Израелският премиер Бенямин Нетаняху похвали американските санкции срещу Иран като уточни, че финансовият натиск е предизвикал протести срещу влиянието на Техеран в Близкия изток. Нетаняху направи това изявление в Лисабон преди срещата си с държавния секретар на Съединените щати Майк Помпео.
В Португалия израелският премиер Бенямин Нетаняху призова и за по-голям натиск върху Иран:
„Първата тема, която ще повдигна е Иран, втората ще бъде Иран и третата ще бъде пак Иран. Мисля, че имаме късмет, тъй като президентът Доналд Тръмп водеше последователна политика на натиск срещу Иран. Но дори докато ние говорим, Иран засилва агресията си“, каза Бенямин Нетаняху, според когото страната му заедно с Вашингтон „активно“ си взаимодействат „за париране на тази агресия“.
А американският държавен секртар Майк Помпео изрази подкрепа за последните протести в Иран:
„Искам и да добавя, че имаме още теми, за които да си поговорим. Идвам от Лондон, където досега бях с президента и трябва да кажа, че на всяка една от срещите, които проведохме - една от основните теми беше как да постигнем стабилност в Близкия изток. И то в момент, в който в Багдад се провеждат протести срещу Иран. Антиирански протести има и в Бейрут. А ние всички знаем какво се случва в Иран“.
Срещата му с израелския премиер беше първата им, откакто държавният секретар обяви нова американска доктрина миналия месец, според която израелските селища няма да се разглеждат като нарушение на международното право. Това беше най-новата от серия дипломатически подаръци на правителството на президента Тръмп към израелския премиер, отбелязва Асошиейтед прес.

Пощенски служители от Ямбол излязоха на протест в обедната си почивка пред сградата в центъра на града. Основното искане е за по-високо възнаграждение. Ето какво заявиха протестиращите пред БНР: "Работата е много!"; "Нашият работен ден започва сутрин в 7,30 часа и работим без прекъсване до 18,30 часа. заплатите ни са винаги около..
Решението на Столична община за разширяване на зоните за платено паркиране и включването на Студентски град в тях ще задълбочи съществуващите проблеми с липсата на места за паркиране. За това алармираха от Младежката организация на "Възраждане". Зам.-председателят на организацията Славчо Крумов изтъкна: "Ще се появи дискриминация между студентите..
Вече 8 години Албена Тодорова споделя опита си в приготвянето на храна за своето семейство в блога си "В кухнята с Бени" . Миналата година тя разказа за слушателите на "По първи петли" идеята си за трапеза за посрещането на нова година. Тази година я помолих да сподели идея за дните на Рождественски пост. "Натрупаха се и опит, и..
Високопоставени фигури, замесени в скорошните проблеми на Би Би Си, довели до оставката на генералния директор Тим Дейви и до заплаха от Доналд Тръмп да съди корпорацията да опетняване на репутацията му, ще бъдат разпитани днес от депутати в Камарата на общините. Майкъл Прескът - бивш редакционен съветник, който изрази загриженост относно..
Млад мъж e бил намушкан в събота в столичния квартал Студентски град. Инцидентът е станал минути след 22 часа. Пострадалият е откаран в болница. На място са били изпратени екипи на полицията. Издирват се извършителите. По случая е образувано досъдебно производство.
Движението по бул. "Цар Освободител" в центъра на София е блокирано от протестиращи. В 12.00 часа пред служебния вход на Народното събрание започна протест, организиран от КНСБ. Синдикатът недоволства от параметрите на бюджета и подоходната политика, като иска от депутатите допълнителни 62 млн. евро за заплати в обществения сектор...
Мъж е с опасност за живота, след като е катастрофирал с автомобила си, а жител на Трън е задържан по подозрение за причинено от него пътно-транспортно произшествие, съобщават от полицията в Перник. Първият инцидент е станал в следобедните часове на 22 ноември в района на брезнишкото село Сопица. 49-годишен столичанин губи контрол над автомобила си,..
Цялата политическа класа стигна до дъното. Това не е политика . Този прочит на политическата ситуация направи в интервю за БНР Корнелия Нинова,..
Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация...
Тревненци отправят молитви за своя свещеник Неделчо Марков , диагностициран с тежко заболяване. Преди дни тревожната новина бързо обиколи жителите..