Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мениджърът на волейболния отбор Любомир Герасимов: Имаме потенциал да влезем сред най-добрите 8 в света

Любомир Герасимов
Снимка: Антони Йорданов


Любомир Герасимов, мениджър на женския ни национален отбор и член на Управителния съвет на федерацията, заяви, че е доволен от представянето на тима на световното първенство и като цяло през сезона.

Той допълни: „Отборът се представи на добро ниво, определено сме доволни. Надявам се всички, които се занимават с волейбол и го наблюдават, също да са останали доволни. Оценката все пак ще я даде Управителният съвет на федерацията, но лично моето мнение е, че момичетата се представиха много добре през цялата година и отборът постигна много добри резултати. Изпълнихме първата задача – влизане в Лигата на нациите.

Следващата задача бе класиране до осмо място, която не успяхме да я изпълним. Но мисля, че на световното първенство нашият отбор показа своите възможности, съобразно класата на съперниците. В момента това са ни възможностите, но сме много близо до най-добрите осем отбора в света. Победихме състави от втората осмица и се надявам в следващите две години вече да сме в първите осем. Разговарях много с треньора Иван Петков, той има своите виждания, но първо мисля, че ръководството на федерацията трябва да му даде спокойствие и възможност да работи по-дълго време, за да можем да постигнем тези резултати, които желаем. Имаме потенциал и резерви в играта, имаме и резерви при състезателките, които да се включат в националния отбор“.

Чуйте още в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Иван Петков: Блестим с отборната си игра

Треньорът на волейболистките ни Иван Петков изрази задоволство от постигнатото от отбора през това лято, в което тимът се класира за Лигата на нациите догодина и завърши световното първенство в Япония с 4 победи и 5 загуби. След успеха над..

публикувано на 11.10.18 в 10:18
Българките след победата.

Волейболистките ни завършиха с победа участието си на световното първенство

Волейболистките от националния отбор на България завършиха с победа участието си на Световното първенство в Япония. Момичетата на селекционера Иван Петков разгромиха Азербайджан с 3:0 гейма (25:19, 25:20, 25:20) в последния си мач от Група F от..

публикувано на 11.10.18 в 08:18
ВИЖТЕ ОЩЕ
Александър Донски

Донски отпадна на четвъртфиналите на двойки в София

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите "Чалънджър 75" в София с награден фонд 91 250 евро. Донски и Милош Карол (Словакия), поставени под номер 2 в схемата,..

публикувано на 21.08.25 в 18:05

Иван Иванов е новият треньор на футболния Етър

Ръководството на Етър (Велико Търново) назначи Иван Иванов за нов старши треньор на мъжкия представителен отбор, съобщиха от тима. Той сменя на поста Живко Желев. "Решението беше взето с решение на Управителния съвет на клуба. Иван Иванов е доказан..

публикувано на 21.08.25 в 13:15

ЦСКА се раздели с Тибо Вион

Френският бранител Тибо Вион вече не е футболист на ЦСКА. Двете страни се разделят по взаимно съгласие, съобщават от клуба. Тибо Вион носеше фланелката на "армейците" от есента на 2020 година. За този период защитникът записа 177 двубоя за тима, в които..

публикувано на 21.08.25 в 13:06

Левски картотекира Серафимов за мача с Алкмаар

От Левски са успели да картотекират последното си ново попълнение - защитникът от Република Северна Македония Никола Серафимов за срещите с АЗ Алкмаар от плейофнтия кръг на Лигата на конференциите. Това показва справка със състава на "сините" в сайта на..

публикувано на 21.08.25 в 12:43
Георги Иванов

Президентът на БФС: Сменихме 90% от старите кадри

Президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов беше първият гост в подкаста на централата. В детайлен разговор, обхванал редица теми, той се върна към първите си стъпки както във футбола, така и в управлението, и очерта визията си за..

публикувано на 21.08.25 в 11:46
Йоана Илиева

12 български спортисти бяха одобрени по програмата "Олимпийска солидарност" на МОК

12 български спортисти в десет вида спорт бяха одобрени като стипендианти на МОК по програмата "Олимпийска солидарност" за Лос Анджелис 2028, съобщи председателят на БОК Весела Лечева.  На финансова и логистична подкрепа ще могат да разчитат..

публикувано на 21.08.25 в 11:43

Луис Суарес прати Интер Маями на четвъртфинал за Купата на лигата

Луис Суарес отбеляза два гола от дузпи, а Интер Маями се справи с отсъствието на Лионел Меси и победи Тигрес (Мексико) с 2:1 на четвъртфиналите в турнира за Купата на лигата. След като изведе отбора до победа над Лос Анджелис Галакси, Меси не..

публикувано на 21.08.25 в 10:55