„Няма да действам под натиск от която и да е страна“, заяви днес президентът Румен Радев в отговор на въпрос дали ще подпише указа за назначаването на Иван Гешев за главен прокурор.
„Длъжен съм да се запозная с всички документи, разбира се, но ще подходя съобразно определените ми в Конституцията правомощия. Всички знаят много добре, че не президентът номинира и избира главния прокурор, а ВСС и точно във ВСС Борисов има огромно влияние - в лицето на парламентарната квота, от неговото парламентарно мнозинство. Също така спомняте си, че премиерът не се стеснява да подменя председателят на парламента, но избяга от отговорност, да поеме публична отговорност за властта на хората, които той изпрати във ВСС“, каза президентът.
Държавният глава допълни, че ще вземе решение в обозрим срок.
Президентът призова българите да гласуват, след като самият той направи това в професионалната гимназия по транспорт в столичния квартал "Слатина":
„Призовавам българите да гласуват днес и да не оставят някой друг да определя бъдещето вместо тях, защото само масовият вот може да обезсмисли всякакви опити за манипулации на тези избори“, каза Румен Радев.
Цялото интервю на Явор Стаматов с Първан Симеонов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
" Всяко нещо, което партиите правят публично по този начин, има за цел или да мобилизира избиратели, или да увеличава подкрепа. Със сигурност и..