Една от водещите платформи за дистанционно обучение също осигури свободен достъп до уроците си почти до края на март.
„В такъв период вярвам, че трябва да се обединяваме и всеки с неговите сили да може да допринася да можем да се справим заедно”, каза пред „Хоризонт” Дарин Маджаров, основател на Ucha.se.
„Нашите сили са две седмици, защото имаме екип от 150 души и трябва да продължим да съществуваме и да се развиваме. До 29 март, докогато е краят на ваканцията, отваряме сайта. Всички могат да се възползват от над 16 хиляди видеоурока и теста, направени изцяло по официалната учебна програма. Това е нашето парченце помощ, което предлагаме към този момент.”
Регистрацията в платформата отнема 30 секунди. Тези, които имат активен абонамент към момента, получават допълнително достъп за 14 дни, за да не са ощетени, поясни Маджаров.
От вчера трафикът към платформата е засилен, случва се и сайтът временно да се забавя.
„Когато сайтът за момент прекъсва за малко, това означава, че „отзад” закачаме още мощности. Хората да си го представят като мощни сървъри, които добавяме „отзад” постоянно, за да издържат трафика”, допълни Дарин Маджаров.
За учениците не се случва нещо необичайно, защото те и през останалото време са предимно онлайн и учат онлайн, подчерта Маджаров. „Сега те са тези, които най-бързо се адаптират в цялата система.”
„Не е момент да се преписва, не е момент да се мами системата, а напротив, моля ги за едно обединение на всички, да оценят още повече усилията на учителите си, на родителите. В крайна сметка всичко се прави за тях, да може да преодолеем този период и да им дадем много добра основа за успех в живота след това.”
Ще придвижи ли настоящата криза по-бързо образованието ни в дигитална посока?
„Поне това, което съм чел в исторически книги – винаги, когато има момент на много голяма криза, тогава човек е най-отворен да приема новости, да се променя и да прави скокове напред. Обикновено в ежедневието си, когато няма криза, ние се развиваме със стъпчици. Сега кризата поражда такава възможност, че всеки един от нас да положи допълнителни усилия и да излезем от нея не силни, а много по-силни”, каза Дарин Маджаров пред БНР.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл."Румъния диша малко по-свободно, най-малкото защото вече има яснота кой ще ходи на втория тур на президентските избори . Стана ясно, че няма да има размествания." Това каза в предаването "Преди всички" журналистът Лъчезар Вълев, пратеник на БНР за изборите. Конституционният съд на Румъния потвърди резултатите от първия тур на..
Пациентите не знаят точно къде са разпределени техните досиета . Когато не знаеш къде ти е досието, нямаш контакт с тези специалисти – те не са те виждали, това не е най-удачният начин, посочва и Пламен Христов, кореспондент на БНР в Ловеч, сам потърпевш от забавяне в системата. Повече по темата чуйте в звуковите файлове.
В Плевен проведоха кампания „Без страх“. Така магистрати, експерти от Кризисния център за жени и деца, претърпели насилие и от Отдел „Закрила на детето“ и с участието на адвокати, положиха усилия да информират всеки пожелал среща с тях , за правата на жертвите и мерките срещу извършителите на домашно насилие. „В последно време все..
Фотоизложба "Чудеса на надеждата" откри русенската фотографка Мирела Партинова, а в кадрите си е запечатала първите дни от живота на бебета, родени с асистирана репродукция. На 5 декември в Голямата зала на Доходното здание в Русе от 18 ч. ще започне благотворителният концерт "Коледа в сърцето". Автор на сценария и ръководител на..
Столичната община създаде ново пространство за децата и техните семейства в квартал "Христо Ботев". Хъбът за ранно детско развитие е с капацитет за 50 деца и е реализиран с финансиране по проекта "Модел за интегрирано развитие за образование и грижа в ранна детска възраст в град София" чрез..
Започна унищожаването на заразеното с шарка стадо от близо 150 овце в село Желю войвода, сливенско. Близо 60 от тях вече са евтаназирани, научи БНР, като се очаква всичко да приключи в утрешния ден. Днес около обяд на място започна работа група ветеринарни специалисти, които имат за задача по хуманен начин животните да бъдат..
Дълбоко в нас, невидим и често недооценен, живее свят от трилиони микроорганизми – нашият микробиом . Този миниатюрен космос от бактерии, гъбички и вируси е по-сложен, отколкото можем да си представим и влияе на почти всеки аспект от живота ни – от имунитета и храносмилането до настроението и когнитивните ни способности. Но балансът в този свят е..
Необходима е спешна реформа в районите за планиране в България . Сегашното райониране очертава все по-големи икономически дисбаланси в тях по..
Искаме оставките на цялото ръководство на БАБХ за несправяне с проблемите, неовладяване на обстановката и конкретно за казуса с Велинград. Това..