„Възможностите за изграждане на кариера в България са много по-големи по отношение на израстване в стълбицата. Тук на по-млада възраст имаш възможността да поемеш роли и отговорности, които в една по-развита държава или ще трябва да работиш много години, за да стигнеш до това високо мениджърско ниво, или ще се състезаваш с изключително много хора. Тук има възможности, които стига да си амбициозен, образован, кадърен, можеш да се възползваш от тях“. Това сподели в предаването „Нещо повече“ Емилия Клайн от сдружение „Тук-там“, което изпраща стипендианти да учат в чужбина с условието да се върнат след това в България и да работят тук. Фондът „Иди, учи се и се върни“ изпрати през тази година четирима души. Средствата във фонда са от дарения.
„Вярваме в България, заедно работим за това тя да е едно по-добро място за всички ни. Вярваме, че всеки, който иска, може да намери мястото си в България. Ние сме тук, за да дадем информация на сънародниците ни зад граница за възможностите в родината“, допълни още Клайн.
Интервюто с Емилия Клайн можете да чуете в звуковия файл.
Съединените щати временно спират цялата военна помощ за Украйна, съобщиха високопоставени източници от Белия дом. Заповедта на президента Доналд Тръмп влиза в сила незабавно и засяга военна помощ на стойност над 1 милиард долара под формата на оръжия и боеприпаси. Според "Ню Йорк таймс" става дума за оръжия от складовете на американската..
Липсата на гаранции за сигурността на Украйна са направили възможна пълномащабната война на Русия, заяви украинският президент Володимир Зеленски. Същевременно Върховната Рада благодари на САЩ от името на украинския народ за подкрепата за независимостта на страната и предоставянето на военна помощ. Без гаранции за сигурността на Украйна..
В Плевен организират благотворителен концерт под наслов "Да опазим нашите деца". С ъбитието е в памет на 14-годишния Валентин Христов, който почина след падане от жилищен блок в Плевен. До трагичния инцидент се стигна след употреба на вейп с наркотично вещество. "Не допускахме, че има такива неблагоприятни неща, които се разпространяват..
Разширението на птицеферма за отглеждане на над един милион и сто хиляди кокошки носачки в покрайнините на Дебелец поражда напрежение в града и притеснения у местните хора за замърсяване на въздуха, водите и земята. Инвестицията е за 60 милиона лева на земеделския производител Калина Широкова, която е и заместник-председател на Великотърновския..
Броят на американците, кандидатстващи за британско гражданство, е достигнал рекордно ниво миналата година, като завръщането на Доналд Тръмп на власт и данъчните промени в Обединеното кралство са допринесли за това, пише „Файненшъл таймс“. Над 6100 граждани на САЩ са кандидатствали миналата година, най-много откакто се води статистика отпреди две..
Земеделски производители от крайграничната община Болярово настояват да бъде променен срокът за почистването на ливади и пасища. Рискът от пожари в региона е изключително висок, категорични са и от общинската администрация. Вероятна причина за големите пожари през лятото на миналата година, в землищата на селата Воден и Крайново е почистването на..
Американският президент Доналд Тръмп е спрял всякаква военна помощ за Украйна след сблъсъка си с украинския лидер Володимир Зеленски, с когото се срещна във Вашингтон миналата седмица. Това съобщи Ройтерс, като се позова на информация на "Блумбърг" и "Фокс нюз". Липсата на подпомагане се очаква да продължи, докато украинските лидери демонстрират..
" КС е представил едни данни, а манипулациите в България са много по-големи. Тези данни дали ще бъдат признати от "Информационно обслужване", или отново..
Неизвестни факти от руските военни архиви сочат, че през 1878 година Кърджали е освободен след тежко сражение, разказва за БНР Станчо Станчев,..
Цялото интервю на Снежана Иванова с Радан Кънев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.