Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Бай Тъньо и животът в столицата на сцената на Нов театър - НДК

Димитър Иванов – Капитана: Успявам да открия смешното във всяка ситуация

Първо комедийно вентрологично шоу печели все повече почитатели. "БЕШЕ МИ 100ЛИЧНО" се играе на сцената на Нов театър - НДК. 

Вентрологът е човек, който може да говори, без да мърда челюстта и устните си, а Бай Тъньо като главно действащо лице успява да осмисли с хумор и най-наболелите точки от нашето ежедневие.

„Това е голямата работа – да успееш дори с нещо негативно да накараш хората да се усмихнат и малко от малко да забравят за ежедневието, което постоянно ни обстрелва с такива новини“, каза пред "Хоризонт" Димитър Иванов – Капитана, който влиза в ролята на Бай Тъньо.

"Така съм отраснал, така съм възпитан – успявам да намеря смешното в ситуацията. Животът е твърде кратък да го прекарваме в негативизъм", допълва Димитър Иванов.

Димитър Иванов е от Димитровград. През 2008 година завършва актьорско майсторство за куклен театър.  

Построил е спектакъла си "БЕШЕ МИ 100ЛИЧНО" върху своя собствен опит в изучаването на особеностите на софийския живот. 

„Мен ме бяха лъгали, че трябва да се прескачат трамвайните линии, съответно аз първия ден много старателно си ги прескачах всичките“, разказа още Димитър Иванов. "Животът в столицата въобще не е такъв, какъвто си го представяте и се чувствам длъжен да ви предупредя и образовам докато е време", казва неговият герой.

Бай Тъньо вече има сериозни привърженици в социалните мрежи. 

„Моето шоу е stand up comedy, освен вентрологично. Набира популярност в момента в страната и се харесва на младите, защото театърът остана малко по-тромав. Stand up comedy-то е много бързо, много енергично, много актуално, много модерно и това привлича хората“, сподели Димитър Иванов - Капитана преди поредното представление.

Цялото интервю слушайте в звуковия файл. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Професията социален работник като призвание

Втора седмица щафетно протестират служителите в държавната администрация, които настояват за достойно увеличение на възнагражденията им. Те са възмутени от огромната разлика с увеличените заплати в други държавни институции. Днес пред сградите, в които работят, излизат служителите от Агенцията за социално подпомагане, Агенцията по заетостта,..

публикувано на 26.11.25 в 09:05

"Искам бебе" вече и в Ловеч

В Ловеч беше открит кабинет на фондация "Искам бебе" за безплатни прегледи и консултации на семейства и двойки с репродуктивни проблеми. Нов кабинет на "Искам бебе" в Ловеч предлага безплатни прегледи и консултации Новият кабинет се намира в сградата на бившата детска поликлиника на болницата и е предоставен на фондацията от общината...

публикувано на 23.11.25 в 06:34
Таня Монева

131 СУ "Климент Тимирязев" отбеляза 40 години със спектакъл "Устрем към върха"

С празничен концерт-спектакъл в зала 1 на НДК столичното 131 Средно училище „Климент Аркадиевич Тимирязев“ отбеляза своя 40-годишен юбилей. Под надслова „40 години устрем към върха“ ученици, учители и родители се събраха, за да отбележат развитието, постиженията и духа на училището, чиито възпитаници през годините се утвърждават сред най-успешните в..

публикувано на 23.11.25 в 06:00

Нов поглед към Калояновската гробница

Още от входа на възстановката на Калояновската гробница посетителят попада в атмосфера, която напомня за тайнственост и древност. Приглушената светлина и ниските тонове на специално подбрана музика създават усещане за мистичност, а пространството може да бъде разгледано от три различни позиции. Това позволява своеобразен „поглед“ към света на отдавна..

публикувано на 23.11.25 в 05:15

Давид Папо: Професията на аптекаря е важна и ще се запази

В края на календарната година в повечето страни, включително и България, се приема бюджетът. През последните години все по-малък е делът на парите за здравеопазване. Но от това зависи кои ще са субсидираните лекарства. Революционна е идеята на президента на САЩ между потребителя и производителя на лекарства да няма посредници, включително аптекари...

публикувано на 23.11.25 в 05:15

От бащи на синове: как се калява стоманата в родната екстремна сцена

Как се калява стоманата на родната екстремна сцена влезе във фокуса на Автономията за слушане. В студиото на “Изотопия” чухме как се “наливаха основите” в началото и как “се строи” днес. Засегнахме и въпроси като: Как се предава страстта към тази музика и как се „поема щафетата“ по линията бащи и синове, както и кой от кого и какво..

публикувано на 21.11.25 в 18:59

"Преди и сега": Народният съд - пълна генна модификация на обществото

Само две седмици след паметния 9 септември "любимият син на българския народ" Георги Димитров дава указания от Москва да се унищожи фашистката интелигенция, а Трайчо Костов нарежда до началото на октомври да са готови списъците с врагове . В същата заповед уточнява, че е задължително при репресиите да се унищожават всички документи и да се..

публикувано на 20.11.25 в 11:46