"Всички те подкрепят деца с различно ниво или област на неравностойно положение. "Джамба" е фондация, която изключително стана популярна през изминалите две-три години. Ива и Йоана правят чудеса, за да помогнат на деца, които имат различни форми на увреждане, за да могат да ги подготвят за, най-вече професионална реализация. Проблемът на много хора с увреждания е това, че те се асоциализират заради липсата на възможност да работят", каза пред "Хоризонт" Станислав Георгиев, организатор на маратона.
Фондация "Дечица" пък помага на деца без родители. "И наистина правят чудеса. Богдана Манова създава фондацията, изключително популярна сред спортистите, особено бегачите. Много сърцати хора и помагат на много дечица."
"И третата фондация, с която работим вече трета година, е "Мулти Култи". Фондация, която помага за интегрирането на бежанци. Колкото и противоречива, но в същото изключително важна тема в днешни дни", допълни Станислав Георгиев.
До този момент са събрани над 5 хиляди евро
"Всичко се контролира. Затова работим с фондации, които са достатъчно добре признати. Парите отиват директно по сметката на бенефициента", поясни Станислав Димитров, като уточни, че за "1000 km Balkan Charity Challenge" предварително са били събрани над 5 хиляди евро.
През изминалите шест издания на благотворителния маратон са събрани и дадени на различни бенефициенти 131 000 евро.
Благотворителността като усещане
"Благотворителността е нещо, което е всъщност усещане, желание и действие на един човек да прави не само за себе си и близките си, а и за други хора. Някои се раждат, някои се възпитават, трети го придобиват във времето. Някои може би въобще не го придобиват. Струва ми се, че колкото повече искаме да направим нещо за другите, дори мъничко, дори и нещо, което ще даде усмивка или вяра на един човек, това също е стъпка в това да направим нещо за него. Дарителството с материални неща е само част от това, което можем да направим за света около нас", коментира Станислав Георгиев.
Маратонците ще финишират на 29 октомври в Букурещ.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.
Няма увеличение на фалшивите банкноти, но ако влезем в еврозоната (което не е добре за нас, българите), това автоматично ще завиши количеството фалшификати в България. Това каза в интервю за БНР финансистът Макс Баклаян, който коментира темата след засечена фалшива банкнота от 500 евро. Когато става въпрос за банкноти с голяма..
Има самобитни български празници, които е трудно не само да бъдат показани, но и обяснени на чужденците. За щастие, те са понятни за българската диаспора. В Израел тя е доста голяма в сравнение на броя на населението на малката държава. Заради ограниченията за събиране на хора по време на войната, Денят на народните будители се..
Израелската армия и полиция, както в цял свят, имат поделения за служебни кучета. Но много преди началото на войната, през 2021 година се създава и гражданско сдружение за търсене на изгубили се по една или друга причина хора. Само в Израел , без да има война, те са около 4 000 годишно. С Майк бен Яков – ръководител на частна фирма, към която..
Най-голямата ямболска църква „Св. Николай Чудотворец“ ще посрещне, след по-малко от месец, храмовия си празник с реставрирани икони. Зографът Андрей Крясков е посветил своя талант, опит и знания за възстановяването на светите образи в иконостаса на катедралния храм. Андрей Крясков е на 33 години, роден е в молдовския град Тараклия, но от 17..
Могат ли модерни училищни лаборатории с изкуствен интелект да заменят старите компютърни кабинети? Има достатъчно порив в образователната система това да се случи , смята д-р Александър Ангелов, управител на Центъра за творческо обучение. От 2008 г. центърът работи в областта на образователната трансформация. Ангелов е член на комисията за..
Днес се навършват 190 г. от рождението на Любен Каравелов – виден български революционер, поет, писател, журналист, етнограф. Името на Каравелов носи едно от най-малките училища в България, в което учат едва десет деца - това във високопланинското тетевенско село Бабинци, намиращо се на 1100 метра надморска височина. Училището чества своя..
"Винаги бяхме плавали по топли морета, Норвегия стоеше малко настрани , за нея не се говори много, но когато разбрахме със съпругата ми за круиз от Хамбург по бреговете на Норвегия, веднага я убедих да се запишем за това пътуване", разказа в предаването "Нощен хоризонт" фотографът Валери Бобенков , който обича да пътува. Това лято през..
Не мисля, че задача № 1 е как да се направи правителство с министър-председател Бойко Борисов. Това заяви пред БНР Румен Овчаров...
" Бойко Борисов трябва да докаже днес, че не е в страстна прегръдка с Делян Пеевски и че той не му шепти интимно на ухото с кого да говори, с кого да..
Не се мисли в посока на всяка цена да заработи Народното събрание. Самите партии си дават време за консултации, за да се види може ли да се оформи..