Има много въпроси, които представляват за САЩ и Русия общ интерес, обяви заместник външният министър на Русия Михаил Богданов преди срещата в Цюрих между Сергей Лавров и Джон Кери. Според него в полезрението на двамата висши дипломати ще бъдат двустранните отношенията между Москва и Вашингтон, както и процесите в Сирия, Украйна и ядрената програма на Северна Корея. До срещата в Цюрих се стигна след като миналата седмица президентите на Русия и САЩ - Владимир Путин и Барак Обама проведоха телефонен разговор, а за последния месец Лавров и Кери разговоряха по телефона четири пъти, което показва сложната международна обстановка, в която се намира света. Очакванията в Москва са, че срещата в Цюрих ще открие пътя към провеждането на срещата в Женева на 25 януари по сирийската криза, на която трябва да започнат разговорите между сирийската опозиция и правителството на Дамаск. Рундът в Женева е предвиден от резолюция 2254 на Съвета за сигурност на ООН, според която в рамките на шест месеца след започването на вътрешносирийските преговори, в Дамаск трябва да бъде сформирано преходно правителство и след което, но не по късно от 18 месеца да бъдат проведени свободни и справедливи избори. Пътната карта предвижда прекратяването на огъня в Сирия да стане след като властите в Дамаск и опозицията в близкоизточната държава започнат процеса на политическа трансформация в нея. Москва държи особено на спазването на предварително набелязаните срокове и по-специално на 25 януари като начало на преговорите между сирийското правителство и опозицията на страната.
Лавров и Кери ще разговорят и по другия сериозен въпрос в Близкия изток - борбата с тероризма и уточняването на списъците на терористите и опозицията в Сирия, както и развитието на хуманитарната ситуация в нея.
И днес екип огнеборци ще гаси огнища на пожара на 2 000 м. в Рила. От вчера следобед тлеят отделни места и паднали дървета - това установиха горските работници, които направиха обход и оглед на място и с дрон. На отделни места в Рила тлеят паднали дървета Пожарът е обхванал около 600 декара гора, която е собственост на Рилския..
Народният театър "Иван Вазов" отчете един от най-успешните си сезони. Над 115 000 зрители са посетили 600 представления и гостувания на международни сцени. От септември до средата на юли Народния театър е реализирал 20 турнета в различни български градове и е участвал в 13 национални и международни фестивали. Трупата е гостувала в Рим,..
Банско ще отбележи 122 години от Илинденско-Преображенското въстание с традиционен събор на хижа "Бъндерица" и едноименния къмпинг в Пирин. Самата хижа пък чества 110 години от създаването си. В 11.30 часа любители на планината от цялата страна тръгват на поход от начална станция на кабинковия лифт към хижа Бъндерица по туристическата..
Министерството на правосъдието на САЩ поиска от Федерален съдия да разреши публикуването на секретни документи, свързани със случая на покойния сексуален престъпник Джефри Епстийн. Двама затворнически надзиратели са обвинени за смъртта на Джефри Епстийн Шефът на британската банка Barclays подаде оставка заради връзките с Джефри Епстийн..
Израел и Сирия са се споразумели за прекратяване на огъня, съобщи американският посланик в Турция Том Барак. Според него примирието е подкрепено от държавния секретар Марко Рубио, турските власти, Йордания и други съседни държави. В пост в "Х" Барак, който е и специален пратеник за Сирия, отправя призив към друзите, бедуините и сунитите да..
Русия предприе тази нощ масирана атака с дронове срещу украинското черноморско пристанище Одеса. Убит е един човек. Броят на ранените се уточнява. Над 20 дрона са атакували различни части на Одеса. В града са се чули експлозии. Поразена е жилищна сграда, в която е избухнал пожар. Кметът на града Генадий Труханов и ръководителят на областната..
Пожарът в землището на село Илинденци, който възникна късно снощи, е бил изгасен около 5 часа тази сутрин. Това обяви за БНР кметът на Струмяни. Първоначално огънят е обхванал между 50 и 100 декара сухи треви и хвойнови храсти, като имаше опастност да стигне до село Плоски и международния път Е-79. През нощта пожарникари и доброволци са..
"Най-важното за мен е , както на мен са ми подали ръка преди време, някой да повярва в теб ! Да ти каже, че можеш да успееш, че можеш да го..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..
Кандидатите за поста бяха шестима - рекорден брой до този момент. Това са: Антон Станков, Мария Матева, Джема Грозданова, Димитър Маргаритов, Мая..