Беларус е като остров сред бушуващата пандемия от коронавирус по целия свят.
Местното първенство е единственото, което в момента се играе. Днес предстоят още 4 срещи от втория кръг на Висшата лига, като за пръв път в историята на белоруския футбол ще има и коментар на английски.
Решението шампионатът да се провежда е взето заради ниското ниво на заразени в страната – 94-има (по официални данни, до вчера следобяд, когато е взето интервюто). Одобрение е дадено включително от здравното министерство и от президента на страната Александър Лукашенко, който е определил заразата по света като „психоза“.
А животът в страната си тече, както обикновено.
Въпреки това има хора в страната, които се страхуват от липсата на строгите мерки, които се взимат в останалите държави. „Следя какво става по света и се притеснявам, разбира се – за себе си и за семейството си“, признава редакторът на сайта Football.by Тимофей Зиновиев.
След вчерашния мач Рух Брест – Енергетик (0:1), който се е провел пред над 900 зрители, защитникът на домакините Жоао Вилиям заяви, че не разбира защо все още се играе футбол. „Предпочитам първенството да беше спряно, призна бразилецът в медия от родната си страна. – Изплашен съм и всеки път след последния съдийски сигнал се съмнявам дали не съм се заразил и аз. Роднините ми звънят и ме съветват да не излизам от хотела. Агентът ми обясни, че е възможно след този уикенд да прекратят първенството“, допълва Жоао Вилиям.
Неговото изявление е контрапункт на досегашното поведение на играчите, които приемаха да играят „щом ни се плаща“.
А на въпросния мач играчите на Рух и Енергетик излязоха с фланелки, на които бяха изобразени контурите на границите на Беларус и надпис на английски „Молим се за целия свят“. В думата молим (praying) буквата „r“беше задраскана с „l“, така че да се получи думата играем (pLaying).
Подробности за ситуацията в Беларус от редактора на сайта Football.by Тимофей Зиновиев в звуковия файл.
Световният шампион Макс Верстапен (Нидерлания, Ред Бул) спечели доминантна победа в Гран при на Емилия-Романя и записа втори успех от началото на новия сезон във Формула 1. Той направи изпреварването за първото място още в началната обиколка срещу победителя от квалификацията Оскар Пиастри (Австралия, Макларън), който остана трети зад съотборника си..
Илиман Ндиайе отбеляза две попадения и Евертън спечели с 2:0 срещу Саутхемптън в последния си мач на стадион "Гуудисън Парк", който приема мачове на "карамелите" от далечната 1892 г. Английският футболен клуб ще се премести на новото си съоръжение "Брамли Муур" за новия сезон. Евертън е на 13-о място в класирането преди последния си мач за сезона -..
Ансамбълът ни при девойки спечели златните медали и във финалите на уредите на европейската купа по художествена гимнастика в Бургас. Рая Божилова, Йоана Мотева, Анания Димитрова, Габриела Трайкова, Ивайла Велковска и Елена Христова представиха много силно композицията си с пет обръча и с оценка от 26.850 точки (11.300 трудност, 7.350 изпълнение и..
Анастасия Калева и Магдалена Вълкова донесоха нови два златни медала за България на финалите на отделните уреди при девойки индивидуално на европейската купа по художествена гимнастика, която се провежда за първи път в Бургас. Калева безапелационно грабна титлата във финала с бухалки. Състезателката на Филипа Филипова изигра перфектно шеметната си..
Най-добрият български съдия Ивайло Иванов ще ръководи финала на волейболната Шампионската лига за мъже между отборите на Алурон СМС Варта, Заверче (Полша) и Сър Сикома Монини, Перуджа (Италия). Това е вторият финал, свирен от Иванов в най-престижния клубен турнир в Европа. Към това се прибавя и финал на световното клубно първенство. Българинът..
Крилото на Пари Сен Жермен Хвича Кварацхелия отбеляза два гола през второто полувреме за шампионите от Лига 1, който спечелиха срещу Оксер с 3:1 в среща от последния кръг на футболното първенство на Франция и завършиха сезона с победа. След двубоя възпитаниците на Луис Енрике получиха трофея. В дъното на таблицата Сент Етиен загуби с 2:3 у дома от..
Българският пилот Никола Цолов взе две точки от основното състезание на италианската писта "Имола", която прие третия кръг за сезон 2025 във Формула 3. Никола стартира от деветото място и запази позицията си в самото началото. Той обаче беше атакува много агресивно от своя съотборник в Кампос в завоя „Тоса“ в първата обиколка, което позволи и на Тим..
Битката за дневния ред в България предопределя следващите конфигурации за управление . Това заяви пред БНР Крум Зарков, вече бивш секретар по..
Пети ден продължава протестът на работещите в градския транспорт на София. И днес столицата осъмна без трамваи, тролеи и автобуси. Метрото продължава да..
БСП отказа суверенното право на българския народ да гласува дали да влезе България в еврозоната от януари 2026 г. и това преля чашата . Това каза пред..