Мерките срещу разпространението на COVID-19 има вероятност да станат причина за отлагане или отмяна на Международният фестивал "Мартенски музикални дни“ в Русе. Това стана ясно на днешното заседание на Областния оперативен щаб по проблема със заразата.
От администрацията на Община Русе, която е основен организатор на "Мартенски музикални дни", са изпратили запитвания към всички поканени над 500 артисти и музиканти от 10 държави дали са посещавали рисков район в последните седмици.
Това е част от информацията, която здравните власти са изискали от организаторите на фестивала. Предстоящото събиране на много хора в концертните зали е оценено като риск за общественото здраве и в понеделник ще реши съдбата на 60-то издание на музикалния форум.
"Това не се е случвало никога в историята на фестивала. Ние сме пред дилеми - дали отлагаме във времето с месец или два фестивала, или той въобще да не се състои и е нулева годината“- това каза заместник-кметът по културата Енчо Енчев и допълни, че засега общината има готовност да проведе фестивала.
В Русенска област са взети проби на още четирима постъпили в Инфекциозното отделение на болница "Канев", сред които и двама мигранти от Афганистан, открити в румънски ТИР и заловени на граничния пункт „Дунав мост“.
С 15-минутно мълчание в памет на 15-те загинали при срутването на козирката на гарата в Нови Сад сръбската общност у нас почете жертвите на трагедията, станала в края на миналата година. Мълчаливата демонстрация започна в 11:52 - моментът на рухването на бетонното съоръжение. Освен да почетат жертвите, събралите се изразиха и подкрепа..
Ръководството, учителите и учениците в единствената гимназия в Босилеград официално се обявиха в подкрепа на протестите на студентите в Сърбия, каза за БНР директорът Владимир Григоров. Учебните часове са съкратени на 30 минути, като мярката ще остане в сила до ново разпореждане. Дотогава всеки ден се организира и 15-минутен мълчалив протест в..
Пожар горя на паркинг близо до Централна гара. Сигналът е подаден минути преди 11 ч. На място са изпратени две коли на пожарната. Няма данни за пострадали. Вероятната причина за пожара е неизправност при един автомобил. Две горящи превозни средства са загасени.
Само една част от бюджета за 2025 г. е еврозоната, останалото са конкретни политики, за които не съм сигурен, че ще одобрим като опозиция. Това е хипотеза, защото още няма бюджет. Това заяви зам.-председателят на парламентарната група на ПП-ДБ Божидар Божанов в интервю пред БНР. "Това, че имаме различия с ПП не е новина, имаме различия и..
БСП иска не да бъде наложен таван на цените, а да бъдат ограничени надценките. Така министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов, който е от левицата, коментира в Бургас внесения от БСП-Обединена левица законопроект за таван на търговските надценки за основни хранителни продукти. Според Гуцанов има неразбиране по темата заради коментарите,..
Информационният поток от прокуратурата към определени жълти медии не е спирал. Напоследък този поток е и към външни на системата лица , които..
Въвеждането на задължителна матура по математика в XII клас няма да стане от днес за утре. Трябва законодателна инициатива, съгласие в НС за промяна..
Соросоид стана обидна дума, защото хората нямат никаква мисъл за България. Джордж Сорос се надцени и мислеше, че тази вълна на "Отворено общество"..