Правосъдният министър Данаил Кирилов прогнозира, че Обединените арабски емирства ще предадат на България бизнесмена Васил Божков. Той обаче не се ангажира със срокове.
Първо прокуратурата трябва да подготви и преведени на арабски подробности за обвинението и доказателствата събрани срещу Васил Божков, същото се отнася и за другия задържан в Обединените арабски емирства (ОАЕ) - Георги Попов.
Правосъдното министерство има готовност за 3 до 5 дни, след като получи тези документи, да ги придвижи, като роля в този процес има и МВнР, обясни още Кирилов. Той ще изпрати документите на дипломатите в ОАЕ, а след това те ще достигнат до компетентните съдебни органи.
Очакванията на Кирилов за положителен отговор са заради добрите дипломатически отношения между България и Обединените арабски емирства през последните години.
Кирилов бе категоричен, че именно дипломацията ще е водеща при формирането на решението по този съдебен казус. Той припомни, че през годините България е получавала веднъж отказ да бъде върнат български гражданин. Тя от своя страна е отказвала два пъти да бъдат екстрадирани граждани, поискани от ОАЕ.
Ако България получи положителен отговор да бъдат предадени Божков и Попов, при следващото поискване от ОАЕ ще трябва да отговори положително, посочи Кирилов.
Правителството предостави на Столична община за стопанисване горски автомобилни пътища за период от 10 години. 19 са имотите, които водят до местностите "Алеко“ и "Златните мостове“, включително разклонения към туристически зони и хижи. Терените са в границите на Природен парк "Витоша" и на територията на "Държавно горско стопанство София“ и на..
С влекачите "Алкор" и "Алиот" на Български морски флот е изтеглен затъналият на входа на централното пристанище в Бургас товарен кораб. Близо едно денонощие продължи операцията по преместването на плавателния съд, който затъна в плитчина до входния канал на пристанището. Корабът, плаващ под либерийски флаг, който е натоварен със земеделска..
Общинските съветници в Бобошево гласуваха 8 хил. лева за закупуване на автомобил за полицейския участък в града. Автомобилът вече е закупен, явно втора употреба, със съответното монтиране и вече се използва от нарядите. Новозакупеният автомобил ще улесни работата на полицейските патрули на територията на общината - особено в по-малките..
С шествие във Враца беше открито 35-ото издание на Фестивала на малките театрални форми. Постановки с награди "Аскеер" и "Икар" и международна програма с представления от шест държави са част от театралния форум, който ще продължи до началото на следващата седмица. Девет камерни постановки на театри от София, Пловдив и Русе са избрани за..
Летището в Барселона ще има нов терминал и по-дълга писта за излитания. За това се споразумяха каталунското правителството и компанията-оператор на аерогарата. Инвестицията е на обща стойност 3,2 милиарда евро. Предвижда се удължаване на пистата за излитания с 600 метра, като по този начин общата ѝ дължина ще достигне 3160 метра. Според проекта това..
В политиката се влиза по два начина, единият е, когато имаш идеи, стремеж да промениш нещата, да се бориш. Другият е клиентелистки и ставаш клиентела на някого, нещо бизнесче, коментира Димитър Луджев, бивш вицепремиер и депутат от СДС във ВНС през 1990 г., в интервю пред БНР. "Първият начин у нас е потушен, затлачен, проф. Николай Генчев..
Държавното дружество "Напоителни системи“ ще плаща стипендии на 14 студенти от университета по архитектура, строителство и геодезия. Целта е да се стимулира обучението и професионалната реализация на студентите по специалност "Хидростроителство“. Министърът на земеделието, изпълнителният директор на "Напоителни системи“ и ректорът на..
"Полезно е и ни харесва. Намерихме нещо, което би ни било приятно да произвеждаме. Знаем, че го правим хубаво и качествено. Нямаме никакви притеснения..
Преди големите жеги в любимия на плевенчани парк "Кайлъка" възстановиха кът за отдих с помощта на Областната администрация и на дарители...
Днешният църковен празник Свети Дух е обявен и за Ден на Ямбол. За учениците празничният ден е неучебен, а за всички жители и гости на града е..