"Газпром" се готви да преразгледа ценовите параметри на договора за доставка на газ в България, пише "Комерсант". Според анализатори е възможно цената на руския газ да бъде понижена с над 50 процента до 140 долара за 1000 кубични метра. 
На "Газпром" във всички случаи ще му се наложи да преразгледа формулата на определяне на цената на газа заради задълженията си пред Европейската комисия в рамките на уреждането на антимонополното разследване. Освен това, България от есента ще може да получава газ от Азербайджан, а също така и втечнен природен газ от световния пазар, отбелязва "Комерсант". Във вторник "Булгаргаз" съобщи, че се надява да приключи до края на този месец преговорите с "Газпром експорт". Източниците на руския вестник потвърдили, че преговорите са в напреднал етап. 
България не е най-значимият клиент за "Газпром", но руският монополист едва ли ще иска да я изгуби, затова София най-вероятно ще получи исканата отбивка в цената на газа, смятат експерти на "Газета".
Запитан "дали са справедливи претенциите на България да получи отбивка в цената", руски енергиен експерт заявява пред "Московский комсомолец": "При всяко положение са оправдани". Доколкото през нейна територия минава тръбопроводът за други европейски страни, България има възможност да упражнява влияние върху газовия доставчик, съответно и сериозна преговорна позиция, изтъква анализаторът Сергей Пикин.
Сенатор Бърни Сандърс спечели с малка преднина първичните избори на демократите в щата Ню Хемпшър и с това отбеляза второто си силно представяне на първични избори в рамките на две седмици, пише "Ню Йорк таймс". С победата си в Ню Хемпшър Сандърс се очертава като сериозен претендент за кандидат-президентската номинация на демократите, отбелязва американското издание.
"Вашингтон пост" цитира думите на Сандърс пред симпатизанти - "Тази победа е началото на края за Доналд Тръмп". 
Разрушаването на газодобивните и електроразпределителните съоръжения заплашва с голяма "криза посред кризата" в Украйна в близките месеци, предупреди координаторът на хуманитарните дейности на ООН в страната Матиас Шмале. В рамките на този месец Русия нанесе най-малко седем мащабни удара в Полтавска и Харковска област, с които унищожи..
На церемония в Мадрид премиерът Педро Санчес отдаде почит на загиналите по време на Испанската гражданска война и режима на Франсиско Франко. С приетия преди три години Закон за демократичната памет 31 октомври е определен за ден на почит към жертвите на франкизма. По време на церемонията Педро Санчес заяви, че няма да позволи..
Нападнаха фелдшер в криводолското село Краводер Фелдшер на 66 години е нападнат и удрян от роднини на пациент при посещение на адрес в криводолското село Краводер. Медикът работи към филиала на Центъра за спешна медицинска помощ в Криводол. По първоначална информация роднини на пациента, за който е подаден сигнал за стомашно..
Над 76 милиона чужденци са посетили страната в първите девет месеца на тази година. Увеличението спрямо същия период на миналата година е с 3.5%, сочат данните на Националния статистически институт в Испания. През септември посетителите са били 9.7 милиона души. Рекорд е поставен и по отношение на разходите на туристите в страната. От..
Московски съд разпореди задочно да бъде арестуван известния историк Тамара Ейделман. Тя е обвинена в реабилитация на нацизма и разпространение на фалшиви новини за руската армия, съобщиха от московската прокуратура. Според разследващите през май 2024г. Ейделман е публикувала видео, което съдържа "негативна информация за действията на..
На територията на Габровска област 30 аварийни екипа на електроразпределителното предприятие ще работят през зимата. На разположение за почистване на републиканската пътна мрежа, с дължина 518 км., ще са близо 50 машини. През миналата година, точно около Коледа, хиляди жители на Община Габрово останаха без ток дни наред. Темата за..
След тригодишно отсъствие България отново ще участва в песенния конкурс “ Евровизия“, чието юбилейно 70-о издание ще се проведе през май 2026 г. във Виена, Австрия, обявиха от Българската национална телевизия. Предстоящите месеци ще бъдат посветени на българската национална селекция – процес, чрез който ще бъде избран българският..
Никой не може да ми каже с кого да играя и с кого - не! Това заяви в предаването "РадиоТочка" шампионът по бокс Кубрат Пулев, който ще играе..
Изумен съм от настървението срещу църквата и то от майки и бащи, родители, каза в интервю пред БНР актьорът и режисьор Мариус Куркински за..
"Присъствах, струва ми се, в 44-та секция, в която гласуваха само роми, и председателят на комисията беше доведен от Буковлък, Плевенско, да..
 Предимно облачно
								Предимно облачно Предимно облачно
								Предимно облачно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Предимно облачно
								Предимно облачно Ясно
								Ясно Ясно
								Ясно Ясно
								Ясно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Предимно облачно
								Предимно облачно Предимно облачно
								Предимно облачно Ясно
								Ясно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Предимно облачно
								Предимно облачно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Предимно облачно
								Предимно облачно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Предимно облачно
								Предимно облачно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност