Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Шеф в ЦСКА - София: Иван Вуцов мислеше постоянно за развитието на футбола

Пламен Марков поднесе венец
Снимка: БГНЕС

Спортният директор на ЦСКА-София Пламен Марков заедно с легендата на червения клуб и българския футбол Димитър Пенев също дойдоха да изпратят Иван Вуцов в последния му път. Бившият футболист, треньор и ръководител почина в петък на 79-годишна възраст, а днес е насрочено поклонението и опелото.
"Голям футболист, след това треньор с много успехи в Левски и националния отбор. В края на спортната си кариера беше и изпълнителен директор на БФС. Затова мисля, че Вуцов е един от големите деятели в българския футбол. Човек, който мислеше постоянно за футбола, за развитието на футбола. Той е човек, който допринесе изключително много за развитието на българския футбол и в крайна сметка това е живота: стига се до неговия край. Използвам медиите да изкажа съболезнованията си на семейството му. Българският футбол загуби една от големите си и светли личности. Имам много спомени с Вуцов като треньор на националния отбор. Във времето е имало и моменти, които не са били от най-добрите. Но в крайна сметка остават само положителните неща", каза Пламен Марков. Чуйте още от него:

"Бог да го прости, вечно е в нашето съзнание. Ето един спомен с него от Аржентина (и показва снимка с Димитър Гевренов и Вуцов). За съжаление другите двама души на тази снимка са покойници, каза Димитър Пенев, бивш съотборник на Вуцов в националния отбор и партньор в защитата.

Малко преди Пенев във фойето на националния стадион "Васил Левски" влезе и синята легенда Кирил Ивков.
"Спомени имам много, освен на терена, и 15 години бяхме комшии. Изключителен като треньор и като ръководител, може би един от най-добрите. Той учеше нас, по-младите. Беше подготвен много. Бяхме комшии, децата израстнаха заедно, Руслан и Вили пред очите ми. Той беше човек, който помагаше на всички. Когато кажеше нещо, го устояваше до край. При Иван Славков той вършеше цялата работа. Можеше да работи от сутрин до вечер без да спира. Беше работар. Обичаше футбола, обичаше хората, за съжаление си отиде", каза Кирил Ивков.

Чуйте още какво казаха Александър Костов, съотборник и помощник на Иван Вуцов в Левски, и Емил Данчев, футболен мениджър:






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Локомотив (София) привлече Ангел Лясков

Ангел Лясков подписа договор и вече е футболист на Локомотив София.  Левият бранител е юноша на Литекс, а през последните 2 сезона впечатли с изявите си за Локомотив Пловдив. Лясков е преминал през всички национални гарнитури на България и има 2 мача за мъжкия национален отбор. "Ръководството на Локомотив София пожелава на Ангел Лясков здраве, късмет..

публикувано на 11.09.25 в 20:52

УЕФА глоби Левски за поведението на феновете в Алкмаар

Дисциплинарната комисия към УЕФА съобщи, че налага наказание на Левски заради поведението на привържениците на тима при поражението с 1:4 от нидерландския АЗ Алкмаар в реванша за влизане в основната фаза на Лигата на конференциите. "Сините" са глобени с 10 000 евро заради расистко и/или дискриминационно поведение на феновете по време на мача в Алкмаар..

публикувано на 11.09.25 в 20:42

Волейболният Монца представи Мартин Атанасов

Мартин Атанасов преминава във Веро Волей Монца, съобщават от италианския волейболен клуб в четвъртък.  28-годишният нападател беше представен официално от Монца, където ще играе през следващия сезон. Високият 199 сантиметра Атанасов премина пред Добруджа, Токат Беледие Плевне, Фридрихсхафен, Шомон, Зиратбанк Анкара, Локомотив Новосибирск и..

публикувано на 11.09.25 в 19:57
Филипо Гана.

Филипо Гана спечели "часовника" на Вуелтата

Италианецът Филипо Гана спечели 18-ия етап от Обиколката на Испания, който бе индивидуално бягане по часовник. Колоездачът на Инеос измина съкратеното на 12,2 километра трасе във Валядолид за точно 13 минути.  Втори на една секунда зад него се нареди австралиецът Джей Вайн от тима на Обединените арабски емирства, а трети се нареди друг състезател на..

публикувано на 11.09.25 в 19:00
Антоанета Стефанова е трета в класирането.

Ремита за Антоанета Стефанова и Нургюл Салимова

Бившата световна шампионка Антоанета Стефанова остава в челните позиции при жените на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ в Самарканд и след седмия кръг. Българката, която все още не познава вкуса на загубата, направи реми с белите фигури с рускинята Катерина Лагно. Партията продължи само 26 хода, но бе много интересна, тъй като бившата европейска..

публикувано на 11.09.25 в 18:36

Левски картотекира алжиреца Акрам Бурас

Последното попълнение на Левски Акрам Бурас вече е картотекиран и може да играе при гостуването на Левски срещу Локомотив (София) в неделя. Това показва справка в сайта на БПФЛ, където профилът на полузащитника фигурира сред картотекираните състезатели на "сините". Макар алжирският национал да подписа договор още преди двубоя с ЦСКА 1948,..

публикувано на 11.09.25 в 17:10

Карлос Насар е новият посланик на СП за спортисти със Синдром на Даун

Олимпийският, световен и европейски шампион по вдигане на тежести Карлос Насар се присъедини към Григор Димитров като посланик на Световното първенство за спортисти със синдром на Даун. Престижният форум ще се проведе в София от 13 до 19 юни 2026 година и ще събере повече от 500 атлети от цял свят. Световното първенство през 2026 г. ще бъде..

публикувано на 11.09.25 в 14:56