Виждали ли сте някъде в София съвременно изкуство и къде? Защо в градовете на Западна Европа, инсталациите отдавна са част от заобикалящата ни среда? А ние продължаваме да издигаме паметници и бюстове, да спорим , дали да ги запазим или да ги подменим с други и в крайна сметка да се превърнем в едно бутафорно Скопие! Време ли е съвременното изкуство да излезе от изложбите и да стане част от града ни? Имат ли място видео инсталациите в съвременната архитектурна среда у нас? Преобразяват ли те пространството и как? Търсят ли се взаимно архитектура и култура? Кога, как и къде могат да сътрудничат художник и архитект? За публичното съществуване на съвременното изкуство разговаряме с художника Калин Серапионов и изкуствоведа Яра Бубнова.
Въвеждането на задължителна матура по математика в XII клас няма да стане от днес за утре. Трябва законодателна инициатива, съгласие в НС за промяна..
Соросоид стана обидна дума, защото хората нямат никаква мисъл за България. Джордж Сорос се надцени и мислеше, че тази вълна на "Отворено общество"..
Информационният поток от прокуратурата към определени жълти медии не е спирал. Напоследък този поток е и към външни на системата лица , които..