Разбита е международна мрежа от педофили в т. нар. "тъмна интернет мрежа", съобщава Франс прес, като се позовава на информация на Интерпол.
След двегодишно разследване са арестувани девет души в Тайланд, Австралия и САЩ. Задържан е и главният администратор на сайта, базиран в Тайланд. Той е бил и извършител на посегателствата.
Мрежата е имала над 60 хиляди абонати в цял свят, като тя е поддържала материали с детска порнография на сайт в "тъмната мрежа". Спасени са 50 деца, съобщава Интерпол.
В съвместна акция на Интерпол следователи от няколко страни анализирали материалите и локализирали компютърни IP адреси в Тайланд, Австралия и САЩ. Според Интерпол сървърът на сайта е бил деактивиран от българския отдел за борба с киберпрестъпността.
Премиерът Росен Желязков беше гост на гимназията в Разлог и сподели с ученици, учители, ръководители на институции и общественици денят на Будителите и на Свети Иван Рилски. Министър-председателят подчерта, че е от изключителна важност връзката между учители, ученици, родители и общество. В двора на 103-годишната гимназия премиерът Желязков..
Средствата за образование в бюджета на Министерство на образоването за следващата година ще нараснат значително, а заплатите ще се увеличат над средното за бюджетния сектор, това съобщи в Нова Загора образователният министър Красимир Вълчев. По думите му страната е в траен бюджетен дисбаланс заради множеството социални мерки, приети през..
" Това е сложно правителство с доста акционери. Не виждам някой, освен Борисов, да има способността да затвори предприятието ". Това мнение изказа пред БНР политологът и антрополог проф. Васил Гарнизов. "В сърцевината на доктрината Борисов има твърдение, което ако се оспори, самата легитимност на Борисов олеква и тя е "Аз не губя. Аз избори..
Десетки хиляди се събраха в сръбския град Нови Сад, за да почетат паметта на загиналите при срутването на козирката на жп гарата точно преди една година. В 11:25 часа местно време - моментът, в който стана инцидентът във втория по големина сръбски град, участниците във възпоменателния митинг запазиха мълчание, което продължи 16 минути - по..
Първият интерактивен музей, посветен на 14 български будителки, беше открит на площад "Гина Кунчева", срещу паметника на Васил Левски в София. Историите на тези българки, сред които са Екатерина Каравелова, Юлия Малинова, Мара Белчева, Яна Язова и самата Гина Кунчева, майката на Апостола на свободата, оживяват върху пейките на площада - всяка..
Стотици плевенчани поднесоха цветя пред паметника на Иван Вазов в знак на признателност пред делото на всички достойни българи, съхранили през вековете националното ни самочувствие и съзнание. Молебен за здраве отслужиха свещеници от плевенските храмове. Събралото се множество поздравиха с песни хор “Звъника“ към ЦРД с ръководител Иванка..
Пиян жител на монтанския квартал "Огоста“ прободе с нож в крака полицай от Монтана. Униформеният е пострадал по време на дежурство и сбиване между двама мъже. Извършителят е задържан . Малко преди полунощ в Районно управление Монтана е получен сигнал за силна музика в ромския квартал "Огоста“. Пристигналият на адреса патрул установил..
Никой не може да ми каже с кого да играя и с кого - не! Това заяви в предаването "РадиоТочка" шампионът по бокс Кубрат Пулев, който ще играе..
Изумен съм от настървението срещу църквата и то от майки и бащи, родители, каза в интервю пред БНР актьорът и режисьор Мариус Куркински за..
България е държавата в ЕС, която отделя най-много средства от БВП за правосъдие. Тя е номер едно по разходи за прокурори и прокурорска администрация, а..