Твърдението, че източноевропейските работници заемат работни места на британците в Лондон, е мит. Това показва проучване, публикувано във „Файненшъл таймс“. То е поредното предупреждение към премиера Тереза Мей за трудностите пред страната, ако бъде ограничен броят на имигрантите в ключови отрасли след "Брекзит". Камарата на лордовете снощи гласува внесената поправка в проектозакона за "Брекзит" за гарантиране правата на гражданите от ЕС. Усложненията в парламента могат да доведат до забавяне на стартирането на процеса на преговори.
Всеки имигрант на пълен работен ден в Лондон допринася средно с брутни 46 000 паунда годишно към икономиката на британската столица, показва проучване на лобистката група „London First“. При наличните 1,8 милиона имигранти-работници в Лондон, това означава 83 милиарда паунда, или една четвърт от постъпленията в хазната на града.
Джасмин Уитбред, която е директор на „London First“, заявява, че фактите показват, че имигрантите са тези, които движат Лондон напред и са част от успешното развитие на града. Един от митовете е, че имигрантите, особено тези от Източна Европа, вземат работни места на британците. Нашето проучване обаче показва, че това не е вярно, защото броят на британските граждани без работа е намалял, докато броят на имигрантите се е увеличил, изтъква Уитбред. Според нея е крайно време правителството да престане да дава празни обещания, а да вземе конкретни мерки за гарантирането на правата на имигрантите след "Брекзит".
Задълбоченото проучване показва, че докато имигрантите от по-старите страни-членки работят по-висококвалифицирана работа в различни сектори, то онези от Източна Европа са в дребния бизнес или самонаети в строителството, туризма и услугите. Строителството в Лондон е изключително зависимо от източноевропейците, които осигуряват повече от една четвърт от работната сила.
Русия може да се съгласи да се използват замразените ѝ в Европа държавни активи на стойност 300 милиарда долара за възстановяване на Украйна , но ще настоява част от парите да бъдат изразходвани за една пета от територията на страната, която се контролира от силите на Москва, заявиха пред агенция Ройтерс трима неназовани източника...
Офисът на Европейската прокуратура в София разследва заподозряна за корупция директорка на гимназия, заловена и арестувана след получаване на подкуп. Тя е поискала 20 000 лева от изпълнител, нает по проект за реновиране на училището с обществени средства. Проектът е финансиран по процедурата "Училищна STEM среда", която се подкрепя с..
Предизвикалите пожари в Кипър ще заплащат разходите за гасенето на огъня и възстановяването на околната среда. Санкцията е част от новото законодателство за предотвратяване на огнени бедствия, което парламентът одобри. Над 90% от пожарите в страната са резултат от човешка дейност, обяви Противопожарната служба в представения отчет за 2024 г. С приетия..
Българският евродепутат от Европейската народна партия Андрей Ковачев е сред инициаторите на писма в подкрепа на над 150 политически затворници на анексирания от Русия полуостров Крим, съобщиха от българската делегация в ЕНП. Така членове на Европейския парламент, обединени в неформалната група "Приятели на европейска Украйна", отбелязаха третата..
Организаторите на бойкота срещу големите търговски хранителни вериги насрочиха трета протестна акция, която ще се проведе на 27 февруари. Заедно с нея ще бъде обявен и бойкот на банките заради високите банкови такси, обясни Мая Манолова: "Бойкот на банковите такси с искане за налагане от страна на парламента на таван на банковите такси. За..
Със сигурност би имало нужда от стратегия за ИИ в образованието, но още няма достатъчно опит и по метода "опит - грешка" ще се види, кое е добра практика и кое не, каза инж. Венцислав Начев, преподавател по програмиране, роботика и електротехника в Национална професионална гимназия по компютърни технологии и системи в Правец, в интервю пред..
Общини от Кюстендилско се включват в кампанията срещу употребата на вейпове под надслов #НеДишайСмърт. Тя насочена срещу нарастващата употреба на вейп устройства с неустановено и често опасно съдържание от деца и младежи. По общини се организират срещи с представители на полицията и прокуратурата, педагози и психолози, за да се обмислят..
Цените в хипермаркетите могат да се регулират с контрол, първо на действащите регулатори. Истината е, че в тези търговски вериги е удобно да..
Незрящи от съюзи на слепите от областите Монтана и Видин участваха в кулинарен конкурс. Той премина под мотото "И ние можем" . Така хората със зрителни..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..