилдията "Режисьори" на СБФД е организирала специална прожекция на 35-милиметрова лента, която ще събере пет от неговите кратки, но въздействащи филми, заснети между 1988 и 1990 година. "Атанас Киряков е..
Имам документ, в който ми се обяснява, че един съдия не е написал делото си 13 месеца – повече от година, защото е трябвало да отговаря на народния..
Извънредната ситуация с пожара край Костинброд се е развила много бързо – в рамките на 30 минути, не е имало време да се изпрати съобщение чрез..
Не очаквам да има среща между Путин и Зеленски, Русия иска капитулация на Украйна! Това мнение изказа пред БНР о.р. кап. I ранг Васил Данов от..