Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обилният снеговалеж блокира автомобили по пътя между Къджали и Хасково

сняг-коли
Снимка: БГНЕС

Закъсали автомобили затвориха основния път от Кърджали за Хасково. Очевидци съобщиха, че колите не могат да изкачат височината преди село Черна скала и да се спуснат към града. В района вали обилен мокър сняг. Не е ясно за колко време пътят ще остане затворен. Снеговалежът, който започна привечер, създаде аварийни ситуации и по пътищата за Ардино и Асеновград, където също се съобщава за закъсали коли. От полицията предупредиха да не се предприемат пътувания в областта освен при спешни случаи. 

Товарните автомобили  да се движат задължително с вериги, без ремаркета и полуремаркета по пътищата Кърджали - Момчилград - Маказа и Момчилград - Крумово, както и по третокласния път спирка Джебел-Слатино. Товарните автомобили да се движат без ремаркета и полуремаркета по пътищата Момчилград-Крумовград, Крумовград-Маказа и Крумовград-Аврен. По пътя Самоков-Дупница, товарните автомобили над 10 тона да се движат задължително с вериги, съобщават от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура".



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Силен снеговалеж в Смолян остави без ток цяла община и блокира прохода Рожен

Обилният снеговалеж през последните часове предизвика проблеми в Смолянска област. Близо час цялата община Баните е с прекъсанто електрозахранване. Причината не е установена, предполага се, че има прекъснати електроповоди от тежкия сняг. Неподготвени..

публикувано на 06.03.15 в 19:36
ВИЖТЕ ОЩЕ
В секцията за бутилиране във винарна в Омелас, Южна Франция, архив, март 2025 г.

САЩ налагат мито от 15% на европейските вина и спиртни напитки от 1 август

Вносът на европейски вина и спиртни напитки в САЩ ще бъде обложен с 15 на сто от утре, докато не бъде постигнато ново споразумение между двете страни, заяви говорителят на Европейската комисия Улоф Гил. До момента американската ставка върху тези продукти..

публикувано на 31.07.25 в 17:38

Евростат: Безработицата през юни в България е била 3,7%, в еврозоната - 6,2 на сто

Безработицата през юни в България е била 3,7 на сто по данни на Евростат. През май тя е била 3,5 на сто и 4 на сто през юни 2024 година. Без работа в страната ни са били 114 000 души - със 7000 повече от предходния месец и също със 7000 по-малко..

публикувано на 31.07.25 в 17:33

ЕК: Готови сме да ползваме механизма AggregateEU и за закупуване на американски газ

Готови сме да ползваме механизма AggregateEU и за закупуване на американски газ, каза говорителката на Еврокомисията Ана-Кайза Итконен. Вносът на синьото гориво е важна част от споразумението между американския президент Доналд Тръмп и..

публикувано на 31.07.25 в 17:26

Интернатът във Варненци - място за образоване на деца със съдебно решение за противообществени прояви

Социално-педагогическият интернат "Христо Ботев" в силистренското село Варненци не трябва да бъде закрит, тъй като страната ще остане без институция, в която да бъдат настанявани деца със съдебно решение за извършени противообществени прояви и те няма..

публикувано на 31.07.25 в 16:54
Ева Кикерезова

Ева Кикерезова: При раздяла можем цивилизовано и мирно да останем родители на детето ни

Искам да помоля родителите никога да не се карат пред децата си и да не използват груби думи един за друг пред тях. Детето не прави разлика в това дали те наистина мислят, това, което говорят един за друг,  наистина ли татко или мама са такива,..

публикувано на 31.07.25 в 16:39

В Тервел протестираха срещу изграждането на ветроенергиен парк

Протест срещу изграждането на ветроенергиен парк се проведе днес пред сградата на Община Тервел . Той беше организиран от сдружение "За хората, земята и природата". Във времето на протеста започна сесията на Общинския съвет, на която влязоха да..

публикувано на 31.07.25 в 16:28
Заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Юра Витанова.

Юра Витанова: Размразен е проектът за яз. "Черни Осъм", МРРБ прави пазарно проучване

Министерството на Регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) в момента  прави   пазарно проучване за изграждането на язовир "Черни Осъм", с който ще бъде решен проблемът с водоснабдяването на Ловеч, Плевен и редица други населени места в региона,..

публикувано на 31.07.25 в 16:13