На ГКПП "Златарево-Ново село“ се е образувала близо 4-километрова опашка от тирове. Повечето от превозните средства влизат на наша територия от Гърция през Македония.
По решение на ръководството на пункта е пуснато още едно трасе, насочени са и екипи от гранични полицаи. За ситуацията е уведомена Агенция "Митници“ с цел създаване на допълнителна организация за по-бързо обработване на чакащите камиони.
Над 6 000 са камионите на ГКПП "Кулата-Промахон“ от двете страни на бариерата, която преди девет години символично падна, за да се превърне днес в средство за натиск в съседна Гърция.
Няма промяна в ситуацията на граничния пункт Кулата, потвърди и Бисер Михайлов, областният управител на Благоевград, който и съобщи, че се подсилват екипите на граничния пункт Златарево:
До колкото имам информация, ще бъдат подсилени екипите с екипи от Кулата, за да работят по-бързичко, като зависи вече и от самия капацитет на самото КПП – знаете, че там не е толкова голямо, колкото Кулата.
Продължава блокадата и на ГКПП Златоград-Термес. Трети ден български превозвачи са на мястото на контрапротеста, където днес около десетина са представителите от Съюза на международните превозвачи. На пункта няма напрежение. От двете страни на границата има образувани опашки от чакащи автомобили, като повечето са от гръцка страна - около 15 превозни средства, по-голямата част са бусове с румънска регистрация.
На паркинг има няколко оставени коли, а собствениците им и пътуващите с тях хора са се придвижили пеша на наша територия. Местни хора от региона на Златоград и местната власт подкрепят действията на протестиращите.
Министърът на транспорта Ивайло Московски заяви на протестиращите превозвачи, че остава с тях и безрезервно подкрепя решението им да продължат контра блокадата до пълното освобождаване на границата от гръцките фермери и техниката им. Продължава и хуманитарната акция за изхранването на нашите шофьори. Десетки фирми от страната осигуряват най-необходимите продукти и вода на превозвачите.
Борис Харизанов, адвокат от Петрич и собственик на консултантска кантора подаде жалба в прокуратурата в Серес както срещу фермерските блокади, така и срещу бездействащите гръцки институции.
Подробности по темата чуйте в звуковите файлове.
Представители на Гръцкия червен кръст от 14:30 часа започват акция по раздаване на храна и вода на шофьорите, които се намират на гръцка територия на граничния пункт Кулата - Промахон, информира Христо Григоров, председател на Българския червен..
Пожар е възникнал в землището на село Илинденци, община Струмяни. Сигналът е подаден към 23.30 часа. Огънят е обхванал между 50 и 100 декара сухи треви, но има и много хвойнови храсти. На място са пристигнали екипи с два противопожарни..
Стотици жители и гости на Карлово присъстваха на тържествения митинг - заря на площад "Васил Левски" по повод 188-годишнина от рождението на Апостола. Живеем в сложни времена, които разделят нацията и обществото, но усилието и старанието,..
Град Левски отбеляза тържествено годишнината от рождението на Апостола на свободата Васил Левски. В честването се включи и президентът Румен Радев. В общината отбелязват и 80 години от обявяването на селището за град. Към събралото се множество тази..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп е засилил позицията си в търговските преговори с Европейския съюз, като вече призовава за включване на базова тарифа от 15% до 20% за вноса на стоки от ЕС при всяко едно бъдещо споразумение, съобщи..
В Етрополе вицепрезидентът Илияна Йотова участва в тържествена церемония по откриване на паметник на Васил Левски. Йотова се присъедини към шествието по повод 188-годишнината от рождението на Апостола на свободата. В словото си на тържествената..
Тлеят отделни места и паднали дървета на пожара в Рила. Това са установили горските работници, които днес направиха обход на място и с дрон при пожара в Рила. За утре се създава организация на терена отново да се качат екип пожарникари, които..
Великобритания се присъедини към обширния нов пакет от санкции на Европейския съюз срещу Русия заради войната в Украйна, насочен към енергийния сектор чрез понижаване на ценовия таван за износ на руски петрол, предаде Франс прес. Страните от ЕС..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..
Кандидатите за поста бяха шестима - рекорден брой до този момент. Това са: Антон Станков, Мария Матева, Джема Грозданова, Димитър Маргаритов, Мая..
Не е много ясно дали това правителство ще изкара пълен мандат и дали няма да настъпят по-драматични размествания в електоралните нагласи както в..