Българският лекарски съюз ще подпише анекс към Националния рамков договор. Съборът на съюза даде мандат на свои представители за подписване на документа. Договорени са 10 на сто увеличение на направленията за специалисти и за изследвания догодина, увеличение на цените на някои клинични пътеки, възможност за разпределение на резерва на Здравната каса след 30 септември за неизплатената до момента надлимитна дейност. Това каза председателят на Българския лекарски съюз д-р Иван Маджаров:
"Тази година е годината на обемите, тоест повече направления, повече регулативни стандарти за профилактика, повече направления в специализираната болнична помощ, по-големи и завишение на бюджетите на лечебните заведения за болнична помощ. Решихме, че е редно да дадем малко глътка въздух на отделните лебечни заведения, защото има 150 милиона неразплатени надлимитна дейност. Ако не ги усвоим тези обеми до 30-и септември, ще имаме възможност да договаряме. Съборът ни задължи да договорим, ако има такива, да бъдат използвани за изплащане на надлимитна дейност за минало време".
Депутатите отхвърлиха предложението за включване на три изслушвания в дневния ред. От ПП-ДБ предложиха изслушване на министъра на вътрешните работи Даниел Митов, директора на ГДБОП и изпълнителния директор на Агенция "Митници" във връзка с разкритата нелегална фабрика за цигари и съмненията за изтичане на информация. От "Възраждане" настояваха за..
Председателят на ДПС и парламентарната група на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски изразява в писмо до медиите недоволството си от решението на Апелативния съд във Варна за прилагане на по-леката мярка – "домашен арест" на 19-годишния младеж, който уби трима души при катастрофа в Разград. Според Пеевски, това е много лош сигнал към..
Проблемите с поредното обтягане на българо-македонските отношения за промените в конституцията на Република Северна Македония за включването на българите, както и острите критики в Европейския парламент при последния доклад за напредъка на Република Северна Македония за пълноправното ѝ европейско членство и въвеждането на еврото в България от..
Коалиция "Продължаваме промяната - Демократична България" изразява в декларация дълбока тревога от правния, институционален и обществен срив, "на който сме свидетели във Варна". От коалицията припомнят, че кметът Благомир Коцев, който е в ареста, е определил, със заповед, свой заместник - Павел Попов. Председателят на Общинския съвет във..
Втора сглобка по отношение на ВСС едва ли ще се случи . Това прогнозира в интервю за БНР адвокат Петромир Кънчев. Той не изключи вероятността главният прокурор Борислав Сарафов "удобно да си остане на този пост". При сега действащите правила всеки следващ ВСС е по-лош от предходния и тази тенденция ще продължи, ако правилата не бъдат..
Най-малко двама души загинаха в резултат на внезапни наводнения в американския щат Ню Джърси, причинени от проливни дъждове. Двете потвърдени жертви са намерили смъртта си, след като лекият автомобил, с който пътували в района на Плейнфийлд, Ню Джърси, е бил отнесен в река Сидър Брук по време на пика на проливните валежи. Въпреки че..
Осем пожарникари ще се качат днес на терена на пожара на 2 хил. м. в Рила за да направят обход след падналия дъжд вчера, когато екипите бяха свалени, а огънят беше локализиран и намален. Няма да се използват доброволци. на място ще се реши как ще продължи доугасяването. Пожарът е обхванал 200 дка низова гора и 600 дка непригодни площи и суха..
В "Нощен Хоризонт" гости по темата за отпуските на учителите, как почиват през лятото учителите - това коментират Дора Терзиева - старши учител в ДГ..
" Не знам колко струват колите. Те не са наши . Дадени са от човек, който също е ощетен от това управление и каза, че понеже продава бизнеса си, продава..
Обществената поръчка за десет нови автобуса до Витоша е провалена. Явили са се двама участници, като единият е бил отстранен по формални причини...