610 ученици от област Добрич са отпаднали от образователната система за учебната 2017-2018 година. От тях 530 са спрели своето обучение още в етапа на основното образование.
С 462 по-малко са учениците в общообразователните училища в област Добрич в сравнение с предходната година. Сред отпадналите ученици най-голям е делът на емигриралите в чужбина, следвани от напусналите по семейни причини, а малко над 9% са отписалите се поради нежелание да учат. През учебната 2018-2019 година записаните деца в детските градини са с 46 по-малко в сравнение с предходната. 73 на сто от педагогическия персонал е на възраст над 40 години, а едва 1% са под 25-годишна възраст.
Спряно е движението на тежкотоварни автомобили по пътя през Котленския проход поради катастрофа в района на Омуртаг. Преминаването на леки коли е двупосочно в една лента, а тежкотоварните автомобили се отклоняват през Ришки проход. Трафикът се регулира от "Пътна полиция".
Във Велико Търново протестът на привържениците на "Възраждане" прерасна в шествие и блокира централните улици на града. Протестиращите се събраха пред паметника "Майка България", проведоха протестен митинг пред Общината и тръгнаха на шествие по централните улици, които поетапно бяха затваряни за движение от полицията, чието присъствие беше..
Група български учени-математици от неформалната група "Математика за всички деца" внасят предложение до министъра на образованието и науката Красимир Вълчев за промяна в учебното съдържание по математика за учениците от 3, 4 и 5 клас. Инициативата е подкрепа от 700 български учени и преподаватели. Слабите резултати на българските ученици в..
Национален антиправителствен протест започва в този час пред Парламента. Той е свикан от партия "Възраждане" и няколко граждански организации. Организаторите събират и подписи в подкрепа на провеждането на референдум за запазване на българския лев. Ето какво казаха пред БНР участници в демонстрацията, сред които и бившият председател на СЕМ..
Международната рейтингова агенция "Фич" понижи кредитния рейтинг на Франция от AA- на A+, съобщи агенцията, което вероятно ще повиши разходите по заеми за френския държавен дълг, предаде ДПА. "Фич" посочи високия и нарастващ публичен дълг на Франция и ограничените перспективи за икономически реформи поради вътрешнополитическата поляризация и..
Какво още трябва да се случи, за да спре всичко това, попита Бушра Халиди относно събитията в Газа. Тази седмица Израел нанесе безпрецедентен удар по катарската столица Доха, за да елиминира преговарящия за примирие екип на "Хамас". Ударът предизвика недоволството не само на арабите и европейците, но и на най-близкия израелски съюзник -..
От 15 септември започва приемът на заявления за отпускане на стипендия от инициативата на президента "Подкрепи една мечта". Еднократната финансова помощ могат да получат студенти в първи курс, които са били настанени в социални услуги или приемно семейство в 11-ти или 12-ти клас и имат успех от дипломата не по-малък от 4.00. Подкрепа ще..
И след протеста утре ще се борим за падането на това правителство до последно, заяви в интервю пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин..
"Успешно сме защитени. Това е и една от констатациите, които прави генералният секретар - че НАТО е демонстрирало способност и готовност за отбрана и..
С бурни аплодисменти лондончани показаха високата си оценка за дебюта на българската диригентка Деляна Лазарова на най-големия и престижен европейски..