Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Еминем оглави за десети път седмичната класация Топ 200 на "Билборд"

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Рапърът Еминем оглави за десети път в кариерата си седмичната класация Топ 200 на "Билборд" за албуми, съобщи сайтът на изданието, цитиран от БТА.

По данни на Нилсен Мюзик от новия албум "Music to Be Murdered By" на Еминем са продадени 279 000 еквивалентни единици, които му отреждат първенството.

Рапърът поставя своеобразен рекорд в класацията, оглавявайки я за десети пореден път. Досега Еминем беше наравно по този показател с Кание Уест, който е заемал челната позиция в чарта с девет поредни албума.

С постижението си белият рапър става едва шестият изпълнител, покорявал върха в класацията с десет или повече албума. Рекордьори по този показател са "Бийтълс" с 19. Следват Джей-Зи с 14, Брус Спрингстийн и Барбра Стрейзанд с по 11 и Елвис Пресли с 10.

Второ място в албумния чарт заема певицата Холзи с 239 000 продадени еквивалентни единици от тавата "Manic". Трети е рапърът Мак Милър с първия си посмъртно издаден албум "Circles" (164 000 продадени еквивалентни единици).

Челната петица в класацията Топ 200 на "Билборд" за албуми се допълва от рапъра Роди Рич с тавата "Please Excuse Me for Being Anti-Social" (103 000 продадени еквивалентни единици) и рапъра Пост Малоун с "Hollywood's Bleeding" (53 000 продадени еквивалентни единици).




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Прокуратурата поиска двегодишна условна присъда за Константин Сулев

Прокуратурата поиска двегодишна условна присъда с петгодишен изпитателен срок за прокурора от Софийската районна прокуратура Константин Сулев. Той подсъдим за това, че на 30 май 2023 г. е повдигнал обвинение за принуда на намиращия се в неизвестност бивш следовател Петьо Петров, без да има достатъчно доказателства. Иван Гешев: Делото..

публикувано на 30.09.25 в 12:47
Държавен фонд

ДФЗ: Стопаните да спазят крайната дата на проектите си по програмата за селските райони

Във връзка с изтичане на периода на прилагане на Програмата за селските райони, Държавен фонд "Земеделие" предупреждава  всички стопани с проекти по програмата, че трябва да спазят крайната дата за извършване на дейностите по договора и за подаване на искане за плащане. В противен случай ще се наложи да връщат пари. Наближава края на..

публикувано на 30.09.25 в 12:42

В България се намира регионът с най-висока смъртност от сърдечно-съдови заболявания в ЕС

Южният централен район на България е регионът в Европейския съюз с най-висока смъртност от заболявания на сърдечно-съдовата система – над 66 процента от всички смъртни случаи – това сочат данните на Евростат. Тя е два пъти по-висока от средната за Съюза стойност на този показател, според който тези заболявания, включително инфаркти и високо кръвно,..

публикувано на 30.09.25 в 12:38

Премиерът Желязков за евакуираните българи от Газа: Една добре координирана операция

Операцията по извеждането на двама български граждани и възрастна палестинка, член на семейството на един от сънародниците ни, е започнало в ранните часове в понеделник и е продължила повече от 24 часа. Българите са изведени успешно благодарение на доброто сътрудничество с международните ни партньори. Операцията е координирана от четири..

публикувано на 30.09.25 в 12:23
Алекс Грозданов

Грозданов: Бих поставил за отбора единствена цел – да продължаваме по начина, по който работихме

"Последните 2 дни започнахме да разбираме как стоят нещата в България и какво сме направили, как сме изкарали целия народ на улиците, за което благодаря. И смятам, че това е най-голямата награда за нас, отбора. Ние сме толкова млади като отбор, че няма как да очакваме такова нещо. Дори не сме си го и представяли". Това заяви след посрещането на летище..

публикувано на 30.09.25 в 12:10
Мария Спирова

Мария Спирова: Господин Пеевски осъзна, че трябва да работи върху наративите

"В действията на господин Пеевски има голяма доза стратегически интелект и той осъзна, че трябва да се работи върху наративите, които да правят срамното и позорното приемливо в обществото". Такъв коментир направи журналистът Мария Спирова на  изявлението на Делян Пеевски, в което той призова за борба срещу Сорос и соросоидите. Лидерът на..

публикувано на 30.09.25 в 12:00

Испания инвестира 325 млн. евро в сателити за ранно известяване за природни бедствия

Испания ще инвестира 325 милиона евро в изстрелването на три спътника за ранно известяване за природни бедствия. Средствата са осигурени по Плана за възстановяване на страната. Всеки от трите спътника ще може да бъде оборудван с оптични камери с много висока резолюция, термовизионни камери, сензори за електромагнитно поле и други системи за..

публикувано на 30.09.25 в 11:41