Работници за преработващата промишленост са най-търсените кадри от фирмите във Велико Търново. През миналата година браншът е разкрил 1156 работни места, съобщиха от Бюрото по труда в града. На работа са постъпили и 141 учители и 103-ма здравни работници.
На 3% е паднала средногодишната безработица във Велико Търново. През миналата година на работа са били наети 3740 души, като една трета от тях са започнали в преработващата промишленост, посочи Бойка Ганева, директор на Бюрото по труда в града:
„Заявените работни места на първичен пазар на труда през 2019 година са 3370, като от тях заетите са 99%“.
Все повече фирми продължават договорите на наетите по програми и мерки работници след изтичане на сроковете, в които държавата поема заплати и осигуровки, заяви Бойка Ганева:
„В последните години се наблюдава устойчива заетост след приключване на субсидираната заетост“.
Русия и Украйна продължават да разменят удари по енергийната си инфраструктура. В поредно подобно съобщение от Службата за сигурност в Киев твърдят, че с дронове са поразили нефтена рафинерия в руския град Орск. Той се намира на повече от 2500 километра от Украйна. Украйна атакува с дронове химическия завод "Азот" дълбоко в руска..
Израел е депортирал четирима от участниците в хуманитарната флотилия "Глобал Сумуд", която не успя да достигне до ивицата Газа. Сред около 450 задържани е и българинът Васил Димитров. Израел ще депортира активистите от пропалестинската флотилия Днес израелските военни са спрели на 79 километра от бреговете на анклава и последният..
Заради обилния снеговалеж и паднали клони от дървета остава затворен за движение проходът "Петрохан". Без ток продължават да са населени места в общините Георги Дамяново, Чипровци, Вършец и Берковица. Екипите работят за отстраняването на повредите по трасетата на електропреносната мрежа. По високите части на област Монтана продължава да..
Ситуацията на магистрала "Хемус" остава тежка. Ще има санкции за поддържащите фирми, каза министърът на регионалното развитие Иван Иванов. Той заяви още, че ще бъде проверено дали има презастрояване по морските курорти: "Още днес Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) ще бъде изпратена на място, за да се установи дали..
Евродепутатите от три политически групи със сигурност ще гласуват против председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен следващата седмица в Страсбург. Очаква се още една група да вземе решение какво да прави, се разбра от пресконференцията на лидерите на групите преди пленарната сесия. Вотовете на недоверие ще бъдат два...
Автомобилите на Националната служба за охрана няма да бъдат използвани от администрацията на президентската институция. Това решиха окончателно депутатите. "За" бяха 119 депутати, 64 - "против", а 13 се въздържаха. Пеевски: На президента не му се отнемат никакви коли! Борисов защити промените в законите за службите НС решава дали..
Силни протести в Гърция за спрените кораби за Газа. Сред арестуваните от израелските власти има и гърци. Пред посолството на Израел в Атина, както и в Солун всеки ден се провеждат демонстрации. От централата на комунистическата партия настояват правителството да прекрати дипломатическите отношения с Тел Авив. Днес отново се организират..
В Копенхаген на срещата на Европейската политическа общност се постави началото и след 2 седмици ще се съберат отново за деня на решението, както се..
Неформален кръг от съмишленици и експерти от различни области с различни убеждения, но защитаващи основните демократични ценности, създаде наскоро Форум..
- Господин Сиркели, имаме много добър резултат за PAS (Партия на действието и солидарността) на парламентарните избори в Молдова. Как си обяснявате..