Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Никола Калистрин е новият шампион по ски алпинизъм

Рекордът на Дизела остава

5
Никола Калистрин
Снимка: БФКА

Със състезание в дисциплината „скоростно изкачване” в неделя в Боровец беше открит новият сезон за ски алпинизма. Маршрутът беше изкачване по писта Ястребец 1 с обща положителна денивелация 859 метра и дължина 3550 метра. Никой не можа да подобри рекорда на Кирил Николов-Дизела, поставен миналата година - 41:16 мин. Самият Кирил Николов не участва в състезанието. 

29 секунди не достигнаха на новия шампион по скоростно изкачване Никола Калистрин (СК "АлПиринСки", Банско) да подобри рекорда на Дизела. Калистрин, който също участва в състезания по скайрънинг, постигна в Боровец време 41:44 мин., което беше комфортна преднина пред втория и третия в класирането - Николай Гугински (47:34 мин.) и Иван Геров (48:07 мин.), също от клуба в Банско.

При жените за трета поредна година победител стана Мария Николова - 53:29 мин. (АК "Планинец", София), която това лято отново постигна 9-о място в ултрамаратона “Монблан” - най-престижното състезание по планинско бягане на свръхдълги разстояния в Европа. На второ място в надпреварата по ски-алпинизъм в неделя се нареди Ивона Михайлова - 57:19 мин. (СК "АлПиринСки", Банско), която продължава да държи рекорда по трасето, поставен преди 6 години - 52:57 мин. Трета стана Десислава Христова - 1:03:34 (АК "Планинец", София).

В класирането по клубове начело е СК "АлПиринСки" - 1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов медал. Наградите бяха връчени от най-добрия български скиор Петър Попангелов и доайена на ски-алпинизма у нас Кънчо Долапчиев.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Арсенал нанесе първа загуба на Байерн (Мюнхен)

Арсенал нанесе първа загуба на Байерн (Мюнхен) през сезона

Отборът на Арсенал нанесе първата загуба през сезона на Байерн (Мюнхен), след като се наложи като домакин с 3:1 в двубой от 5-тия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Така състава воден от Микел Артета излезе еднолично на първата позиция в класирането с пълен актив от 15 точки, а баварците остават трети с 12 пункта. Юриен Тимбер откри..

публикувано на 27.11.25 в 00:30
Александър Везенков и Коди Милър-Макинтайър

Цървена звезда обърна Олимпиакос в Евролигата

Българският национал Коди Милър-Макинтайър поведе Цървена звезда към успех с 91:80 над Олимпиакос с Александър Везенков в състава си в домакински мач от 13-ия кръг на Евролигата. Двубоят се игра в "Белградска Арена". Американският гард с български паспорт започна като титуляр и за 24:51 минути се отчете с 10 точки, 3 борби, 9 асистенции и 1..

публикувано на 26.11.25 в 23:05
Баскетболистките на Берое приключиха със загуба в Еврокъп

Баскетболистките на Берое приключиха със загуба в Еврокъп

Вицешампионът на България Берое загуби от отбора на Вилньов д'Аск с 49:111 (14:38, 9:23, 17:24, 9:26) като гост във Франция в последната си среща от група L на втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп. Така тимът от Стара Загора приключи участието си в надпреварата с шест поражения, а носителят на титлата Вилньов д'Аск,..

публикувано на 26.11.25 в 23:01
Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3

Левски пак загуби от Лас Палмас и продължава за Купата на ЦЕВ

Отборът на Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) и втората среща и отпадна в плейофите на Шампионската лига. Преди седмица "сините" допуснаха поражение с 0:3 и при гостуването си така ще продължат участието си във втория по сила европейски турнир - за Купата на Конфедерацията (ЦЕВ), срещу германския Фридрихсхафен...

публикувано на 26.11.25 в 21:34
Марица започна със загуба Шампионската лига

Марица започна с поражение Шампионската лига по волейбол

Отборът на Марица (Пловдив) започна с поражение участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В първия си мач от група "Е" българският първенец загуби с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 18:25) като гост на Девелопрес Жешув пред над 2300 зрители. Полякините имаха аванс от 10:5 в самото начало на двубоя и след това..

публикувано на 26.11.25 в 21:26
Нефтохимик победи с 3:0 Черно море

Волейболният Нефтохимик продължава без грешка

Нефтохимик 2010 победи с 3:0 (25:23, 25:18, 25:19) у дома Черно море в двубой от шестия кръг в първенството на България по волейбол при мъжете. Бургазлии излязоха на първо място във временното класиране с актив от 14 точки след петата си последователна победа, изпреварвайки Локомотив Авиа (Пловдив), който е с 11 пункта, но и с един изигран мач..

публикувано на 26.11.25 в 20:10
Монтана се наложи над сръбския Партизан с 67:57 т.

Победи за Монтана и Рилски спортист в Адриатическата лига

Българският шампион Монтана 2003 се наложи над сръбския Партизан с 67:57 (20:7, 17:18, 19:14, 11:18) като домакин в Монтана в двубой от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Успехът беше пети пореден за тима от Монтана, който продължава без поражение в турнира и оглавява временното класиране. Партизан допусна втора загуба за..

публикувано на 26.11.25 в 20:06