„Комисията за личните данни наложи милионна глоба на НАП“ заради теча на лични данни на над 5 млн. българи, съобщава вестник „Сега“. Изданието уточнява, че проверката на Комисията за защита на личните данни вече е приключила и в петък на НАП ще бъде връчен актът за установяване на административно нарушение. Това е заявил пред „Сега“ председателят ѝ Венцислав Караджов. Той обяснил, че приходната агенция има тридневен срок, в който може да представи своите възражения. След това Комисията ще издаде окончателния акт, а НАП ще има възможността да обжалва в съда. Конкретният размер на санкцията ще стане ясен другата седмица, един ден след изтичането на срока за възражение, допълва вестникът.
„Втора клада по „Струма“ готова да лумне всеки момент“, пише във водещата си публикация „Труд“. Всекидневникът обяснява, че камари отпадъци са струпани под моста на магистралата за Гърция на 10-15 метра от пожара, който повреди колоните на пътното съоръжение и затвори за дълго „Струма“. Купчините пластмасови и алуминиеви опаковки за лекарства стоят повече от седмица след потушаването на огъня и не са извозени, допълва „Труд“.
„Отново уж забраняват доплащане в болниците“, пише вестник „Дума“. Изданието посочва, че Министерството на здравеопазването прави това с промени в Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина. На практика обаче, коментира „Дума“, преустановяването на практиката за искане на пари под масата е в много тесни граници. На лечебните заведения се забранява да изискват или приемат доплащане за оказваната от тях медицинска помощ, извън гарантираната от бюджета на НЗОК, само от онкоболни при животозастрашаващи кръвоизливи, спешни операции и при пациенти с вродени коагулопатии. Също така няма да се налага плащане при продължаване на лечението над минималния болничен престой. В същото време обаче се дава цял списък със ситуации, при които доплащането в болницата ще е допустимо, уточнява изданието.
„Първолакът по-евтин до 1 септември“, съобщава „Монитор“. Проверка на изданието е показала, че поне 200 лв. ще похарчат родителите на първолаците, като цените до 1 септември са по-ниски и така родителите може да спестят средства.
„И българи искат АЕЦ „Белене“ - да я строят и продават тока, информира в заглавие „24 часа“. Вестникът пояснява, че 13 компании са подали заявление за интерес към проекта. 7 от заявленията са за стратегически инвеститор, 2 за доставчик на оборудване и 4 за миноритарен акционер и за дългосрочни договори за изкупуване на електроенергията на централата. Република Северна Македония е подала заявление в последния момент от името на държавен съветник по енергетика. Той съобщава, че държавата ще участва чрез електрическата си компания, която кандидатства за миноритарен дял. Северна Македония иска и договор за дългосрочно изкупуване на ток. В ход била съгласувателна процедура в правителството и решението щяло да е факт до дни, посочи енергийният министър Теменужка Петкова, цитирана от „24 часа“.
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че Съединените щати вече изпращат оръжия на Украйна и зенитно-ракетните комплекси "Пейтриът" вече са на път, като идват от Германия. В началото на седмицата Тръмп обяви схема, по която за ракетите ще плащат европейските съюзници от НАТО. Освен това американският президент даде на Русия срок от 50 дни да..
В Шотландия три жени са били арестувани съгласно Закона за тероризма, след като ван се е блъснал в оградата на отбранителна компания, базирана в Единбург. Полицията на Шотландия съобщи, че трите жени - на 31, 34 и 42 години - са били арестувани след безредици в района на Кру Роуд Норт в Единбург. Отделът за борба с тероризма води..
Една година след опустошителните пожари жителите на селата Воден и Крайново все още се възстановяват от нанесените от стихията щети. Днес от местната власт ще отчетат свършеното през изминалите месеци. В храма „Св. Георги“ в село Воден ще бъде отслужена литургия. Близо 40 къщи бяха засегнати в различна степен от огъня, 13 изцяло..
Ученици са били арестувани от детективи, разследващи руски и ирански заговори срещу Великобритания, заяви началникът на отдела за борба с тероризма на лондонската полиция, предупреждавайки, че агресията на враждебни държави се увеличава и младежите са изложени на риск. Доминик Мърфи заяви, че са били разследвани деца на „средна тийнейджърска..
Според италианското икономическо издание MilanoFinanza с приемането на еврото пътят на България може да бъде подобен на този на Хърватия, като се стабилизира финансовата система и се създадат нови икономически перспективи. Изданието посочва още, че с приемането на еврото от България ще се намали излагането на международни рискове и ще се..
Гасят пожар в местността Балановски рид край Дупница, каза за БНР кметът на Общината Първан Дангов. На терена са два екипа на пожарната и десетина доброволци от близкото с. Баланово. Огънят е тръгнал след 16.00 ч. и е обхванал сухи треви и храсти, както и частни земеделски имоти. Към момента няма непосредствена опасност за сградите в..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че украинският президент Володимир Зеленски не трябва да атакува Москва и че руският президент Владимир Путин трябва да се съгласи на споразумение за прекратяване на огъня до 50-дневен срок, в противен случай ще влязат в сила тежки санкции. Коментарите му дойдоха, след като "Файненшъл таймс",..
" Не знам колко струват колите. Те не са наши . Дадени са от човек, който също е ощетен от това управление и каза, че понеже продава бизнеса си, продава..
В "Нощен Хоризонт" гости по темата за отпуските на учителите, как почиват през лятото учителите - това коментират Дора Терзиева - старши учител в ДГ..
Обществената поръчка за десет нови автобуса до Витоша е провалена. Явили са се двама участници, като единият е бил отстранен по формални причини...