Церемонията по връчването на наградите ММЕТА (или Music Moves Europe Talent Awards) предстои в средата на януари следващата година в Грьонинген, Холандия. Тя е част от съпътстващата програма на един от най-големите музикални форуми в Европа - Eurosonic Noorderslag.
Всяка година компетентно жури избира няколко изпълнители, които да получат тези награди, а един от всички 16 номинирани ще спечели и специалната награда на публикатa.
Тази награда се определя след гласуване на сайта на наградите, а награда има и за гласувалите – самолетни билети до Холандия и обратно, две нощувки, пълен достъп до фестивала Eurosonic Noorderslag (15-18 януари 2020г.), както и посещение на церемонията по връчването на наградите MMETA, която ще се проведе на 17 януари. Още по-приятната изненада е, че наградата е за двама, така че всеки гласувал има шанса да сподели това страхотно преживяване с любим човек. Повече информация може да намерите на сайта на наградите.
Вече трета седмица ви представяме всеки един от 16-те номинирани изпълнители, а ето какво ви очаква днес.
Ще послушаме унгарската метъл кор в лицето на групата HARMED.
Бандата е сформирана през 2017-а в Будапеща и е в състав: Габор Тот и Балаж Керещеси – китари, Левенте Спиче – вокал и Давид Шийбер – барабани.
Това, което движи бандата напред и ги вдъхновява е идеята да издигнат демоничната и мрачна твърда музика до изцяло ново ниво.
Ето и как определят себе си самите музиканти: „Всеки човек има тъмна страна, която дори самият той не допуска, че може да съществува. Зъл близнак, който живее в нас. Мрачен странник, който понякога иска да говори. Нашата цел е да хвърлим светлина точно върху това, което е дълбоко скрито в нас. А ти какъв си, когато никой не те наблюдава? Нашата цел е да представим на широката аудитория музикална продукция, която понякога е реалистична, друг път е утопична и субективна, но най-често тя представлява хомогенна смес от агресивен лирически разказ и стихийно-опустошителна музикалност."
В края на 2017-а подписват договор със звукозаписната компания Феминд Рекърдс, а малко след това излизат първо видеото към дебютният им сингъл “Speechless/Deaf”, а след това и първият им албум, който е “EP” и се казва “From Day One”.
HARMED доказват, че нямат абсолютно никакво желание да бъдат оковани във веригите на строгите стилови ограничения и приемат собственото си предизвикателство да надхвърлят и надградят спецификата на метъл кор музиката, добавяйки в някои от парчетата си ясни и изчистени мелодически линии.
Точно с това се отличава звученето и в последният им сингъл, който излезе само преди месец.
Чуйте го и ако ви хареса, дайте гласът си за него до 15-ти ноември, защото фестивалът "Евросоник Нордерслаг" и пътуването до Холандия си заслужават!
В 15-ото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20-21 ч.: Музикални желания на слушатели 21-22 ч.: Един час, посветен на изкуството на маестра Росица Баталова, по повод 95-годишнината от рождението й Музикална загадка с награди Приятно слушане!..
Светът се пренасища от изображения , но аз от много години не гледам чужда фотография, интересувам се от това, което е вътре в мен и него гледам на развивам. Това каза пред БНР фотографът Веселин Боришев , фоторепортер в "Свободна Европа" и подчерта: " Имам себе си за снимащ журналист, а не за фоторепортер". Седем изложби, различни като..
В рубриката "Помните ли..." на предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт" почитаме една от най-забележителните български оперни певици от втората половина на ХХ век - сопрана Валери Попова. На 7 септември тя можеше да закръгли своята 80-годишнина. За жалост си тръгна твърде рано от този свят - на 3 октомври през 2000 г., едва навършила 55. Думите..
След грандиозния успех на летния фестивал “Гала в София 2025” оперните звезди Соня Йончева и Пласидо Доминго ще се завърнат в българската столица, този път заедно с плеяда от оперни мениджъри и млади оперни певци от цялото земно кълбо. От 20-и до 26-и октомври най-престижният конкурс за изгряващи оперни звезди в света – “Опералия” , ще се..
15-годишният Оуен Купър стана най-младият носител (от мъжки пол - б.р.) на награда "Еми" в историята за ролята си в минисериала на Нетфликс "Юношество", който грабна общо четири от престижните отличия. „Това означава толкова много за мен! Означава много за мен, за семейството ми, за хората у дома. Така че, знаете ли, просто наистина не знам..
В Плевен на 15 септември в залите на ХГ „Илия Бешков” се открива втората обща изложба на Сдружение "Фото Художници". Със свои работи в нея участват 14 фотографи - редовни и асоциирани членове от страната и чужбина. „В кадър“ са нарекли изложбата си авторите. Фотографът изрязва от обкръжаващия го свят нещо, което е интересно по..
Празниците на изкуствата "Аполония" са в разгара си и както винаги в Созопол се усеща концентрация на артистизъм, талант и почитателски интерес. Класическите концерти не правят изключение и всяка вечер Археологическият музей се изпълва с хора, жадни за срещи с музиката и елитните изпълнители - преобладаващо български имена. Класическата..
В рубриката "Помните ли..." на предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт" почитаме една от най-забележителните български оперни певици от втората..
Има скандални различия между цените, обявени от Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ) и крайните цени за потребителите...
Какво ли не ще измислят "здравите сили", само и само да остане Емил Кошлуков на поста . Всичко може да се очаква от Административния съд-София във..