Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Михаил Флоров: Мотоциклетизмът е диагноза

Международната федерация по мотоциклетизъм беше една от първите, която прекрати състезанията в отделните дисциплини заради пандемията от коронавирус.

Михаил Флоров един от най-талантливите ни състезатели по мотоциклетизъм на писта. Миналата година завърши на трето място в испанския шампионат при аматьорите в клас 600 куб- см. От тази година вече се състезава в този при професионалистите, но пандемията засега отлага дебюта му.

„Гледам позитивно на нещата. Сега имам възможност да тренирам повече време, понеже в момента целия спортен живот е спрял в Испания. Всички състезания там са преместени за април. Смаят, че цялото това нещо скоро ще приключи. Върнах се без никакви проблеми от Испания. Последно бях в Катар, където участвах в последния кръг от катарския шампионат. И от там се върнах без проблеми. Всичко е наред. Сега тренирам повече вкъщи. Аз съм си на село през повечето време. Заниманията са насочени повече за въздух. Януари месец бях много болен и загубих много от към физическата си подготовка. Сега се опитвам да наваксам“, сподели Михаил Флоров и допълни:


Започнах да се занимавам с мотори през 2015 година. Идеята беше само да се науча да карам мотоциклет. Нямах никакви намерения да участвам в състезания. 2016 година започнах да се подготвям с идеята да се пусна любителски в гръцкия шампионат. Цял сезон карах там, завърших втори. Бях избран за Yamaha Mastercamp в Италия. В него избират трима човека, които участват в световния шампионат 300 кубика. За съжаление не попаднах в тази тройка, но това не ми попречи. Продължих да тренирам още по- усилено. През 2018 решихме да карам в испанския шампионат RFME CEV 300cc с испанския отбор Pastrana Racing team. Беше много интересен сезон. Научих много неща. Самата кубатура ми намаля много и за това реших през 2019 година да се кача в по-високата кубатура – 600 сс. Сезонът мина много добре в така да се каже в по-аматьорското ниво  - Испански CIV шампионат SP_57. Завърших трети. Идеята ми беше топ 10, защото не смятах, че в началото мога да постигна нещо повече. Тази 2020 година вече влизам в професионалния клас с Yamaha Stratos Racing Team . С тях ще карам в ESBK (RFME CEV) , което се води професионалният шампионат на Испания“


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Рами Киуан

Рами Куиан спечели сребро на Световното в Ливърпул

Рами Киуан загуби финала в категория до 75 кг на Световното първенство по бокс в Ливърпул, отстъпвайки с 0:5 съдийски гласа на узбекистанеца Фазлидин Еркинбоев. Това беше първо участие на български боксьор на финал за световна титла от 16 години насам, когато Детелин Далаклиев спечели златния медал в Милано. 20-годишният Еркинбоев..

публикувано на 13.09.25 в 23:54

Михаил Георгиев ще се бори на репешажите в Загреб

Михаил Георгиев ще се бори на репешажите на световното първенство в Загреб (Хърватия), след като отстранилият го молдовски борец Толга Очир стигна стигна до мача за титлата. На старта българинът победи канадеца Михаел Дейвид Зале с технически туш при 70-килограмовите, а след това загуби с туш от бъдещия финалист Толга Очир от Монголия.  В..

публикувано на 13.09.25 в 23:02
Душан Керкез

Керкез обеща: Този отбор ще спечели нещо в края на сезона

Треньорът на ЦСКА Душан Керкез обеща, че в края на сезона отборът му ще спечели трофей. "Червените" победиха трудно с 3:1 у дома Септември (София), а успехът бе първи за тима от началото на сезона. "Както изиграхме мача, трябваше да бъде по-лесно. Може да водим след първите 20 минути с два или три гола. Много е трудно в последните 2 месеца в..

публикувано на 13.09.25 в 22:59

Късни голове донесоха първа победа на ЦСКА

ЦСКА постигна първа победа през настоящия сезон в Първа футболна лига, като тя дойде много трудно в 8-ия кръг - 3:1 над Септември (София) на Националния стадион "Васил Левски". "Армейците" стигнаха до успеха с головете на Петко Панайотов и Мохамед Брахими, които паднаха в добавеното време на мача. Иначе ранен гол на Лумбард Делова, който вкара..

публикувано на 13.09.25 в 22:39
Валентина Георгиева

Валентина Георгиева е финалистка на прескок в Париж

Двукратната европейска вицешампионка Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж. Българката получи в квалификациите оценка от 13.633 точки, която й отреди трета позиция. Финалът е в неделя. Германката Карина Шьонмайер и британката Мартин Абигейл са с най-високи..

публикувано на 13.09.25 в 19:55

Спартак (Варна) унижи евроучастника Арда

Спартак 1918 (Варна) постигна първа победа от началото на първенството. Пред собствена публика „соколите“ надделяха над Арда с 3:0. С успеха си варненският тим се изкачи от 15-о на 10-о място със 7 точки, а кърджалийският тим е на 12 позиция с 6. Гостите започнаха по-активно срещата и първи успяха да създадат чисто голово положение. Във..

публикувано на 13.09.25 в 19:51

Сестри Стоеви и Калояна Налбантова обраха титлите в Льовен

Стефани Стоева, Габриела Стоева и Калояна Налбантова спечелиха титлите съответно на двойки жени и на единично жени на международния турнир по бадминтон в Льовен (Белгия). Сестрите, които са поставени под номер 1, победиха на финала номер 2 Киара Торънс и Джули Макферсън (Шотландия) с 21:14, 21:12 за 29 минути.   Стефани Стоева и Габриела..

публикувано на 13.09.25 в 19:44