Лидерът на „Атака“ и съпредседател на коалицията „Обединени патриоти“ Волен Сидеров се обяви против държавните субсидии, но при условие, че партиите да могат да се рекламират безплатно в медиите.
„Разбира се с възможност партиите да могат да се рекламират, да могат да пропагандират своите идеи в медиите без заплащане. Хората са изгубили доверие в политическите партии, имаше наистина референдум, над 2 млн. и половина показаха, че искат партийните субсидии да бъдат по лев на глас“.
„Атака“ има виждане по този въпрос от 2012 г. още. Даже сме предлагали и внасяли в парламента предложението да се премахнат субсидиите. Разбира се, обвързано с възможност партиите да могат да се рекламират, да могат да пропагандират своите идеи, защото политически пазар е пазар на идеи “, каза още той в интервю за предаването „Неделя 150“ по програма “Хоризонт“.
„Няма да цъфне и върже българската нация с махането на субсидиите, няма да стане стандартът по-голям, но очевидно те дразнят, защото си давам сметка, че хората са изгубили доверие в политическите партии, тъй като животът им не се подобрява така, както искат...“.
За добри отношения с Турция се обяви лидерът на партия "Атака" Волен Сидеров, лансирайки идеята България да преориентира външна си политика от евроатлантизъм към сътрудничество и с доминирани от Русия инициативи.
“Дали да бъде мост между Евразия и Западна Европа, или до стои в евроатлантическия свят до неговия разпад и да падне зад борда. Едно евразийско бъдеще, в което да гледаме своя си интерес - Черноморския и Каспийския басейн, Балканските страни, включително едно подобряване на отношенията с една Турция, която вече не е същата“.
По тези въпроси според Волен Сидеров партия "Атака" е на противоположни позиции с ВМРО и НФСБ - другите две сили от коалицията "Обединени патриоти".
Цялото интервюто с Волен Сидеров можете да чуете от звуковия файл.
По време на заседанието на ресорната Комисия по земеделие, храните и горите, министърът на земеделието Георги Тахов каза: "Ситуацията откъм добивите не е това, което на нас ни се иска да бъде, но общо взето съвпада като добива с това, което е от миналата година. Поне с подобна справка разполагам аз, но пак това да е достатъчно. Националната асоциация на..
ФБР публикува снимки на мъж, когото издирва във връзка с вчерашното убийство в щата Юта на влиятелния консервативен активист Чарли Кърк. Кадрите показват видимо млад мъж с бяла кожа, но той е трудно да бъде идентифициран защото е с тъмни очила и шапка с козирка. Затова ФБР обяви награда от 100 000 долара за информация, която би помогнала за разкриване на..
Граждански протест срещу задържането на четиримата младежи, обвинени в побой над ръководителя на Областната дирекция на полицията в Русе, се проведе тази вечер пред Съдебната палата в града. Протест пред сградата на МВР в София иска оставката на Даниел Митов Освобождаването на младежите от ареста, пълен достъп до общинските видеокамери и..
Микола Статкевич - бивш лидер на беларуската опозиция и кандидат за президент, който е сред освободените днес 52-ама политически затворници - е отказал да бъде депортиран в Литва. За това съобщи Франак Виачорка - член на опозицията в изгнание - и публикува снимка на Статкевич на ничията земя между Беларус и Литва. Всички останали вече бивши..
Според вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов България ще има една от най-строгите регулации по отношение на безопасността на атракционите. Той бе изслушан от депутатите в ресорната парламентарна комисия. Законопроектът за атракционите е публикуван за обществени консултации Със законопроекта се уреждат за първи път на..
"Успешно сме защитени. Това е и една от констатациите, които прави генералният секретар - че НАТО е демонстрирало способност и готовност за отбрана и за унищожаване на проникващи във въздушното пространство на Алианса летящи обекти". Това обясни пред БНР Ангел Найденов, бивш министър на отбраната, след като руски дронове навлязоха в полското..
Нов голям пожар на гръцкия полуостров Пелопонес доведе до евакуации на негови жители и на туристи. Пожарникари и полицаи помогнаха на жители и туристи в три села да се евакуират. Властите се страхуват, че огънят може да навлезе в населени места. В района на пожара духа много силен вятър. На терен са 120 пожарникари с 38 водоносни..
"Ще накараме институциите да работят. Всеки заслужава да има процес, който да му осигури истината". Това заяви пред БНР адвокат Методи Лалов,..
От инцидента в Русе няма да има голямо сътресение на правителството . Това каза пред БНР Тихомир Безлов, старши анализатор в Центъра за изследване на..
"133 млн. лева загуба на Топлофикация "София" за първото тримесечие на годината , баш в разгара на отоплителния сезон, когато би трябвало да е печатница..