Продължават коментарите, след като вчера вътрешната парламентарна комисия не прие промените в Закона за МВР.
Законопроектът трябва да бъде оттеглен, заяви депутатът от БСП Красимир Янков. По думите му, реформата в момента е абсурдна.
Нужни са ясни ангажименти от страна на управляващите за опазване живота и сигурността на гражданите, заяви Янков:
Бъчварова като министър на вътрешните работи обяви, че не може да гарантира защитата ни от нахлуване на бежанци. Виждате, че граждански патрули и разхождащи се съвестни граждани задържат бежанци. Къде е МВР? Оградата се строи четири пъти по-бавно и четири пъти по-скъпо. Юли месец ще се изгради заложеното преди една година. А 110 километра, които не бяха заложени? Изключително съм притеснен и отговорността трябва да я поеме лично Бойко Борисов.
Има нужда от нов дебат за промените в закона за МВР, заяви депутатът от АБВ Светослав Белемезов. На въпрос, дали отхвърлянето на законопроекта може да разклати управлението, Белемезов каза:
Един законопроект не трябва да бъде причина за това да се разклатят устоите на едно парламентарно мнозинство. Гласуването вчера в комисия по никакъв начин не е целяло бламирането на правителството, на министъра, а по-скоро цели намирането на разумните решения, които ние трябва очевидно да дебатираме отново.
Не можеш да обявиш, че искаш да правиш реформа и основният мотив да бъде "ще намалим възнаграждението на полицаите, ще им намалим заплатите". Това е абсурдно. В този законопроект се предвижда да се прехвърлят много големи кадрови правомощия на главния секретар на МВР. Работата на главния секретар е да организира операциите по борбата с престъпността, а не да се занимава с кадрови въпроси.
Председателят на вътрешната комисия Цветан Цветанов от ГЕРБ каза, че не пречи промените да минат през зала, но между двете четения трябва да има промени:
Категорично това не е бламиране. Всички, които участваха в процеса вчера, изразиха своите принципни становища. Законопроектът продължава да се гледа в другите комисии. Моля ви, само недейте да преекспонирате темата, че едва ли не вече имам някакъв конфликт.
Анкетите в Косово потвърждават прогнозите за победа на премиера Албин Курти и неговата партия на днешните парламентарни избори в страната. Парламентарни избори в Косово Движение "Самоопределение" печели 38 процента от гласовете, сочи екзитпол проучване, цитирано от Ройтерс. Ако бъде потвърден, този резултат ще наложи на Курти да потърси..
Лидерът на Северна Корея Ким Чен-ун обяви, че възнамерява и занапред да засилва ядрения арсенал на страната си. В обръщение по време на визита в министерството на отбраната Ким увери, че не иска "ненужно напрежение" в региона, но засилващото се сътрудничество на Съединените щати, Япония и Южна Корея води именно до това. По думите му "армията и..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп очаква да бъдат открити злоупотреби за милиарди долари, предназначени за американските въоръжени сили. В интервю за телевизия Fox News Тръмп съобщи, че "може би в следващите 24 часа" ще натовари своя сътрудник Илон Мъск и подчинените му служители да влязат в Пентагона, за да проверят как се харчат средствата на..
Ако преди края на войната бъде отменено военното положение в Украйна и бъдат произведени избори, страната ще загуби армията си и от това ще се възползват руснаците. Това заяви украинският президент Володимир Зеленски в интервю за британската телевизия ITV News. "Трябва да отменим или преустановим военното положение. Ако преустановим военното..
Кампания срещу насилието и психическия тормоз сред учениците под мотото "Да не се нападаме! Да си помагаме!" започва в Кюстендил и Дупница. Тя се реализира с подкрепата на Регионалното управление по образованието и е част от Образователната програма на Висшия съдебен съвет и Министерството на образованието и науката. Кампанията е провокирана..
Говорителката на руското министерство на външните работи Мария Захарова реагира с остър коментар на новината за окончателното изключване на балтийските държави от останалата от съветско време обща електропреносна мрежа с Русия и Беларус. "Прибалтика вече се освободи от науката, образованието, суверенитета и развитието. Това е логично продължение на..
Тежко натоварен руски петролен танкер е заседнал днес в териториалните води на страната в Балтийско море, предаде ДПА, позовавайки се на местни медии. Корабът официално плава под флага на Антигуа и Барбуда. И зданието "Комерсант" съобщи, че плавателният съд потъва. Започнало е разследване. Танкерът "Коала" превозва 130 000 тона мазут, пише в..
Бюджетът трябва да бъде балансиран и истински, няма да настояваме за 3% дефицит и не смятаме, че ако не сме готови за еврозоната, трябва да влизаме в..
Информационният поток от прокуратурата към определени жълти медии не е спирал. Напоследък този поток е и към външни на системата лица , които..
Историята на Националната художествена академия е показана в изложба , която може да се разгледа до 9 март в галерия "Академия" на ул. "Шипка" 1 в..