Съветът за електронни медии очаква парламентът да инициира обществена дискусия за законови промени с участието на всички заинтересовани медии, като един от акцентите да бъде припознаването на интернет сайтовете като електронни медии и те да подлежат на регулация. Това стана ясно от коментара на члена на СЕМ Бетина Жотева по повод скандала с публикуваните снимки на близка на един от кандидатите за кмет на София:
„Никога не сме се съмнявали в СЕМ, че са необходими интернет-регулации. От самото ни встъпване, отпреди 3 години, говорим за разширяване на правомощията на регулатора върху аудиовизуалното съдържание в интернет. Има нова директива, която беше приета миналата година, именно за да се вкара новия момент за наблюдение на медиите в интернет“.
БНР, БНТ и Асоциацията на българските радио и телевизионни оператори вече излязоха с обща позиция за спазване на етиката в журналистическата професия като белег за зрелостта на демокрацията в държавата.
Асоциацията на европейските журналисти - България обяви инициатива да се спре финансирането на компромати, които накърняват личния живот и преминават всички норми на журналистиката. Кампанията е с мотото #БезПорноЖурналистика и започва заради публикуваните..
Под риск е усвояването са половината от средствата от Националният план за възстановяване и устойчивост, обяви вицепремиерът Томислав Дончев. България няма за получи второ плащане заради неизпълнени реформи. Малка е вероятността до август следващата..
"Липсва идеология. Всичко е сделка между големите сили". Така Андрей Михайлов, експерт по отбрана и сигурност, коментира развоя на преговорите за прекратяване на войната в Украйна. Христо Анастасов: Украйна е притисната до стената "Вижда..
Израелската медицина е известна в света с иновациите си. Но в последно време набира сила едно ново направление. Обявлението за беседи в Телавивския музей за изкуство с известни професори по медицина от една от частните болници на Израел . Гидовете..
Американският президент Доналд Тръмп обяви, че украинският му колега Володимир Зеленски пристига в петък във Вашингтон, за да подпише споразумение със САЩ за украинските редкоземни метали. Сделката е изключително важна част от плана на Киев да..
Правителството одобри покупката на противотанкови ракети "Джавелин", които са част от проекта за придобиване на нови бойни машини за пехотата. Договорът между България и САЩ трябва да бъде ратифициран и от Парламента. Запрянов: България започва..
"Всеки има право на мнение и на изразяването му. Българската Конституция, и не само тя, забранява използването на това право за накърняване на правата на другите и за призоваване към разпалване на вражда и към насилие. Тези ценности са ценности на..
Гърците са четвърти в Европа по енергийна бедност. Проучване на Европейската комисия, публикувано днес в гръцките медии, показва,че 20% от работещите гърците са подложени на енергийна бедност. Това означава липса на достъп на домакинствата до основни..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Възраждане" фактически загубиха политическия дебат за еврото, но с агресията показаха несъстоятелност и неадекватност. Това каза пред БНР доц...