Протестиращи в Благоевград определиха като неефективни правителствените мерки в помощ на бизнеса и хората, загубили работата си заради кризата с коронавируса.
Заради забраната за масови прояви на обществени места, която още е в сила, организаторите на протеста проведоха автопоход по улиците на Благоевград.
Десетина бяха събралите се коли, които потеглиха от паркинга пред Югозападния университет, охранявани от служители на полицията.
Самоосигуряващите се хора на практика нямат достъп до безвъзмездна помощ или безлихвени кредити, защото от началото на извънредното положение не работят и не се осигуряват. Еднократната помощ за семействата е крайно недостатъчна, заяви Люси Манова, която е сред организаторите на протеста:
„Реално има дори и гладуващи деца. Има хора, които дори лекарствата си не могат да закупят. Работещи в частния сектор, които дори не са осигурени, не могат да отидат наборсата. Положението е много тежко и може би наистина правителството трябва да предприеме по-скоро някакви такива мерки, които да са насочени към всеки един човек“.
Инициаторите се надяват на по-голяма подкрепа, заяви Манова в отговор на въпроса на БНР защо протестите от началото на годината са толкова малобройни:
„Наистина сме малцинство. Надяваме се - ето ресторантьорите протестират за ДДС-то, наистина да се присъединят към нас, тъй като това е едно от нашите искания още от януари“.
Светият синод на Българската православна църква - Българска патриаршия отправи обръщение по повод на продължаващата блокада над Ивицата Газа. "Наложената блокада, разбирана като "колективно наказание" над стотици хиляди невинни хора, противоречи на всички норми на международното право, на общочовешката нравственост, но преди всичко и..
Газохранилищата в ЕС ще трябва да останат пълни най-малко на 90% и през следващите две години. Това решиха страните членки, като удължиха действащата правна рамка, въведена след началото на руската агресия срещу Украйна. Мярката цели да гарантира енергийната сигурност на Общността през зимните месеци, както и да ограничи уязвимостта ѝ спрямо..
Неадекватните действия на управляващите засилват разделението в обществото. Това заяви президентът Румен Радев по време на посещението си във военния завод в Казанлък. "Индустриалното производство се срива. Икономическата политика на правителството се свежда до вкарването ни в дългова спирала и това, забележете, ни се поднася като някакъв..
Украинският премиер Юлия Свириденко приветства приемането на 18-ия пакет санкции на Европейския съюз. Свириденко написа в социалните мрежи, че пакетът "увеличава натиска там, където има смисъл". Тя добави обаче, че може да се направи още по отношение на мерките срещу Русия, така че мирът в Украйна да се приближи. ЕС прие нов таван за..
Велислава Делчева е избрана за омбудсман на Република България. В подкрепа на кандидатурата ѝ гласуваха 123-ма народни представители. 92-ма бяха "против", а 5 се въздържаха. Делчева беше номинация на ГЕРБ-СДС. За нея гласуваха депутатите от формацията, като получи подкрепа и от ИТН, "ДПС – Ново начало" и "БСП – Обединена левица". "Пред..
Премиерът на Република Северна Македония Християн Мицкоски заяви готовност Скопие и София заедно да подготвят проекторезолюция, в която да бъде записана "многовековната македонска идентичност и език", която чрез българските евродепутати да бъде внесена в Европейския парламент, предаде македонската телевизия Канал 5. Мицкоски обяви това в..
Правителството в Атина съобщи, че САЩ планират значително засилване на военното си присъствие в Гърция. Преди всичко се договаря създаване на още две военни бази на островите заедно с действащите в Александруполис и Суда на остров Крит. Действащите сега две бази изиграха значителна роля във военната логистика на НАТО в украинския конфликт...
По 5000 евро е помощта за българите, които се завърнат от чужбина да живеят в България. Това само един от стимулите на програмата "Избирам България"..
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..