Парламентът прие на първо четене предложението на „Обединени патриоти“ за забрана на пушенето на наргилета на закрито и тяхната продажба на деца. България е на второ място в Европейския съюз по употреба на т.нар. "водни лули", които не съдържат тютюн, каза депутатът от НФСБ Борис Ячев. Въпросните изделия обаче отделят много вредни вещества, а общото им ползване увеличава вероятността от заразяване с различни болести.
„За съжаление, широко разпространено е общественото мнение, че пушенето на наргиле е далеч по-безопасно от пушенето на цигари. С разрешение на родителите дори ученици от 4-ти, 5-и и 6-и клас организират рождени дни в наргиле-барове. Освен това химически обработените продукти за наргиле стават привлекателни за децата. Това създава предпоставки за привличане на начинаещи пушачи, предимно деца и подрастващи. Не са редки случаите в смеските, които се ползват за пушене на наргиле, да бъдат добавяни и наркотични вещества“, отбеляза Ячев.
Депутатите дадоха максимално дълъг срок за законодателни предложения преди второто четене на законопроекта.
Правната комисия в Народното събрание ще обсъди на първо четене законопроектите на ГЕРБ и ДПС за промени в Изборния кодекс. ГЕРБ връщат старите по-ниски прагове на преференциите, а ДПС предлагат по-висок праг на преференциалния вот, отпадане на..
Министерството на правосъдието на САЩ поиска от Федерален съдия да разреши публикуването на секретни документи, свързани със случая на покойния сексуален престъпник Джефри Епстийн. Двама затворнически надзиратели са обвинени за смъртта на Джефри..
Израел и Сирия са се споразумели за прекратяване на огъня, съобщи американският посланик в Турция Том Барак. Според него примирието е подкрепено от държавния секретар Марко Рубио, турските власти, Йордания и други съседни държави. В пост в "Х"..
Русия предприе тази нощ масирана атака с дронове срещу украинското черноморско пристанище Одеса. Убит е един човек. Броят на ранените се уточнява. Над 20 дрона са атакували различни части на Одеса. В града са се чули експлозии. Поразена е жилищна..
Пожарът в землището на село Илинденци, който възникна късно снощи, е бил изгасен около 5 часа тази сутрин. Това обяви за БНР кметът на Струмяни. Първоначално огънят е обхванал между 50 и 100 декара сухи треви и хвойнови храсти, като имаше..
Не е необичайно, ако в най-горещите дни на годината изпитаме главоболие . Причините за него могат да бъдат най-различни и обикновено, наистина свързани с жегата. Главоболието обаче, може да подсказва и сериозно прегряване на тялото. "..
Пожар е възникнал в землището на село Илинденци, община Струмяни. Сигналът е подаден към 23.30 часа. Огънят е обхванал между 50 и 100 декара сухи треви, но има и много хвойнови храсти. На място са пристигнали екипи с два противопожарни..
Стотици жители и гости на Карлово присъстваха на тържествения митинг - заря на площад "Васил Левски" по повод 188-годишнина от рождението на Апостола. Живеем в сложни времена, които разделят нацията и обществото, но усилието и старанието,..
"Най-важното за мен е , както на мен са ми подали ръка преди време, някой да повярва в теб ! Да ти каже, че можеш да успееш, че можеш да го..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..
Кандидатите за поста бяха шестима - рекорден брой до този момент. Това са: Антон Станков, Мария Матева, Джема Грозданова, Димитър Маргаритов, Мая..