Осемдесет и седем процента от анкетирани в сондаж на „Галъп интернешънъл“ смятат, че оставката на Цветан Цветанов не решава проблема, а само 6 на сто посочват, че го решава. Това показва експресно допитване по телефона, направено от 3 до 5 април сред 801 души на територията на цялата страна.
55 на сто се съгласяват, че в темата с апартаментите на Цветан Цветанов и други има и морален, и законов проблем, 17 на сто намират най-вече законов проблем, 14 процента намират само морален проблем, а 6 на сто не намират проблем.
Напускането на парламента на председателя на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов отваря широко вратата за нови политически играчи в дългосрочен план. Това мнение изрази в предаването "Нещо повече" на БНР политологът от "Галъп" Първан Симеонов. Според него е..
Даниела Дариткова ще е водач на парламентарната група на ГЕРБ на мястото на подалия оставка досегашен председател Цветан Цветанов, съобщи днес лидерът на ГЕРБ и премиер Бойко Борисов. Същевременно Цветанов депозира в деловодството на..
България проучва възможността да поиска изключение от новите санкции на Съединените щати срещу двете най-големи петролни компании в Русия "Роснефт" и "Лукойл", твърди изданието "Политико". Нефтената рафинерия в Бургас, собственост на "Лукойл",..
Премиерът Росен Желязков пусна символично новото осветление на обновения участък от международния път Е-79 между Благоевград и Симитли. Близо 36 милиона лева бяха осигурени от бюджета на АПИ за преасфалтиране на осемкилометровия участък,..
Гърците все повече търсят стоки втора употреба поради липса на средства, показва проучване на Асоциацията на потребителите. Рецесията в Гърция засегна силно магазините. На границата на оцеляването са много търговски обекти, които продават..
Русия заяви, че нейните сили са унищожили отряда на украинските специални части, изпратен за противодействие на руската офанзива в Покровск. От Киев определиха твърдението като "лъжлива информация". В съобщението на руското министерство на..
Хора от цяла Сърбия се събраха в Нови Сад. Протестиращите сръбски студенти и техните привърженици дойдоха в града на възпоменателно събитие на мястото на трагедията, където преди точно една година се срути козирката на гарата и уби 16 души, сред които..
Проблемите във въздушния трафик в САЩ се задълбочават, като почти половината от 30-те най-натоварени летища в страната са изправени пред недостиг на авиодиспечери, заради спирането на работата на голяма част от федералната администрация от 1 октомври,..
55-годишен мъж, издирван за убийството на 45-годишна жена късно снощи в София е бил открит мъртъв в автомобила си. По първоначални данни става дума за самоубийство. 55-годишен мъж, издирван за убийството на 45-годишна жена късно снощи в София е бил..
Никой не може да ми каже с кого да играя и с кого - не! Това заяви в предаването "РадиоТочка" шампионът по бокс Кубрат Пулев, който ще играе..
Изумен съм от настървението срещу църквата и то от майки и бащи, родители, каза в интервю пред БНР актьорът и режисьор Мариус Куркински за..
България е държавата в ЕС, която отделя най-много средства от БВП за правосъдие. Тя е номер едно по разходи за прокурори и прокурорска администрация, а..