Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Красимир Дачев: Начинът на говорене на президент е пречка пред стратегическото развитие

Снимка: БГНЕС

Агресивният тон на президента е една от причините да не може да се тръгне към дългосрочно национално развитие, с каквато цел самият Радев иска да създаде съвет. Това заяви в предаването „Нещо повече“ Красимир Дачев от Националния комитет „Единение“ – организация, целяща обединение зад общи национални каузи. 

„Той е прочел отгоре-отгоре материалите, които му предоставихме. Идеята е на 3 години и беше представена първо на неговия предшественик. Ние се борим точно срещу такъв език на противопоставяне – с такова говорене на България врагове не ѝ трябват. Неприятно съм изненадан, защото това беше мотивирано с управление на държавата. Той затова иска да създаде този съвет. Но функциите на президента са представителни. Ние навсякъде казваме, че нямаме политически амбиции. Искаме да се спре противопоставянето, враждебното говорене един към друг, което изостря отношенията между самите нас“, заяви Дачев.

Красимир Дачев е на мнение, че подобен съвет трябва да е отдалечен от партиите и може да бъде формиран към Народното събрание.

„Когато отделните партии разпознаят позитивните идеи, това ще помогне на държавата да се развива в позитивна посока. Този начин на говорене (на президента) как сме спрели, как не се развиваме - все едно говори за друга държава, все едно в България не се возим на коли. На идване към Нова Загора видях как е подменен целият автомобилен парк, какви промени стават, виждам позитивно развитие. Даваме на нашите противници аргументи и пречим на себе си. Ние сме най-големият проблем пред себе си“, смята бизнесменът.

Целия разговор с него чуйте в прикачения звуков файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ресторантьорите настояват ДДС да се свали за постоянно до 9%

Собственици на ресторанти и заведения настояват да се свали до 9 процента и да се запази като постоянна ставката по ДДС.  От бранша предупреждават за протести, ако искането им не бъде взето предвид при гласуването на държавния бюджет. Те искат среща с лидера на партията-мандатоносител Бойко Борисов и с участниците в Съвета за съвместно..

публикувано на 17.03.25 в 08:04

Нови правила за социалните медии и търсачките на Острова

От днес в Обединеното кралство групите в социалните медии, търсачките и приложенията за съобщения ще бъдат уведомени да въведат строги мерки за бързо премахване на незаконни материали и намаляване на риска от такова съдържание, съгласно новите правила на британския медиен надзорен орган "Офком", съобщи "Файненшъл таймс". От днес "Офком" ще..

публикувано на 17.03.25 в 08:02
Директорът на УМБАЛСМ „Пирогов” Валентин Димитров дава изявление за медиите, 17 март 2025 г.

Апел от "Пирогов" за кръводаряване за пострадалите от РСМ

14 от пострадалите при пожара в дискотека в македонския град Кочани в събота срещу неделя са приети за лечение в България. От "Пирогов" отправят призив за кръводаряване за пострадалите. Осем са в болница "Пирогов", съобщи директорът д-р Валентин Димитров. Сред тях има три деца: две момичета и едно момче, на по 15 и 16 години. Най-възрастният..

публикувано на 17.03.25 в 07:59

Външните министри на ЕС обсъждат войната в Украйна

Министрите на външните работи от Евросъюза ще обсъдят хода на войната в Украйна на днешното си заседание в Брюксел. Те ще проведат и видеоразговор с украинския си колега Андрий Сибиха. Отношенията ЕС-САЩ, ситуацията в Близкия изток, Сирия и Иран също са теми в дебатите.  България ще бъде представена от министъра на външните работи..

публикувано на 17.03.25 в 07:54
Георги Кузмов

Георги Кузмов е избран за кмет на столичния район "Оборище"

Общинската избирателна комисия на Столичната община обяви за избран кмет на район "Оборище" още на първи тур Георги Кузмов, издигнат от ПП-ДБ. Той е получил 3592 действителни гласа. ВАС окончателно отстрани Георги Кузмов от поста кмет на район "Оборище" За кмет на кметство Доброславци е избран Росен Николов, издигнат от "Възраждане" ...

публикувано на 17.03.25 в 07:47
Георги Тахов

Министър Тахов дава старт на кампанията за земеделски директни плащания за 2025 г.

Министърът на земеделието Георги Тахов ще даде в Пловдив старт на националната информационна кампания за приема на заявления по директни плащания за 2025 г. Кампанията ще се проведе от днес до 9 април, като са предвидени срещи със земеделските производители във всички областни градове, а графикът на срещите е публикуван на сайта на..

публикувано на 17.03.25 в 07:47

Медиците в психиатриите излизат на протест

В държавните психиатрични отделения и болници от днес започват протести с искане за по-добри условия на труд. Основен проблем е нуждата от увеличение на заплатите. Демонстрациите ще продължат до сряда.  Директорът на психиатричната болница "Св. Иван Рилски" д-р Цветеслава Гълъбова предупреди пред БНР, че психиатричната грижа у нас е пред..

публикувано на 17.03.25 в 07:35