"Всъщност това, което ми хареса е, че има изненада в тази техника и аз съм в диалог с тази изненада, т.е. не контролирам всичко", каза в предаването "Хоризонт до обед" Марианжела Анастасова. Във Фейсбук страницата си тя организира онлайн уроци по рисуване.
"Там описвам няколко стъпки, които са много прости и можете да направите изкуство, но с тази техника, която се казва "мокро в мокро", и която не е сложна, но някак си ви подлъгва да забравите контрола и след това да откриете нещо друго", разказа художничката.
Тя признава, че обича да работи с млади хора, защото й дават импулс за нови творчески идеи. По време на представянето на нейните рисунки трябваше да се открие изложба на ученици "Крехкостта е ключът"."Всъщност даже си мисля, че заглавието на изложбата на моите ученици още повече отговаря на ситуацията в момента. Тя беше вдъхновена от растенията, които са в Червената книга, растенията на България, които са ендемични", обясни Марианжела Анастасова.
Егото на художника е много голямо, отбеляза още тя. "И всъщност си давам сметка, че 21 век е време, в което можем да си дадем сметка, че всеки може да бъде Леонардо, но по нов начин. Ние вече сме различни хора в 21 век."Интервюто можете да чуете в звуковия файл.
Повече за създаването и дейността на формацията можете да чуете в звуковия файл в началото на статията.
Изложбата „Какво ни свързва“ беше открита през седмицата в Национална галерия/Софийски арсенал – музей за съвременно изкуство. В експозицията 8 художници изследват връзката между храната и изкуството, защото с развитието на човешката цивилизация, храната и храненето постепенно се превръща в социален и културен феномен. Тя е носител на..
Фестивалът "Литературни срещи 2025" тази година е посветен на археологията на паметта. Събитията се провеждат в района на Ларгото, Археологическия институт с музей към БАН и алтернативното пространство "Щрак!". Тридневният фестивал съдържа и инсталация "Под центъра на тежестта", която е активна само вечер – разположена е в подлеза..
В рубриката "Помните ли..." на предаването "Алегро виваче" отбелязваме 120-ата годишнина от рождението на големия български композитор и педагог проф. Георги Златев - Черкин. Неговият професионален път в музиката е свързан със София и Виена - и в двата града той учи и по-късно работи, а също и с три консерватории в Китай, в които преподава през..
Първите записи с оркестър на пианистката Злата Чочиева излизат под егидата на френското издателство Naïve Records . Злата Чочиева е с осетински корени, но е израснала в Москва, където талантът ѝ е открит рано и още когато е 14-годишна е поканена да учи при големия пианист и диригент Михаил Плетньов. Завършва Московската консерватория, а..
Проф. Греди Асса представя изложбата "Изгорелите книги" в Столичната библиотека по случай Деня на книгата и авторското право. Откриването е днес от 18 часа. Куратор на експозицията е философът и публицист Тони Николов. " Ще видите една изложба, в която ще се почувствате като в гора, а гората винаги има тайни ", акцентира проф. Асса пред..
Националното училище за музикални и сценични изкуства "Христина Морфова" в Стара Загора започна интригуващ проект в специалната година, в която празнува своя юбилей. Той е озаглавен "По стъпките на Христина Морфова" и отведе 24 изявени ученици от училището в Прага, за концерт на 14 април в престижната и красива барокова Огледална зала на..
Доналд Тръмп има сериозен дневен ред в отношенията си с Путин. Това са преди всичко лични отношения, опосредени от личен пратеник на президента..
Цялото интервю на Диана Янкулова с Георги Георгиев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Диана Янкулова с Тодор Тагарев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.