„Апартаментгейт“ бавно и безславно се отправя към небитието“, пише в заглавие на първата си страница вестник „Сега“. Изданието обяснява, че „3 месеца след началото на скандала държавните институции, които трябваше да проверят дали има нещо нередно в имотните сделки на ниски цени, сключвани от управляващи, най-после започнаха да обявяват резултати“. „Сега“ уточнява, че първа се е отчела антикорупционната комисия, която бодро е обявила, че никой от замесените в скандала не е в конфликт на интереси.
„КПКОНПИ изчисти всички от „Апартаментгейт“, пише по темата вестник „Дума“. Изданието посочва, че антикорупционната комисия е обосновала решението си с проверени документи за собственост, имотни декларации и платени данъци. Никъде обаче не се коментират ниските цени на имотите, отбелязва „Дума“ и допълва, че резултатите от проверката на прокуратурата все още се очакват.
„Таванът пада за 43 000 с високи пенсии“, съобщава „24 часа“, като се позовава на информация на Националния осигурителен институт. Вестникът уточнява, че 43 000 пенсионери, които до момента са били ограничени от тавана от 910 лв., ще получават реалния размер на пенсията си от 1 юли.
Причината е, че от тази дата таванът се вдига на 1200 лв. 26 000 пенсионери обаче ще продължат да са ограничени и при новия таван. Увеличението на тавана на пенсиите се случва заедно с индексацията от 5,7 за доходите на възрастните хора по швейцарското правило. Увеличението обхваща всичките 2,1 млн. души, които са се пенсионирали преди 1 януари тази година, отбелязва „24 часа“.
За наличие на „двоен стандарт при 30% от храните в ЕС“ информира „Труд“. Съвместният изследователски център на Европейската комисия е установил, че при 9 на сто от тези стоки, въпреки че опаковките са еднакви, има разминаване в състава в различните страни. В конкретика е установено, че в детските пюрета на българския пазар има по-малко плодове, а най-популярната безалкохолна, газирана напитка е с повече глюкоза и калории у нас.
„4 курортни селища по морето без пречиствателни станции“, пише „Монитор“. Става дума Ахтопол, Варвара, Синеморец, Резово. Без канализация остават и повечето от къмпингите по южното Черноморие и за тях проблемът стои на дневен ред, признават от РИОСВ Бургас пред изданието.
Кметовете на Тутракан Димитър Стефанов и на румънския град Олтеница Михаица Бещя подписаха днес документи, с които двете общини поемат ангажименти да работят съвместно за пускането на фериботна линия през Дунав. Очаква се първите курсове да тръгнат през месец май. Фериботна линия между Тутракан и Олтеница ще бъде пусната още през май тази..
"Когато се случи човек да има минути безсънни, това може да се каже и "безсънни нощи", защото в малкото се съдържа и голямото . И тича животът, спомен от вчера, отпреди година... Малко тъга, малко сълзи и по-близки хора до мен, скъпоценни. Но винаги си давам сметка и се радвам, че оценявам, че съм жива и че съм същество в тоя свят...
Държавата не е разплатила близо половината от договорените и изпълнени проекти на общините по Инвестиционната програма за миналата година. Опасенията на местните власти са, че тези 500 млн. лв. ще бъдат за сметка на очакваните за тази година над 1 милиард лева. Зад тези цифри стоят замразени проекти, разкопани улици, недовършена ВиК..
Парламентът прие процедурните правила за условията и реда за предлагане на кандидати за управител на Националната здравноосигурителна каса. Парламентът открива процедурите за нови състави на регулаторите Приети бяха и правилата за условията и реда за предлагане на кандидати за избор на съдия в Конституционния съд на Република България от квотата..
Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) извършва предварително проучване на всички данни и фактори, свързани наблюдавания ръст на цените на храните от първа необходимост, става ясно в съобщение от пресцентъра на регулаторния орган. Комисията заявява, че не упражнява ценово регулиране, като насърчава всеки, който разполага с информация и/или..
Изнесените от разследващия сайт "Бърд" и Гражданското сдружение "Боец" документи, за които се твърди, че са на намиращия се в неизвестност бивш следовател Петьо Петров, не са част от разследването срещу него. Това заяви градският прокурор на София Илиана Кирилова като се позова на наблюдаващия делото на т.нар. Пепи Еврото прокурор. Тя призова хората,..
Министърът на отбраната на САЩ Пийт Хегсет заяви, че завръщането на Украйна в границите ѝ от 2014 г. е "нереалистично", както и че президентът Доналд Тръмп възнамерява да сложи край на войната в Украйна чрез дипломация. Хегсет говори в централата на НАТО в Брюксел. Той беше категоричен, че 5 процента от БВП разходи за отбрана е минимумът за..
Дългогодишният творчески тандем маестро Йордан Камджалов и маестра Мая Василева се впускат в ново професионално предизвикателство. Мая Василева..
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по..
Когато излезе проектобюджетът, ще видим дали той е реалистичен или е " история, която управляващите ще опитат да продадат на ЕК и ЕЦБ , за да не бъдат..