В проекта участват деца от домове за настаняване от семеен тип в кв. “Надежда” - “Ал. Константинов” и “Иван Вазов” - и ученици от СОУ 101 “Бачо Киро” гр. София.
През април в Голямата Жълта къща на булевард “Цариградско шосе“ 17 се събраха деца, на които екипът на фондацията помогна да придобият нови социални умения, които ще им бъдат от полза в техния образователен, професионален и чисто човешки път. И не на последно място - самите те да повишат самочувствието и себеоценката си.
Бе даден и старт на кампания за набиране на средства за създаване на Социален цирк у нас.
Ще бъде закупена циркова тента (20х20 м, с 300 седящи места), която ще бъде опъната на удобно място в софийски парк, където деца и възрастни ще могат да участват в Социалния цирк. С помощта на такава тента ще можем да стартират обучения на циркови артисти, ще се провеждат редовни занимания по различни циркови изкуства. Амбицията на организаторите е да открият първият юнисайкъл клуб в България. Целта е да достигнат до повече и различни групи от деца и младежи в неравностойно положение.
Посланикът на Дания у нас Сьорен Якобсен бе патрон на проекта "Социален цирк за Надежда"
Репортаж чуйте в звуковия файл.
Сирия осъди нахлуването на Израел на нейни територии и призова Израел да се изтегли, се казва в заключителното изявление на срещата на върха за национален диалог, организирана от новите ислямистки управници на Сирия, предава "Ройтерс". Срещата цели да очертае новата политическата пътна карта на страната. Израел прехвърли сили в наблюдаваната от ООН..
Високопоставеният представител на палестинското движение "Хамас“ Басем Наим заяви, че забавянето от страна на Израел да освободи около 600 палестински затворници е "сериозно нарушение“ на споразумението за примирие и преговорите за втората му фаза са невъзможни до завръщането им, предаде "Асошиейтед прес". Израел ще отложи освобождаването..
Управляващата коалиция в Румъния започва процедура за освобождаване от поста на председателя на Постоянния избирателен орган Тони Гребла, съобщават медиите в северната ни съседка. Решението идва по инициатива на най-голямата партия в коалицията Социалдемократите. Сред мотивите за решението са доклада на Сметната палата, констатиращ лошо..
За срещата на Доналд Тръмп с Еманюел Макрон зависи кого питате. Ако са поддръжниците на Тръмп, с опорните точки от Белия дом, Макрон е поредният лидер, който засвидетелства уважение към Тръмп , идва да се съобрази с него. Ако слушате противниците, Макрон е ужасен от това, което прави американският президент и идва да се увери. Така..
Кремъл предложи на Вашингтон съвместно изследване на залежите на редкоземни метали в Русия. Стана ясно също, че Европейският съюз може да предложи свое споразумение по въпроса. Освен съвместното изследване на ценните залежи руският президент Владимир Путин предложи и доставката на алуминий за американския вътрешен пазар, като очерта по този..
Изложбата " 90 години БНР - Радиото на поколения българи" беше открита в Мраморното фоайе в сградата на медията. Експозицията е с фото и архивни документи от фондовете на Държавна агенция "Архиви" и Българската телеграфна агенция. На събитието беше представен официално и новият брой на изданието на БТА - списание ЛИК , озаглавен..
На първи март от 19.30 в Топлоцентралата ще бъде официалната премиера на документалния филм "Балканска черна кутия" с режисьор Цветан Драгнев. Документалният филм е посветен на Никола Груев - известен на меломаните като Котарашки , по професия архитект, но открил своята най-важна мисия и като музикант. Kottarashky представя..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Възраждане" фактически загубиха политическия дебат за еврото, но с агресията показаха несъстоятелност и неадекватност. Това каза пред БНР доц...