ООН ще отдели около 1 милион долара от специален извънреден фонд в помощ на пострадалите от урагана Дориан на Бахамите. Това обяви заместник генералният секретар на организацията по хуманитарните въпроси Марк Лоукок. Той призна, че не е ясно колко общо средства ще бъдат необходими, тъй като в момента фокусът е върху осигуряването на хранителни продукти и подслоняване на останалите без покрив. Лоукок отбеляза и че няма информация какъв е точният брой на пострадалите или тези, които са загубили домовете си, но, по оценка на световната организация, около 70 хиляди души се нуждаят от спешна помощ. Марк Лоукок каза още, че силно повредената инфраструктура може да се окаже проблем за доставките на неща от първа необходимост. Причината е, че на някои места може се стигне единствено с хеликоптери, а те не могат да носят големи товари.
Най-малко 20 души на Бахамите загинаха в резултат на урагана Дориан, а хиляди домове са разрушени и повредени. Според агенция „Блумбърг“ около 70% от остров Гранд Бахама, на който живеят към 50 хиляди души, са наводнени.
Иракската служба за борба с тероризма съобщи, че висш лидер на "Ислямска държава" е бил убит по време на операция за сигурност в Сирия, проведена в сътрудничество с международната коалиция, ръководена от САЩ. Командирът Омар Абдул Кадер Басам, известен като "Абдул Рахман Ал-Халаби", е бил ръководител на външните операции и сигурността на..
Съветът за сигурност на ООН гласува за повторно налагане на санкции срещу Иран, след като Великобритания, Франция и Германия обвиниха Техеран в нарушаване на историческото споразумение за управление на ядрените му дейности, предаде АФП. "Призоваваме (Иран) да действа незабавно", заяви британският посланик Барбара Уудърд, след като гласува..
Контрабандата на спирт в България не е спирала . Това заяви пред БНР Петко Събев, Сдружение "Българска домашна ракия". Той смята, че производителите на домашна ракия и вино могат да се се противопоставят с продукцията си на контрабандистите . Премиерът Росен Желязков е поискал да бъдат премахнати от сайта на МЗХ предложените за обществено..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп увери, че е постигнал напредък по въпроса за собствеността на платформата TikTokна американска територия, по време на телефонния си разговор с китайския лидер Си Цзинпин, предаде АФП. "Постигнахме напредък по редица важни въпроси като търговията, фентанила, необходимостта от спиране на войната..
Вицепрезидентът Илияна Йотова връчи Голямата награда в конкурса за есе, който организира Българското национално радио за български ученици и студенти от Бесарабия. Церемонията се състоя във филиала на Русенския университет в Тараклия, а наградата получи Ксения Дечева. С концертните изпълнения на вокалния квартет "Светоглас", на..
Великобритания санкционира свързани с Грузия поддръжници на руския президент Владимир Путин заради войната в Украйна. Британското правителство заяви, че с този ход се цели оказване на натиск върху международната мрежа от поддръжници на Русия. Под ударите на санкциите попадат двама грузински бизнесмени заради подкрепата им за войната на..
Русия няма сериозни намерения да прекрати войната в Украйна. Това заяви в интервю за CNN секретарят на Съвета за национална сигурност и отбрана на Украйна Рустем Умеров. "Русия се опитва да увеличи броя на атаките си до 1000 на ден, затова си мисля, че до края на годината ще разширят атаките", посочи Умеров. Междувременно Десети..
Във великотърновското село Шемшево вече няма нито къщи за продан, нито терени. Това каза пред БНР кметът му Кирил Ангелски. Разпределиха..
По призив на партия "Възраждане" днес край сградата на Народното събрание се проведе антиправителствен протест . Антиправителствен протест ще..
Пред Народното събрание от 14 часа партия "Възраждане" организира национален протест срещу правителството. "Внася се вот на недоверие - време е да..