Търговците на лотарийни билети от Сливен и Ямбол поискаха държавата да разреши казуса с непродадените билети, след промените в Закона за хазарта, които бяха приети от Народното събрание. Те коментираха, че наличните билети са платени от тях със всички данъци и обявиха, че не приемат за морално държавния отговор, че това са частно правни въпроси.
В момента в цялата страна в търговските обекти има непродадени лотарийни билети на стойност между 27 и 35 милиона лева, коментира Борис Борисов, един от засегнатите от законовите промени търговци. От името на колегите си той поиска помощ от държавата.
„За тези билети, които са останали в момента нашата молба към държавата е да се включи като някакъв регулаторен орган. Дистрибуторите ще ги съберат в обектите , надлежно ще ги опишат, ще ги предадат, там ще бъдат преброени и в този момент някой ще трябва да отключи сметките , за да се дадат парите обратно“, каза Борисов.
Иван Колев, търговец от Ямбол коментира, че ако не е бил отпаднал от проектозакона тримесечния гратисен период, сега нямаше да съществува проблем.
„Да се направи така, че когато се вземат такива важни решения те предварително да бъдат обсъдени, а не да бъде един вид на коляно взето това решение“, каза той.
Борис Борисов обяви още, че ще търсят диалог с държавата за разрешаване на проблема, но си запазват правото на протест.
„Ние сме нормални хора. Смятаме, че говорим аргументирано и аргументите ни звучат по-силно от крясъците, но многоточие“.
Той каза още, че се очаква всички собственици на 18 хиляди обекта от цялата страна да заведат колективен иск срещу държавата, ако не бъдат изпълнени исканията им.
Изпълнителният директор на германския отбранителен концерн "Райнметал" Армин Папергер потвърди пред българските медии, че до 3 - 4 седмици ще са готови документите с офертата към България у нас да се изгради първо съвместна фабрика за производство на 155-милиметрови артилерийски снаряди, а след това и фабрика за производство на барут...
21 са набелязаните мерки за подобряване на водоснабдяването на Плевен. Определени са точни срокове и са достъпни на страницата на Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ). Те включват дейности, които ще бъдат реализирани в краткосрочен, средносрочен и дългосрочен период, отговорните институции и източниците на..
Пожар е избухнал в жилищен блок в столичния квартал "Стрелбище". От пожарната уточниха, че сигналът е подаден минути преди 19 часа. На място са изпратени 3 противопожарни автомобила. Установено е, че огънят е избухал в апартамент в блок 11. Няма данни за пострадали. Огънят вече е локализиран.
Локализиран е пожарът, който избухна в една от махалите на благоевградското село Селище и се разрасна към близката гора. Няма пострадали хора, но три стари и необитаеми къщи изгоряха. Огънят е пламнал около 16 часа в махала Белашовска, близо до реката на селото. Сигналът е подаден от случаен свидетел до пожарната и до кмета на Селище...
Двe деца - на 8 и 10 години са били убити, при стрелба в католическа църква в американския град Минеаполис, щата Минесота. Ранени са 17 души, 14 от които са деца, предаде Ройтерс. Властите съобщиха, че стрелецът е бил обезвреден, а след това медиите съобщиха, че той е мъртъв. Все още не са ясни мотивите му. Стрелбата е станала в..
Софийска районна прокуратура повдигна обвинение на мъжа, който катастрофира снощи в столичния квартал "Дружба" след употреба на алкохол. 26-годишният водач е седнал зад волана с 1,44 промила алкохол в кръвта. Той е изгубил контрол над автомобила и е катастрофирал. Прокуратурата го остави в ареста за 72 часа и ще поиска от съда да му бъде..
Софийският градски съд остави в ареста Валентин Асенов. В средата на юли, в София, 18-годишният мъж блъска с колата си 37-годишния Асен Димитров, който кара АТВ. Съдът прие, че обвиненият Асенов няма основание да се укрие. Но за решението да го остави "под стража" натежа фактът, че при инцидента Асенов е бил под влиянето на наркотици. Както и..
Българската школа по художествена гимнастика е призната от световни специалисти за велика . Българският стил е бърз, динамичен, техничен - имаме..
Премиерът Росен Желязков, който днес вдигна жълт картон на областния управител на Плевен, би трябвало да го вдигне на своите патрони - Бойко Борисов..
По данни на лекарите в Бургас майката на малкия Мартин е в мозъчна смърт. Вчера медицинският хеликоптер транспортира от Бургас детето, което..