Световният №1 в тениса Новак Джокович започна успешно сезона на клей.
На Мастърс 1000 турнира в Монте Карло сърбинът се наложи с 6:3, 4:6, 6:4. над Филип Колшрайбер от Германия. Така Ноле взе един вид реванш за загубата от този съперник през март в Индиън Уелс.
Джокович спаси общо четири точки за пробив в две свои подавания. В осмия гейм той поведе с 40:15 при сервис на Колшрайбер и успя да го пробие за 5:3, след което бързо затвори сета.
Германецът най-сетне се възползва от своите възможности и проби за 3:1. Ноле реагира като ужилен и тутакси направи рибрейк след грешка на 35-годишния Колшрайбер на мрежата. Веднага след това Джокович допусна нов пробив, след който в пристъп на ярост счупи ракетата си с удари в настилката. Белградчанинът се успокои бързо и на свой ред направи брейк за 3:4. Сърбинът се изхитри да допусне нов пробив от 40:0. В следващия гейм Колшрайбер стигна до сетбол, но направи двойна грешка и Новак направи шести пореден пробив в сета за 4:5. Веднага след това германецът стигна до нов сетбол и го реализира след бекхенд в аут на съперника.
В заключителната част Джокович успя да пробие в откриващия гейм и до края не позволи да бъде застигнат-
В третия кръг той очаква победителя от срещата между Тейлър Фриц (САЩ) и Диего Шварцман (Аржентина).
Преди това отпадна седмият поставен Марин Чилич. Хърватинът отстъпи на аржентинския левичар Гуидо Пела с 4:6, 7:5, 1:6. В третата част Чилич започна с пробив, но след това загуби шест поредни гейма, а с това и мача, в който направи над 50 непредизвикани грешки.
Утре започва участието си 11-кратният шампион в Княжеството Рафаел Надал с мач срещу друг испанец – Роберто Баутиста Агут. Григор Димитров също ще играе в сряда с германеца Ян-Ленард Щруф. Мачът е трети в програмата, която започва в 12:00 часа наше време.При успех на Надал и Димитров, те ще се срещнат помежду си в третия кръг.

Голмайсторът на Реал Мадрид Килиан Мбапе бе награден днес със "Златната обувка" за най-добър реализатор на сезон 2024-25. Наградата му бе връчена от представител на вестник "Марка" пред съотборниците му. Той спечели индивидуалния приз още през май, като това е първи подобен в кариерата му. Мбапе вкара 31 гола през сезона и остави зад гърба си Мохамед..
Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз утвърди програмата на Първа лига до края на календарната година. 16-ият кръг ще се изиграе от 21 до 24 ноември, 17-ият - от 28 до 30 ноември, а 19-ият - от 6 до 8 декември. 18-ият кръг ще бъде междинен, а срещите ще се проведат от 2 до 4 декември. Отложеният мач от шести кръг между Берое и..
Дисциплинарната комисия на Българския футболен съюз наказа Черно море и Левски с глоби за общо над 5 хиляди лева след двубоя между двата отбора във Варна от 12-ия кръг на Първа лига на 19 октомври, завършил с победа за столичани с 3:1. Варненци трябва да заплатят 2800 лева за нерегламентирано използване на факли и димки на трибуните, за хвърлени..
12 български състезатели ще участват на Балканското първенство по спортна гимнастика, което ще се проведе от 3 до 6 ноември в хърватския град Задар. В надпреварата ще се включат гимнастици в три възрастови групи при младежите (12-13, 14-15 и 16-17 години) и три при девойките (10-11, 12-13 и 14-15 години). Форматът на състезанието предвижда участие на..
Черно море победи домакина Левски с 89:76 (32:10, 26:20, 23:25, 8:21) в първи двубой от петия кръг в първенството на България по баскетбол при мъжете. Мачът премина при пълно превъзходство в полза на гостите, които излязоха еднолично начело в класирането с актив от 9 точки и преди изиграването на останалите срещи от кръга. Варненци..
Баскетболистките на Берое отстъпиха на полския Шленза (Вроцлав) с 66:99 (16:37, 16:28, 17:18, 17:16) в среща от турнира Еврокъп. Загубата е четвърта от четири мача за българките в група L на втория по сила европейски клубен турнир. Това бе последно домакинство за старозагорския клуб от надпреварата и тимът остана на последното място в..
Автомобилният състезател Никола Цолов, който следващата година ще кара в Формула 2, се срещна със свои почитатели в един от търговските центрове в София. Той се снима с тях, раздаваше автографи и разкри плановете си преди новия сезон, който очаква с нетърпение. "Сега все повече правя събития, на които фенове се срещнат с мен, така че е..
Никой не може да ми каже с кого да играя и с кого - не! Това заяви в предаването "РадиоТочка" шампионът по бокс Кубрат Пулев, който ще играе..
Изумен съм от настървението срещу църквата и то от майки и бащи, родители, каза в интервю пред БНР актьорът и режисьор Мариус Куркински за..
"Присъствах, струва ми се, в 44-та секция, в която гласуваха само роми, и председателят на комисията беше доведен от Буковлък, Плевенско, да..
 Предимно облачно
								Предимно облачно Предимно облачно
								Предимно облачно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Предимно облачно
								Предимно облачно Ясно
								Ясно Ясно
								Ясно Ясно
								Ясно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Предимно облачно
								Предимно облачно Предимно облачно
								Предимно облачно Ясно
								Ясно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Предимно облачно
								Предимно облачно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Предимно облачно
								Предимно облачно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Предимно облачно
								Предимно облачно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност