Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Илиана Раева пред БНР: С малка помощ нашите фенове ще направят голямо добро на спорта ни

Снимка: БФХГ

„Вярвам, че с наистина много, много малка помощ нашите многобройни фенове ще направят много голямо добро за българската художествена гимнастика“, така президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева коментира за БНР кампания организирана от централата за събирането на средства, които ще послужат за създаването на модерен възстановителен център за българските състезателки. Зад инициативата беше подкрепена от един от най-добрите ни футболисти Димитър Бербатов.

„Държавата отпусна средства за разширяване на базата. Министерството на младежта и спорта отпусна средства за тоналното реставриране и ремонтиране на залата ни. Остава ни единствено да направим един много модерен възстановителен център, защото възстановяването е най-важното нещо при спортистите“, сподели Раева.

„Златното момиче“ коментира и домакинството на световната купа, която ще се проведе от 12 до 14 април в „Арена Армеец“, както и началото на сезона.

„Очаква ни много силна, ярка световна купа. У нас пристигат всички най-силни отбори. Пристигат всички най-силни индивидуални гимнастички. Борбата ще бъде много тежка. Има голямо развитие в доста страни. Конкуренцията става повече, както в индивидуалното, така и при ансамблите“, допълни президентът на централата.

„Много силен старт на сезона за девойките и жените. Изключителен растеж, прогрес, развитие при девойките. Много силна конкуренция и при жените. Най-радостното е, че стратегията, която направихме миналата година след световното първенство даде резултат. Аз очаквам една силна година за българската художествена гимнастика. Най-важното е, че конкуренцията между самите наши гимнастички е много голяма. Никой не е сигурен в своето титулярно място, а това ги кара да работят и да са внимателни в тренировките. Вижте това първенство – много силно и емоционално състезание. Толкова са изравнени силите, че всичко може да се случи и да победи“, завърши Раева.


Всеки, който иска да подкрепи Златните момичета на България, може да го направи със sms на кратък номер 17 777. с текст DMS ZLATNITE (1.20 лв. с ДДС) и/или с дарение към банкова сметка:

IBAN: BG49FINV91501017293534

BIC: FINVBGSF

Първа Инвестиционна банка


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Футболистите на Брайтън се радват на победата над Борнемут

Брайтън, Челси и Кристъл Палас с победи в 27-ия кръг

Влезлият през второто полувреме Дани Уелбек донесе победата на Брайтън с 2:1 над Борнемут на старта на 27-ия кръг на английската Висша лига по футбол и така увеличи серията на отбора си на четири поредни победи във всички турнири. C този успех "Чайките" събират 43 точки и си поделят 7-8 място с Борнемут и по този начин заявиха намеренията си..

публикувано на 26.02.25 в 05:49
Юго Юмбер

Медведев и Юмбер преодоляха първия кръг на турнира в Дубай

Водачът в основната схема на турнира по тенис в Дубай от веригата АТР 500 (с награден фонд 3,4 милиона долара) Даниил Медведев (Русия) премина първия кръг и не позволи да стане част от сътресенията с фаворитите днес. 29-годишният руснак спечели трудна победа с 6:4, 7:6 (4) над Ян-Ленард Щруф (Германия), за да премине към втория кръг на ATP 500...

публикувано на 26.02.25 в 05:44
Гриша Ганчев се кандидатира за председател на федерацията по борба

Гриша Ганчев се кандидатира за председател на федерацията по борба

Бившият председател на Българска федерация по борба (БФБ) и настоящ член на Управителния съвет (УС) Гриша Ганчев се кандидатира официално за втори мандат като президент на организацията след първия през периода 1993-1995. Това съобщи БФБ само две седмици преди провеждането на Общото събрание. Ганчев, бивш собственик на футболните Литекс..

публикувано на 26.02.25 в 05:41
Ботев (Враца)

Ботев (Враца) на полуфинал за купата на България след дузпи

Ботев (Враца) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол, след като елиминира Берое (Стара Загора) с 4:2 при изпълнението на дузпи и 0:0 в редовното време и продълженията. Големият герой за врачани беше вратарят Димитър Евтимов, който направи поредица от майсторски спасявания в редовното време, но също така отрази дузпа..

публикувано на 25.02.25 в 21:22
Сестри Стоеви

Сестри Стоеви, Налбантова и Мицова с победи на турнира в Мюлхайм

Стефани Стоева, Габриела Стоева, Калояна Налбантова и Мария Мицова стартираха с победи на турнира по бадминтон от сериите "BWF World Tour Super 300" в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 240 хиляди долара. Поставените под номер 1 в схемата на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха първия си мач срещу Чън Су Юй и И Ън Хсие..

публикувано на 25.02.25 в 19:59
Марица

Дея спорт бе близо до изненадата срещу Марица

Марица (Пловдив) записа 15-та поредна победа във волейболното ни първенство за жени, след като обърна Дея спорт (Бургас) 3:2 гейма (19:25, 14:25, 25:14, 25:22, 15:6) като гост в отложен двубой от 12-ия кръг. Мачът се игра в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас. Първият гейм започна доста равностойно и се стигна до 8:8, но домакините дръпнаха с 13:9 и след това..

публикувано на 25.02.25 в 19:54
Григор Димитров

Григор Димитров приключи в Дубай след само един сет

Григор Димитров се отказа след един сет игра в първия кръг на турнира по тенис в Дубай. Димитров отстъпи с 0:6 във въпросния единствен сет пред австралиеца Кристофър О’Конъл само за 31 минути. След това хасковлията седна на стола и показа и на съдийката на стола, и на съперника си от Австралия, че върхът на обувката му е скъсан. Няма яснота..

публикувано на 25.02.25 в 18:56