БДЖ няма да спира още пътнически влакове от 1-и февруари.Това стана ясно след проведен разговор между министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски и министъра на финансите Владислав Горанов. Двамата обсъдиха финансово състояние на БДЖ и се договориха да бъдат предприети спешни мерки, за да се отговори на очакванията на хората и да не се предизвиква обществено недоволство.
Министър Владислав Горанов се ангажира, че ще бъдат преведени 40 млн. лв. към субсидията на „БДЖ – Пътнически превози“, необходими за изпълнение на пътническата услуга.
Към момента тези средства чакат нотификация от Европейската комисия, но с постановление на Министерския съвет ще бъдат преведени на дружеството. По този начин, след получаване на одобрение от ЕК, средствата ще бъдат на разположение на БДЖ. В тази връзка ръководството на „Холдинг БДЖ” ЕАД няма да предприема мерки за спиране на пътнически влакове.
Голяма част от спрените на 12-и януари влакове ще бъдат пуснати отново в движение. Графикът за движение на влаковете за 2014/2015 г. ще бъде ревизиран, като ще бъдат взети под внимание обоснованите искания на областните и общински управи в различни региони на страната.
За част от спрените влакове няма да има техническа възможност за възстановяване, поради проблеми със състоянието на локомотиви и мотрисни влакове)и с цел гарантиране на безопасността на осигуряваната транспортна услуга. Процесът по възстановяването на спрените от движение влакове изисква определено технологично време и заради това ще бъде факт не по-рано от 1-и февруари 2015 г.
Постановлението за отмяна на решението за спиране на още влакове от първи февруари ще бъде внесено на Министерски съвет в сряда, увери транспортният министър Ивайло Московски.
"Вчерашните протести са протести, които Варна не помни от 2013 година , когато на улицата излязоха наистина хиляди хора". Това каза пред БНР Спас..
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
В България твърде често и по твърде много въпроси се въртим в кръг твърде много години. В съвременния стандарт за акушерска грижа е заложено тя да е..