Бившият селекционер на волейболните ни национали Пламен Константинов, който изведе Локомотив (Новосибирск) до титлата в Русия, получи тази седмица поредно признание - феновете го избраха за треньор номер едно през сезона. След като се прибра у нас заради пандемията той вече изкара и задължителната карантина. Константинов сподели пред БНР чувствата си след наградата и амбициите на Локомотив през следващия сезон.
„Ще направим сериозни промени за новия сезон, защото този отбор може би достигна своя връх. Щеше да е трудно да гоним същите резултати и следващата година. И затова решихме, че тъй като е нов олимпийски цикъл, независимо че преместиха Олимпиадата, е хубаво да дадем възможност на някои по-млади момчета на нашата школа. Там работи Георги Петров в последните три години и има страхотни резултати. Така че ще опитаме да направим микс през новия сезон между някои опитни състезатели и някои по-млади. Новият отбор ще бъде с поглед към бъдещето.
Търсихме диагонал, но нямаме българин на това ниво, с изключение на Цветан Соколов. Той се договори с Динамо (Москва), а ние не можем да отговорим на тези финансови параметри, които могат да предложат първите три отбора – Зенит (Санкт Петербург), Зенит (Казан) и Динамо (Москва). Ние трябва да се съобразим и с нашите възможности и да не надскачаме бюджета“, каза още треньорът на Локомотив (Новосибирск).
Победа раздели от репешаж двама от българските борци на Световното първенство за младежи и девойки до 23 години в Нови Сад (Сърбия). Димитър Георгиев и Сергей Стоев стартираха с успех в своите категории на класическата борба, а съперниците им, от които загубиха на осминафиналите, претърпяха поражения в полуфиналите. При 67-килограмовите..
Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей кортове в Ибаге (Колумбия) с награден фонд 40 хиляди долара. Третата поставена българка се наложи на старта над представителката на домакините Мариана Андреа Пинзон Сампедро с 6:1, 6:0 само за 47 минути игра. Пинзон Сампедро спечели първия гейм в мача, но последва..
Настоящият първенец Пари Сен Жермен постигна трета поредна победа в Шампионската лига по футбол след убедителен успех със 7:2 при гостуването си на Байер Леверкузен в Германия. Френският тим има пълен актив от 9 точки на върха във временното класиране, докато Байер все още няма победа и заема 27-а позиция с 2 точки в актива си. Парижани отбелязаха..
Международната федерация по ски и сноуборд (ФИС) обяви, че съветът ѝ е гласувал против допускането на спортисти от Русия и Беларус до квалификации за предстоящите Зимни олимпийски игри в Милано-Кортина. Решението, взето днес от съвета на управителния орган, на практика блокира руски скиори и сноубордисти до десетки събития на Игрите през февруари,..
Президентът на Българска федерация гимнастика Красимир Дунев заяви, че е притеснен за състоянието на Валентина Георгиева, която получи контузия по време на Световното първенство по спортна гимнастика в Джакарта (Индонезия). "Много съм притеснен, разочарован съм, имахме огромен шанс Валентина да бъде на финал на прескок, но едно приземяване -..
Двукратната европейска вицешампионка Валентина Георгиева получи контузия по време на изпълнението си на прескок на световното първенство по спортна гимнастика в Джакарта (Индонезия). Българката по всяка вероятност отново е със сериозна контузия в коляното. След първия си прескок - Юрченко с два винта, тя се приземи и веднага хвана коляното си, след..
Тимът на Мялби е новият футболен шампион на Швеция, след като победи като гост Гьотеборг с 2:0 и три кръга преди края на шампионата е недостижим на върха с 66 точки. Това е първи трофей за Мялби в 86-годишната история на клуба, който е от малкото рибарско селце Хелевик на Балтийско море, което има население малко над 800 души. Мялби, чийто..
Физиономиите, които се съревновават за властта в България днес, са безобразни - техните силуети деградират сами по себе си, техният политически език е..
БСП няма да влезе в парламента при следващи избори, Борисов е унижен от Пеевски и ДПС-НН няма да влезе пряко във властта, защото не иска да носи..
Без яснота за постигнатите договорености приключи коалиционният Съвет за съвместно управление. На него партньорите в кабинета от ГЕРБ-СДС, БСП и..