Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Засилено полицейско присъствие има край стадиона в Разград преди мача между "Лудогорец" и "Цървена звезда"

Снимка: ludogorets.com

Засилено присъствие на полиция и жандармерия и строг контрол има около стадион "Лудогорец Арена" в Разград. От 21,00 часа там ще започне мачът от Третия кръг на Шампионската лига между отборите на "Лудогорец" и "Цървена звезда". Три улици в района са затворени за движение на автомобили, за да не се засичат агитките на двата тима. Въведени са и строги мерки за сигурност.

Полиция и жандармерия от няколко области на страната, както и частни стюарди ще се грижат за пропускателния режим и сигурността около и на стадиона в Разград.

Надяваме се охраната да е добра. "Цървена звезда" са си "Цървена звезда". Знаем за тяхната агитка и за техните ултраси какво представляват. Дано да не се стига до ексцесии.

Достатъчно са мерките, защото има доста полиция от всички градове, има и ограда против тълпа докарана, така че смятам, че за стадиона, който събира към 7 хиляди души, нещата ще бъдат наред, казват местни привърженици на българския шампион.

С полицейски ескорт ще бъдат съпроводени до стадиона автобусите на агитката на "Цървена звезда". От вчера в Разград се забелязват първите фенове.

Нормални фенове са си. Пеят си, викат си без да правят пакости, няма проблем, като трябва да бъде, казва един от българските привърженици.

За агитката на "Лудогорец" стадионът отваря в 19,30 часа. От клуба призовават поддръжниците си да дойдат рано и да носят документи за самоличност.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Германия е изправена пред рекорден бюджетен дефицит

Въпреки планираните рекордни дългове в бюджета на Германия, за периода 2027-2029 г. се очертава сериозен недостиг от над 172 млрд. евро, съобщиха днес правителствени източници. Това са почти 28 млрд. евро повече от предвижданията в последните бюджетни параметри. Причините са по-ниски приходи в бюджета, включително заради новия икономически..

публикувано на 28.07.25 в 20:21

Национален протест на младите лекари от инициативата "Бъдеще в България" (обновена)

Младите лекари от инициативата "Бъдеще в България" се събраха на национален протест пред Народното събрание , като призоваваха за подкрепа от всички съсловия в здравната система.  Днес изтича срокът, който беше даден от управляващата коалиция, за решаване на проблема със заплащането на работещите в здравната система. Медиците настояват..

обновено на 28.07.25 в 20:17

Превантивно разположиха екипи край с. Мелница

Пожарът между хасковските села Устрем и Срем и непредвидимата посока на вятъра, е причина областният управител на Ямбол Николай Костадинов да задейства системата за ранно предупреждение за елховсокото село Мелница. Пожарът край Лесово е под контрол, продължава борбата с огъня в Бакаджика Кметът на общината Петър Гендов засега няма да обявява..

публикувано на 28.07.25 в 20:13

Задържаха българи при акция срещу нелегална фабрика за цигари в Италия

В италианската област Пулия, силите на реда делегирани от Европейската прокуратура разкриха нелегална фабрика за производство на цигари. Задържани са българи и украинци. Фабриката за незаконно производство на цигари е открита  в селището Сторнара, предаде информационната агенция Ansa. Разположена на два етажа и оборудвана с най-модерна..

публикувано на 28.07.25 в 19:55
Снимката е илюстративна.

Пожар спря високоскоростните влакове между Мадрид и Андалусия

Пожар спря движението на високоскоростните влакове между Мадрид и Андалусия. Огънят е предизвикал задимяване при жп линиите в област Кастилия-Ла Манча. За потушаване на пламъците на мястото бяха разположени шест въздушни екипа, включително хеликоптери и самолети-амфибии, 14 наземни екипа и 84 пожарникари и екологични агенти от общността.  От..

публикувано на 28.07.25 в 19:51

По-ниските температури в Гърция не спряха някои от големите пожари в страната

По-ниските температури в съседна Гърция не спряха някои от големите пожари в страната. Причината е силният вятър. Трети ден не спира борбата с огнената стихия на остров Китира. Отново бяха увеличени силите на гражданска защита и броят на доброволците на терен. По въздух гасят 6 самолета и 3 хеликоптера. Отново евакуираха туристите и жителите..

публикувано на 28.07.25 в 19:45
Николай Денков преди началото на Започна заседанието на Консултативния съвет за национална сигурност при президента -  18 февруари 2025 г.

Денков: Режимът на Путин търси нови врагове, за да оправдае продължаващата война в Украйна

Режимът на Путин търси нови врагове, за да оправдае защо продължава войната в Украйна. Така бившият премиер и настоящ съпредседател на ПГ на ПП-ДБ Николай Денков коментира включването си в официалния списък на руското Министерство на външните работи като примери за "най-крайните прояви на русофобия", в който списък попадна заедно с Тодор..

публикувано на 28.07.25 в 19:41