Депутатът Весела Лечева е кандидатурата на БСП за кмет на Велико Търново. Социалистите издигнаха и колегата ѝ Явор Божанков в кметската надпревара за Горна Оряховица.
Шампионката по стрелба и бивш спортен министър Весела Лечева е единствената номинация, която гласува общинската конференция на БСП във Велико Търново. Старата столица не е имала „червен“ кмет от 20 години. Лечева призова за позитивна кампания и промяна:
„Все още има процеси, които задържат развитието на Велико Търново“.
„Стремим се ГЕРБ да бъде свалена от власт“, коментира Георги Свиленски от Изпълнителното бюро на БСП:
„Целта ни е минимум удвояване на кметовете, които имаме до момента, удвояване на броя на общинските съветници“.
Във Великотърновска област в Павликени, Сухиндол, Стражица и Полски Тръмбеш БСП подкрепя досегашните си кметове, а в Златарица издигна кандидатурата на световния шампион по борба Михаил Ганев. В Свищов БСП и ГЕРБ се обединяват около досегашния кмет Генчо Генчев.
Градската конференция на БСП ще избира днес кандидатът за кмет на Пловдив, както и листата с кандидатите за общински съветници за предстоящия вот. Социалистите ще приемат и предизборна платформа за местните избори. Съгласно Устава на БСП вотовете са тайни и се провеждат след обсъждане на кандидатурите.
През седмицата Националният съвет утвърди излъчените от районните конференции кандидати на БСП за районни кметове в Пловдив.
Депутатът от левицата Крум Зарков коментира, че БСП може да издигне свой кандидат за кметският пост в София. В интервю за Нова телевизия той отново заяви, че решението дали БСП ще подкрепи, или не Мая Манолова ще бъде взето на 11-и септември.
Управляващите не променят намерението си осигурителната вноска за Фонд "Пенсии" на Държавното обществено осигуряване да се увеличи с 2 проценти пункта от началото на следващата година. Предложението ще бъде обсъдено отново от Надзорния съвет на НОИ утре сутринта, научи Хоризонт . Както бе анонсирано преди дни , минималната заплата е..
Правителството на Нигерия ще приеме като добре дошла всяка помощ от САЩ срещу ислямистките бунтовници в страната, стига Вашингтон да зачита суверенитета и териториалната ѝ цялост. Това заяви съветник на президента Бола Тинубу пред агенция Ройтерс, след като снощи американският му колега Доналд Тръмп обяви, че е наредил на Пентагона да подготви..
През нощта ще бъде предимно ясно и почти тихо, а на сутринта на много места в низините и котловините ще бъде мъгливо, сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология. Минималните температури ще са между 6° и 11°, в София - около 6°. В понеделник преди обяд ще преобладава слънчево време, но на места в Дунавската равнина ще се..
Израел и "Хамас" размениха нови обвинения за нарушаване на примирието, договорено с посредничеството на САЩ. Здравните власти в Газа съобщиха за въздушен удар на пазар в Шеджая - предградие на едноименния град. Загинал е един човек, според израелските военни - въоръжено лице, застрашило израелските войници. Съгласно примирието от 9 октомври..
Осемте страни страни от ОПЕК+ са се договорили да увеличат добива на петрол през декември със 137 хиляди барела на ден. След това, "с оглед на сезонните фактори", те ще вземат пауза и няма да увеличават добива през първото тримесечие на 2026г. Това съобщиха от пресслужбата на организацията. От април досега групата, в която влизат Саудитска Арабия и..
Серия от атаки бяха извършени късно вчера по Черниговска област в Украйна. Балистични ракети удариха селскостопанско предприятие край град Мена, дронове нанесоха щети в Новгород Сиверски. За пострадали оттам не се съобщава, но двама души са загинали в Одеска област при удари по гражданска инфраструктура. Жертви и десетки хиляди без ток след..
Израелският министър на отбраната Израел Кац предупреди, че страната му може да предприеме още по-ожесточена офанзива срещу шиитското движение "Хизбула" в Южен Ливан, ако ангажиментът на ливанското правителство за разоръжаването на групировката не бъде изцяло изпълнен. "Хизбула си играе с огъня, а президентът на Ливан протака," подчерта Кац...
" Това е сложно правителство с доста акционери. Не виждам някой, освен Борисов, да има способността да затвори предприятието ". Това мнение изказа..