Левски и Балкан продължават победната серия в първенството

Левски

Шампионът Балкан записа 14-а победа в Националната баскетболна лига за мъже. Отборът на Йовица Арсич надигра като гост Берое със 75:65, за да си върне за единствената загуба този сезон, която дойде точно от този противник. Дебют за ботевградчани направи Кейси Бенсън. Гостите поведоха в резултата в началото, което им даде самочувствие и увереност до края на мача, въпреки опитите на домакините да се съвземат и наваксат. Марко Радонич беше най-резултатен за успеха с 20 точки и 10 борби, а Димитър Димитров реализира 17 точки. Крис Минков отбеляза 12. Закари Монахан беше най-резултатен за Берое с 15 точки. 14 добави Остин Прайс, а 13 - Иван Лилов. Новото попълнение Седариан Рейнс завърши с 6 точки и 7 чадъра.

Левски постигна успех над Академик (София) със 101:69 точки в зала "Универсиада". След равностойно първо полувреме "сините" решиха мача след силна игра през третата и четвъртата част, когато натрупаха преднина от над 20 точки. 70 секунди преди сирената домакините водеха с 37 точки -  101:64. С 27 точки и 9 борби за успеха завърши Райън Райт, 22 добави Христо Захариев, а 13 точки и 11 борби се отчете Ричард Амарди. Николай Грозев беше най-резултатен за Академик със 17 точки. На 18-ти януари в Ботевград пред Левски предстои голямо изпитание - гостуване на шампиона Балкан в дербито на кръга в НБЛ.

Тони Дечев дебютира с победа начело на Ямбол. Тимът спечели срещу гостуващия Черноморец (Бургас) със 73:70 (12:19, 23:14, 18:19, 20:18). Двата отбора изиграха равностоен мач, но домакините успяха да поведат със 7 точки в средата на последната част (67:60) и запазиха аванса си до края. Стивън Круун беше най-резултатен с 19 точки за Ямбол, а 18 точки и 6 борби добави Петър Вукович. За тима от Бургас се отличиха Джамал Кинг с 19 и новото попълнение Джейлън Фишър с 18.

В Плевен Спартак загуби от Черно море Тича в драматичен мач с 85:87 (22:19, 19:28, 31:12, 13:28). Домакините имаха аванс 83:82 1:44 минута преди сирената, но гостите отговориха с кош и два наказателни удара и до края не изпуснаха водачеството си в резултата. Николай Георгиев изигра отличен мач за победителите и завърши с 29 точки и 10 борби, а с 26 точки и 6 асистенции се включи Джими Гавин. За Спартак Константин Коев записа 20 точки и 10 борби, 14 отбеляза Димитър Маринчешки, а с по 12 точки се отчетоха Мартин Маринов и Цветослав Острев.

Владислав Иванов

Либерото Владислав Иванов премина в Нефтохимик

Либерото Владислав Иванов вече е официално част от бургаския ВК Нефтохимик 2010, съобщиха от клуба. 37-годишният дългогодишен национал става 12-ият състезател на тима за новия сезон 2024/2025 в елита на България – Суперволей. Иванов за последно бе част от Левски, но напусна тима в хода на миналата кампания, в която "сините“ спечелиха титлата...

публикувано на 15.06.24 в 10:56

България завърши с победа участието си в Лигата на нациите по волейбол при жените

Женският национален отбор по волейбол постигна драматична победа в последния си мач в Лигата на нациите. Тимът на България надигра Доминиканска република с 3:2 гейма (24:26, 25:23, 25:22, 24:26, 15:13) в среща от група 5 на турнира в Хонконг.   Воденият от Лоренцо Мичели тим показа стабилна игра при начален удар и това помогна за успеха. Така изцяло..

публикувано на 15.06.24 в 10:55

България с още 4 златни медала от Откритото европейско по лека атлетика за хора с интелектуални затруднения в Швеция

4 златни и един бронзов медал спечелиха българските състезатели във втория ден на  Открития европейски шампионат по лека атлетика за хора с интелектуални затруднения в Упсала (Швеция).  Шампионът в спринта на 100 метра Александър Асенов прибави в актива си още две титли след като триумфира в трибоя и в дисциплината дълъг скок. В трибоя..

публикувано на 15.06.24 в 10:38
ЦСКА София

Футболният ЦСКА София започна подготовка за новия сезон

Отборът на ЦСКА София започна подготовка за сезон 24/25. "Червените" направиха първо занимание на клубната база в Панчарево под ръководството на новия старши треньор Томислав Стипич. Всички футболисти пристигнаха навреме, като единствено Християн Петров, Георги Чорбаджийски, Амос Юга и Сейни Санянг получиха допълнителни дни почивка заради участието си..

публикувано на 15.06.24 в 09:58
Лионел Меси

Меси и Лаутаро с по два гола за Аржентина в последната контрола преди Копа Америка

Националният отбор на Аржентина победи Гватемала с 4:1 в приятелски мач, игран в Ландовър, САЩ. Лионел Меси и Лаутаро Мартинес вкараха по два гола за световните шампиони в последната проверка на тима преди старта на Копа Америка. Още в 4-ата минута на срещата гватемалците поведоха с автогол на Лисандро Мартинес. Почти веднага аржентинците изравниха с..

публикувано на 15.06.24 в 09:49

Унгария - Швейцария, Испания – Хърватия и Италия – Албания във втория на Евро 2024

Отборите на Унгария и Швейцария излизат във втория мач от програмата на Евро 2024 и първи от втория ден на надпреварата. Този двубой е част от първа група, а двата отбора също демонстрират сериозно израстване в последните години и със сигурност са силно амбицирани да стартират с успех, който ще вдигне сериозно шансовете им за преминаване в..

публикувано на 15.06.24 в 09:46
Далас - Бостън

Далас не се предава, Дончич и компания победиха Бостън в мач №4 в НБА

Далас Маверикс спечели убедително със 122:84 срещу Бостън в четвъртия мач от финалния плейоф за титлата в Националната баскетболна асоциация. Маверикс взе първа победа в серията и намали изоставането си на 1:3, като по този начин отложи празненствата, които подготвяха в лагера на Бостън по случай рекордната 18-а титла в НБА. Далас изигра силен мач и..

публикувано на 15.06.24 в 07:29