"Френският президент Еманюел Макрон се свърза с мен, за да ме увери, че изтеклата информация за изречени от него думи в интервю, не отговаря на истината". Това написа в профила си във Фейсбук премиерът Бойко Борисов. Той е получил уверение от френския държавен глава, че никога не е критикувал българските граждани, работници или институции.
"Президентът Макрон препотвърди подкрепата си към България. Като премиер на България няма да позволя никой да обижда нашия народ и се надявам да не се стига до такива ситуации занапред", написа още Бойко Борисов.
По-рано днес министърът на външните работи Екатерина Захариева на специален брифинг изрази недоумение и възмущение от "обидните", по израза ѝ, думи на президента на Франция Еманюел Макрон, който бе цитиран в интервю за френско издание, че предпочита мигранти от Африка пред каналджийски банди от България и Украйна.
Българският посланик във Франция Ангел Чолаков ще връчи в понеделник протестна нота във френското Министерство на външните работи.

Вицепремиерът и министър на външните работи Екатерина Захариева потвърди, че е наредила на посланика на България във Франция Ангел Чолаков да връчи протестна нота във френското Министерство на външните работи заради изказването на президента..
Поредица от коледни работилници организират от казанлъшката галерия „Ателието“ по повод предстоящите зимни празници. Ръководителят й Ваня Запрянова разказа в интервю за предаването „Закуска на тревата“, че те са насочени както към децата, така и към..
Нов паметник на Захарий Стоянов беше открит срещу северния вход на старата сграда на Народното събрание – революционер, политик, журналист и писател, помощник в Априлското въстание и негов пръв историограф с книгата си „Записки по българските..
Музеят на хумора и сатирата издирва габровски сувенири, за да възстанови първата линия от произвежданите хумористични изделия, които гостите на града купували за спомен . Липсващите екземпляри са от началото на 80-те години. Малките предмети са..
В центъра на Пловдив ще бъде представена благотворителната изложба на победителите от националния конкурс за рисунка "Шофирай със сърце и разум", организиран от Фондация "Ани и Явор". Фондацията е създадена в памет на младите влюбени творци, чиито..
Плевен е домакин на национална конференция за климатичните промени и безводието. Форумът е организиран от Националния клуб на жените към партия "Демократи за силна България", в партньорство с Фондация "Конрад Аденауер". Събитието събира експерти и..
Стотици доброволци ще се включат днес в залесяването на опожарената през лятото местност "Гарга баир" между Велико Търново и Арбанаси. От Държавното горско стопанство и от бизнеса са осигурени 20 100 дръвчета за първите 67 декара. За залесяването са..
Спад на катастрофите и на ранените в пътно-транспортни произшествия отчетоха от Пътната полиция в Кърджали. Това става на фона на все повечето автомобили, чийто брой в региона вече е 73 000. По всички показатели статистиката е с отрицателен знак спрямо..
Групата за мониторинг на демокрацията, върховенството на закона и основните права към Европейския парламент проведе вчера закрито заседание за..
Някои държави имат 75 поправки в Конституцията, ние имаме 75 погазвания на Конституцията. Това заяви пред БНР проф. Александър Маринов, социолог,..
Обявените за днес протести срещу разширението на синята и зелената зона за платено паркиране в София и увеличаването на цените няма да промени решението..