Имаше претенция за бързо решаване на проблемите, но и двете сфери зациклиха. Казвайте здравеопазването и социалната политика - това са министрите, които ръководят тези сектори, следователно те не се справят в момента. Ние не сме социологическа агенция, аз не мога да гадая защо господин Москов има висок рейтинг, но ако тенденцията, която забелязваме в момента, продължи, аз не очаквам този рейтинг да се запази.
Според политолога Деян Христакиев след предсрочните парламентарни избори през 2014-а година в България се е оформила пълноценна, постпреходна десница, която е намерила своите механизми за взаимодействие и е създала правителство. В левицата обаче тече процес на силна фрагментация. Той очерта 3 основни групи, които ще се борят за овладяване на лявото пространство:
Първата група е т.нар. "традиционна левица". Това са хора с предимно носталгичен вот, но в момента тя изглежда амортизирана и застаряваща. Ако БСП продължи да се придържа единствено към тази ниша, тя ще забави своето стопяване, но ще го направи необратимо. В тази ниша на традиционните леви БСП води тежка битка с АБВ. Втората група, която претендира за лявото пространство, ние наричаме "радикални носталгици". Това са нови политически сили от типа на партията на Велизар Енчев, която води тежка битка с "Атака" за овладяване на русофилския, радикален вот. Тази ниша е част от електорат, който БСП постоянно губи. Третата група е групата на т.нар. "нови леви" – зелените движения и широки либерални среди. Това са интелектуални леви, които искат да направят нов прочит на Марксизма. Десницата ще бъде десница на стабилността и консолидацията. Затова ролята на левицата ще е да реализира нови идеи и да търси нова постройка за политическата система.
Според анализа на Института за дясна политика ПГ на АБВ и Георги Първанов са в две паралелни плоскости, а след местните избори напрежението в партията ще се покачи и формацията ще се откаже от своя създател. ДПС продължава да се намира в криза, въпреки частичния успех на изборите в Сърница: Откакто г-н Местан стана председател на Движението за права и свободи, постепенно, но постоянно, то губи от своята физиономия.
Целия репортаж чуйте в звуковия файл.В стария град на Букурещ беше доста напрегнато през изминалата вечер , коментира пред БНР журналистът от румънската секция на Радио България Владимир Митев и описа ситуацията: " Имаше пострадали полицаи, строшена кола на телевизия, запалени огньове. Към 2 часа през нощта беше съобщено, че протестът е приключил. Има задържани от страна на..
"И извън редиците на ДПС видяха назначения на хора на Делян Пеевски на различни позиции в страната. Няма как хората на Ахмед Доган да го приемат спокойно, след като те осигуряват мнозинството, подкрепящо правителството. Това изнервя управляващите в останалата част от коалицията. Тези три партии - (ГЕРБ, БСП, ИТН бел.ред), са наясно, че нямат..
В пет автономни области на Испания днес отново е обявен жълт код заради проливни дъждове. Лошото време засяга Андалусия, Балеарските острови, Кастилия и Леон, Естремадура и Мурсия. Миналата седмица във Валенсия и на Канарските острови беше обявен оранжев код, като във Валенсия бяха отменени учебните занятия и мероприятията на открито...
" Тези 2,5% бюджет за отбрана не са малко, защото обществото ни не е в най-цветущото си финансово състояние . Имаме купища проблеми, които трябва да решаваме". Това заяви пред БНР Тодор Воденов - председател на Синдикат "Отбрана" към КТ "Подкрепа". По думите му военнопромишленият комплекс не е в добро състояние . Имаме доста работа за вършене..
Президентът Румен Радев ще обсъди с черногорския си колега Яков Милатович възможностите за задълбочаване на сътрудничеството между двете страни. Милатович започва днес двудневно официално посещение в България. Черногорският президент и съпругата му Милена Милатович ще бъдат посрещнати с официална церемония на пл. "Св. Александър Невски" от..
Бившият управител на канадската Централна банка Марк Карни бе избран за нов лидер на Либералната партия в Канада и ще поеме премиерския пост от Джъстин Трюдо, съобщи снощи председателят на партията Сачит Мехра, цитиран от ДПА. 59-годишният икономист спечели изборите за лидер на Либералната партия с 85,9% от гласовете, надделявайки над основния..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан е за 72 часа , съобщиха от СДВР за "Хоризонт". Повдигнато му е обвинение по чл. 131 от Наказателния кодекс за причиняване на телесна повреда на длъжностни лица. Припомняме, че дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш..
"Голяма част от обществата по света може би не си дават сметка, че делегират изключително много права, симпатии и ръкопляскания на хора, които искат..
Моят апел към Борисов и премиера Росен Желязков е да поемат такъв ангажимент, че България ще разходва повече за отбрана от държавния бюджет. За..
Дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш са били нападнати и пребити в полунощ на 9 март. През прозореца влиза непознат мъж и..