Само дни след създаването на страницата тя набра изключително много последователи и предизвика огромен интерес, а в момента има над 40 хиляди харесвания, също над 40 хиляди души я следват.
„Бяха разказани много лични истории. Всяка от тях – различна по свой собствен начин. Именно заради това реших страницата да бъде такава“, сподели Мануела Попова в предаването „Преди всички“. В началото замисълът й бил да са нейни преживени истории или такива, на които е станала свидетел. След това форматът се отворил по естествен път.
"Изложба" на унизителни реплики
„Реших, че хората трябва да застават с лицата си, с имената си, с техните лични истории. Това, което виждате в момента, е просто една „изложба“ на унизителни реплики, на това как тези хора са успели да ги преодолеят, какво значат те за тях и какво значи болката им“, разказа тя.
„Кой не е ставал жертва на стереотипи? Всички сме малцинство по някакъв признак – било заради начина, по който изглеждаме, заради нещо, в което вярваме. Според мен именно оттам идва този интерес към страницата“, коментира Мануела.
Хейтът идва и от преживели го
Много често хейтът на страницата идва от хора, които са страдали от подобен проблем, отбеляза парадокса Мануела Попова. „И те така гледат – леко арогантно на това нещо. И казват: „Е, аз успях да се справя с тези неща, без да трябва да се оплаквам, без да трябва да казвам на никой, без да трябва хората да ме виждат, бях си кротко и тихичко самичък, сам си го преживях и какви сте вие, тръгнали да давате гласност на тези неща, все едно да мрънкате?“
Мануела Попова признава, че не оставя „най-грозните и отвратителни коментари, които не са в реда на нещата“, но други стават повод за дискусия. „Почти под всеки негативен коментар отдолу има много хора, които поставят други въпроси. Страницата е едно огледало на обществото, в което живеем.“
Да видиш отвъд познатото
Самата Мануела в началото също обрала много негативи заради начинанието си. Но приема това като вид катарзис. „Да видя нещо повече от това, което виждам всеки ден, от милите хора, които познавам. Проведох диалог с много от тези хейтъри. Когато има диалог, така се ражда по някакъв начин истината.“
Мануела Попова има увреждания, които определя като невидими. „Те не са в краката ми, не съм в количка, те са в тялото ми. И тъй като често, когато хората чуят думата инвалид или човек с увреждане, си мислят човек в количка, в безпомощно състояние, който не излиза често от тях. И когато аз бях на интервю за работа, трябваше да кажа, че идвам с решение от ТЕЛК за инвалидност. Човекът ме погледна от главата до петите и ми каза: „Какво ти има, те, инвалидите са в колички. Как така си инвалид?“
Може би подсъзнателно имаме склонността да омаловажаваме проблемите на другите, особено когато става въпрос за нещо, което не разбираме или е далеч от нас – например психичното здраве, смята Мануела Попова. Затова и една от мисиите на страницата е да образова хората „за тези различни състояния, които не са толкова видими и често не познаваме“.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.Над 150 се записаха за летните занимания в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“ в Смолян. "Ваканция в музея, научи българското" ще продължи до 25 юли. Заниманията са за деца от 6 до 12 години. Най-интересното е да готвят родопски ястия, разказва Валентина Василева – директор на музея в Смолян. "Залагаме както на традиционни..
Град Левски отбеляза тържествено годишнината от рождението на Апостола на свободата Васил Левски. В честването се включи и президентът Румен Радев. В общината отбелязват и 80 години от обявяването на селището за град. Към събралото се множество тази вечер президентът Румен Радев се обърна с думите: "Историята помни ентусиазма и..
Може би за социалните служби Асаф Ясур да е инвалид,но той е параолимпийски състезател по таекуондо, двукратен световен шампион, двукратен европейски шампион и олимпийски шампион от Париж. Дори в момента е на състезание в Корея - родината на този спорт. На конференция на медицинските сестри и брата на Израел за ролята на медиците в неговия..
С фокус върху паметта, справедливостта и бъдещето Турция отбеляза тази седмица 9 години от неуспешния опит за преврат в страната. Какво е отношението към събитията от 15-и юли 2016 г. близо десетилетие по-късно - можете да чуете в репортажа на специалния пратеник на БНР в Турция Мария Петрова. Това, което можете да чуете в началото на репортажа,..
Какво кара чужденци с различни професии и съдби за учат български език? Как една молдовка сбъдна мечтата на покойните си баща и свекър, които не са успели да целунат българската земя приживе? Защо любимата песен на млад полски славист е “Една българска роза”? Тези лични истории на участници в 48-ия Международен семинар по българистика на..
"Когато снимам, не си гледам фотоапарата. Разчитам на това, което съм заснел. То е усещане – още в момента разбираш, че си направил хубав кадър . Има кадри, които си стоят в главата ми, и чакам с нетърпение момента, в който ще отворя компютъра и ще видя какво съм направил." Това разказа пред БНР авторът на проекта "Хората на София" ("People..
Подаваш сигнал срещу пиян шофьор и се превръщаш в мишена на съдия – това се случва на Анна Адамова, юрист и доктор по конституционно право. Преди 3 години по подаден от нея сигнал идва дежурен екип от 8-о РУ в София, викат КАТ и вземат книжката на водача поради отказ да даде проба за алкохол. Самият водач и партньорката му тогава..
" Самоубийството може да бъде израз на много неща , но като че ли на първо място бих могъл да кажа, че самоубойството е израз на екзистенциална..
Въвеждането на еврото ще се отрази върху цените на имотите у нас , сочат прогнозите на представители на бранша. Част от тях стигат и до конкретика -..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..